Porovnanie nástrojov na SEO

Najlepšie SEO nástroje online 2022

Ak hľadáte ten pravý SEO nástroj, ktorý vám ušetrí hŕbu manuálnej práce a naozaj pomôže vylepšiť váš projekt, ste na správnom mieste. Otestovali sme rad SEO nástrojov a vybrali najlepších päť. Pozrite sa, ktorý obstál v našom porovnaní najlepšie.

5naj-porovnanie

Marketing Miner

Mangools

Semrush

Ahrefs

Moz

1. miesto2. miesto3. miestoFinalistaFinalista

Finálna známka

7,46,66,56,45,7

Financie

Cena najlacnejšej tarify (platenej)25 €/mesiac44.90 €/mesiac99.95 $/mesiac99 $/mesiac$99 / mesiac
Cena najdrahšej tarify89 €/mesiac114.90 €/mesiac399.95 $/mesiac999 $/mesiac$999 / mesiac
Trial verzia
Platba bankovým prevodom
Platba kartou online

Dôležité funkcie a parametre

Analýza kľúčových slov
Analýza URL
Porovnanie s konkurenciou
Jednorazová analýza
Stráženie existencie spätných odkazov
Podávanie reportov
Hľadanie podobných webov pre odkazy
Rýchlosť webu
Indexovateľnosť
Sociálne signály
Našepkávač
Hľadanie zmienok o webe
Kontrola status kódov
Hľadanosť a CPC
Zistenie vstupných stránok
Metrika inzercie PPC
Kontrola plagiátorstva
Možnosť viac užívateľov nástroja (za príplatok) (60)
Možnosť prepojenia s Google analytics
Maximálny počet projektov20nie je limitované200100100
Tutoriál k SEO nástroju

Podpora

Podpora v sk
Facebook správy
Live chat
Telefón
E-mail

Čo je SEO?

SEO je skratka anglického označenia „Search Engine Optimalization“, ktoré v slovenčine poznáme pod názvom optimalizácia pre vyhľadávače. Ide o aktivitu za cieľom získania návštevnosti z vyhľadávačov typu Google.sk, Zoznam.sk, Bing.sk, alebo trebárs Yahoo.com. Tieto ciele dosahujú majitelia webov mnohými spôsobmi, a existuje nespočetné množstvo teórií, ktoré sa niekedy aj navzájom vylučujú. To znamená, že získanie vysokých pozícií vo vyhľadávačoch nie je exaktná veda s jasným receptom, ale súhrn mnohých faktorov.

Medzi najčastejšie SEO aktivity patrí optimalizácia pre kľúčové slová, zverejňovanie relevantného obsahu na web, optimalizácia rýchlosti a prehľadnosti webu, a predovšetkým získavanie spätných odkazov. Cieľom vyhľadávačov je priniesť návštevníkovi čo najkvalitnejší obsah pre dané kľúčové slovo. Každým rokom sa algoritmy vyhľadávačov vylepšujú a tomuto cieľu približujú. Vďaka tomu, že svoj web optimalizujete pre vyhľadávače, síce môžete na krátky čas získať návštevnosť, ale pre dlhodobejšie účely je potrebné vytvoriť zaujímavý obsah pre návštevníkov.

Ako vybrať najlepší SEO nástroj online?

Chcete investovať do SEO optimalizácie pre váš projekt? Tu je osem vecí, ktoré musíte zvážiť:

Koľko peňazí ste ochotní investovať?

Hneď na začiatku prichádza veľká otázka peňazí. Je potrebné zvážiť, či chcete platiť mesačne, alebo raz za rok (v tomto prípade často ušetríte). Existujú množstvá web SEO nástrojov, ktoré sa pohybujú v rôznych cenových reláciách. Využívať môžete nástroje zadarmo, alebo za ne platiť niekoľko tisícov dolárov mesačne. Takže ak máte jasno v tom, koľko chcete mesačne za SEO nástroj zaplatiť, pomôže vám to výrazne zúžiť výber nástrojov medzi ktorými budete ďalej hľadať ten pravý.

Máte čas a prostriedky na rozlúštenie dát z web SEO nástroja?

Existujú niektoré bezplatné nástroje pre SEO, ako sú napríklad Screaming Frog alebo Majestic SEO. Ak si ale vyberiete práve tieto, mali by ste mať na pamäti, že strávite ďalší čas nad analyzovaním podrobných údajov, ktoré „vypľuli“. Pokiaľ na to nemáte čas alebo schopnosti, zvážte výber inteligentného nástroja pre SEO, ktorý nielen zhromažďuje dáta, ale tiež vytvorí prehľadný report.

Chcete nástroj, ktorý zvládne „všetko“, alebo špecializovaný?

Ako sme už spomenuli, existujú web SEO nástroje, ktoré sa špecializujú iba na jednu konkrétnu oblasť (spätné odkazy, analýza kľúčových slov, analýza vlastných stránok…). Tieto nástroje sú užitočné ak vám ide o zlepšenie konkrétneho problému. Ale ak neviete, v čom je „pes zakopaný“, poobzerajte sa po SEO nástroji, ktorý je viac komplexný. Takýto nástroj vám presne ukáže vaše dáta, štatistiky a výsledky, prípadne navrhne aj riešenie.

Hodí sa online marketing SEO nástroj pre váš projekt?

