MyCellium recenzia

MyCellium


Výhody
+ V Android verzii objavíte nadštandardné funkcie ako napríklad integráciu s viacero HW peňaženkami, a peňaženka nevlastní privátne kľúče

Nevýhody
– Aplikácia na iOS je oproti Androidu funkcionálne veľmi osekaná a podporuje iba jednu kryptomenu – Bitcoin

mycellium-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

MyCelium sa radí medzi absolútnu špičku, čo sa týka Bitcoin peňaženiek. Prostredie v administrácii síce nie je tak nádherne jednoduché ako je to napríklad u Blockchain – Bitcoin Wallet, ale za to tu nájdete nepreberné množstvo pokročilých funkcií. Či už ide o možnosť spravovať papierovú peňaženku alebo integráciu pre hardvérové peňaženky cez OTG adaptér, MyCelium nie je pozadu. Nutné je však spomenúť, že takto pokročilú aplikáciu, bohužiaľ, nájdete teraz len na Androide. Verzia pre iPhone je veľmi osekaná a vyzerá ako by ju snáď programoval úplne iný tím vývojárov.

Kompatibilita – 6,2/10

Žiadna webová aplikácia a iOS appka je zlá

Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá nepodporuje webové rozhranie. Nadštandardné funkcie si teda užijete len na svojom smartfóne. Aby toho nebolo málo, musí ísť o Android telefón, pretože verzia iOS je kvalitatívne o niekoľko stupňov horšia (postráda mnoho funkcií). Ovládanie je pomerne jednoduché a to aj vďaka tomu, že je administrácia v češtine.

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia
Desktop klient
Je v slovenčine?

Zabezpečenie – 7,4/10

Nie je offline, ale je nadpriemerne bezpečná

Oproti iným peňaženkám patrí MyCelium medzi tie bezpečnejšie, pretože aplikácia neovláda vaše privátne kľúče. Spočiatku sa odporúča, ako pri všetkých Bitcoin peňaženkách, zálohovať pomocou seedu. Ide o bezpečnostný prvok, vďaka ktorému potom môžete obnoviť svoju peňaženku na inom telefóne či peňaženke. Stále majú však v zabezpečení náskok hardvérové peňaženky, ktoré sú offline. Táto aplikácia je online a je tu riziko, že budete hacknutí a o svoje kryptomeny prídete.

Poskytovateľ nevlastní vaše bitcoiny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptomien – 5/10

Nie iné kryptomeny, len Bitcoin

Ide o pokročilú aplikáciu, ktorá sa však špecializuje iba na Bitcoin. Pre iné meny sa treba poobzerať po inej online peňaženke.

Podporuje viac mien?
Aké kryptomeny podporuje?Bitcoin

Reputácia – 8/10

Výborná reputácia na Android aplikáciu

Ľudia, ktorí s digitálnou menou už nejaký čas pracujú, radi využívajú MyCelium hlavne vďaka svojmu rozsahu funkcií. Na CryproCompare.com nájdete hneď 89 % pozitívnych recenzií, kedy tých negatívnych 11 % sa sťažovalo väčšinou práve na malú podporu iných kryptomien alebo zle fungujúcu iOS aplikáciu. Ide o celosvetovú online peňaženku s výborným menom.

Hodnotenie na Amazone, Cryptocompare.comC: 4,3/5
Pomer pozitívnych recenzií16 (89 %)
Pomer negatívnych recenzií3 (11 %)

Ak MyCelium nespĺňa vaše požiadavky na kvalitnú Bitcoin peňaženku, skúste sa pozrieť na porovnanie Bitcoin peňaženiek.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Kompatibilita - 6.2/10
  6.2/10
 • Zabezpečenie - 7.4/10
  7.4/10
 • Podpora kryptomien - 5/10
  5/10
 • Reputácia - 8/10
  8/10
6.7/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.