Bitstamp recenzia

Bitstamp


Výhody
+ Na trhu pôsobí od roku 2011, je oficiálnou finančnou inštitúciou.
+ Transakcie sú vďaka objemu veľmi rýchle

Nevýhody
– Môžete obchodovať iba Bitcoin, LiteCoin, Ethereum a Ripple, iné meny musíte nakupovať inou cestou

bitstamp-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Bitstamp je európska burza, ktorá funguje bez prerušenia od roku 2011. Vďaka výbornej reputácii je teraz táto burza jedným z najlepších miest, kde Bitcoin môžete kúpiť. Prijímajú doláre a eurá, rovnako ako švajčiarske franky a libry.

 

TIP: Nakúpte Bitcoin, Litecoin alebo Bitcoin Cash v zmenárni Coinmate.io (s minimálnymi poplatkami) a pošlite si kryptomeny na zmenáreň Bitstamp.net. Potom môžete nakúpiť akúkoľvek menu chcete.

S akými kryptomenami možno obchodovať?

Ako jedna z mála búrz ponúka platbu kartou, čo robí prevod ešte o niečo jednoduchší. Samozrejmosťou je bankový prevod. Aj napriek tomu, že je Bitstamp jedna z najlepších búrz, má aj svoje nevýhody. Ak chcete obchodovať inú kryptomenu než Bitcoin, Ethereum, Litecoin alebo Ripple, potom je nutné obzerať sa po inej, pretože Bitstamp podporuje len tieto 4 meny.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Ako je možné platiť?

Systém poplatkov je pomerne jednoduchý. Bitstamp získava malú províziu z každej urobenej transakcie. Pri obchodoch pod $ 20,000 je poplatok 0,25 %. Na $ 100,000 poplatok padá na 0,24 % a následne cena stále klesá o jednu stotinu po každej, kedy sa suma zdvojnásobí. Najnižší poplatok je potom u $ 20,000,000, kde sa dočkáte 0,10 % za transakciu. Nielenže je tento systém ľahko pochopiteľný, ale aj motivuje k vyšším investíciám, čo ocenia veľké finančné inštitúcie.

Bankový prevod
Platobná karta
Hotovosť
Bitcoin
Litecoin
Ethereum

Aké je zabezpečenie?

Pokiaľ ide o bezpečnosť, Bitstamp ponúka dvojfaktorovú autentizáciu, ktorá prepája užívateľský účet s telefónom alebo iným zariadením, rovnako ako heslo, ktoré chráni účet pred odcudzením. Spoločnosť sa tiež zaväzuje zabraňovať praniu špinavých peňazí a iným nečistým praktikám. Bitstamp je tiež prvá oficiálna finančná inštitúcia so sídlom vo Švajčiarsku.

HTTPS
Dvojfaktorová autentizácia

Niečo naviac, špeciálne parametre?

Short sell
Swap
Future constracts

Aká je reputácia?

Spoločnosť je transparentná ohľadom informácií, ktoré zbiera a ako ich používa. Čo sa týka celkového objemu obchodov v rámci burzy, je Bitstamp už niekoľko rokov na predných priečkach. Čím väčší je objem, tým rýchlejšie a väčšie transakcie môžete od burzy očakávať. Je jednou z najpoužívanejších búrz v Európe, a je vhodnou burzou pre slovenského obchodníka.

.

Rok založenia2011
TrustPilot.com43014
CryptoCompare.com3.1/5
Bestbitcoinexchange.net4.5/5

Pozrite sa tiež na naše porovnanie najlepších búrz kryptomien.

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.