Potrebujete viac prihlásení a účtov pre veľký tím užívateľov? Alebo vám stačí jednoducho analyzovať jeden web, jeden používateľ, jedno prihlasovacie nastavenie? Veľký projekt skrátka nenapasujete na tú samú tarifu, ktorá stačí pre menší web.

Aké funkcie skutočne potrebujete?

Kým začnete vyhľadávať, urobte si zoznam funkcií, ktoré potrebujete – čo je pre vašu firmu rozhodujúce a čo je dobré mať? Akonáhle viete, čo presne potrebujete, je jednoduché to nájsť. Tu sú niektoré funkcie, ktoré by mohli byť na vašom počiatočnom zozname:

  • analýza kľúčových slov
  • zistenie vstupných stránok
  • stráženie spätných odkazov
  • kontrola status kódov

Potrebujete pomoc so zlepšovaním webu na základe odporúčania web SEO nástroja?

Ak je odpoveď áno, hľadajte taký SEO nástroj, ktorý vám uľahčí aj túto úlohu. Niektoré SEO nástroje ponúkajú na vykonanie zlepšenia svoj tím služieb. Iné nástroje dokážu uľahčiť zadávanie práce napríklad vašim zamestnancom.

Dá sa prepojiť web SEO nástroj s ďalšími marketingovými nástrojmi, ktoré používate?

Marketingové integrácie a automatizácie sú stále dôležitejšie, pretože zvyšujeme počet nástrojov, ktoré denne používame. Zoznámte sa teda lepšie s nástrojmi, ktoré už používate a zistite, či idú prepojiť s ďalšími nástrojmi – v našom prípade SEO nástrojom. Hľadajte funkcie ako export a import dát. Zaistíte tak, že vaše nástroje budú pre vás pracovať s minimom úsilia z vašej strany.

Porovnávajte výhody SEO nástrojov

Keď ste zúžili svoj zoznam SEO nástrojov, pozrite sa, aké pridané doplnky SEO nástroj ponúka. Hľadajte výhody, ako sú napríklad webináre, tutoriály, online chat…

Recenzia všetkých web SEO nástrojov pre optimalizáciu

Marketing Miner

Marketing Miner je český SEO nástroj, ktorý pôsobí na trhu od roku 2015. Svoje služby delí do štyroch taríf – Minee, Miner, Digger a Machine (čím vyššia tarifa, tým viac možností). Marketing Miner je vhodný pre agentúru, jednotlivca i majiteľa projektu/e-shopu. Marketing Miner je nástroj, ktorý dokáže na základe vstupu získať dáta dôležité pre rozhodovanie v marketingovom ohľade (vstupy sú nasledovné: frázy, doména, URL, názov produktu). Marketing Miner má viac ako 40 minerov – každý z nich má svoju funkciu (napr. kontrolovať status kódy). Pre tých, ktorí si nevedia rady s týmto SEO nástrojom, je tu akadémia od Marketing Miner, kde sa nachádzajú blog, webináre, návody a postupy.

Prejsť na web SEO nástroje / Prečítať celú recenziu SEO nástroje Marketing Miner

Mangools

Mangools je SEO nástroj, ktorý pôsobí na trhu od roku 2014 a pochádza zo Slovenska. Svoje služby delí do troch taríf – Mangools Basic, Mangools Premium, Mangools Agency. Čím vyššia tarifa, tým viac možností vám Mangools poskytne. Celý SEO nástroj sa rozdeľuje do štyroch sekcií a každá má svoju funkciu (KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher a LinkMiner). Mangools sa okrem iného snaží svojich užívateľov vzdelávať, a preto na ich webe nájdete SEO Akadémiu a blog plný článkov o online marketingu a SEO tematike. Dozviete sa tam aj novinky zo sveta Mangools a nájdete tutoriály.

Prejsť na web SEO nástroje / Prečítať celú recenziu SEO nástroje Mangools

Ahrefs

Ahrefs tvorí nadnárodný tím s koreňmi na Ukrajine, ale hlavné sídlo má v Singapure. Na trh vstúpil v roku 2011. Svoje služby delí do štyroch taríf – Lite, Standard, Advanced, Agency. Platí, že čím vyššia tarifa, tým viac možností máte a ak by ani najvyššia tarifa nestačila, je možnosť osobnej dohody a vylepšenia tarify. Ahrefs je vhodný pre jednotlivcov, agentúry i majiteľa projektu. Pre tých, ktorí sa potrebujú viac dozvedieť alebo vzdelať v oblasti marketingu a SEO, má Ahrefs svoju akadémiu a blog.

Prejsť na web SEO nástroje / Prečítať celú recenziu SEO nástroje Ahrefs

SEMrush

SEMrush je SEO nástroj, ktorý na trhu pôsobí viac ako deväť rokov. Má štyri pobočky a jednu z nich aj v Českej republike. Svoje služby delí do štyroch taríf – Pro, Guru, Business a Enterprise. Čím vyššia tarifa, tým viac možností a tarifu Enterprise si navyše môžete poskladať podľa vlastných potrieb. SEMrush je vhodný pre jednotlivcov, agentúry i majiteľa projektu/e-shopu. Priamo na stránkach semrush.com nájdete vzdelávaciu akadémiu, sekciu s webinármi a blog, kde sú užitočné články so SEO tematikou.

Prejsť na web SEO nástroje / Prečítať celú recenziu SEO nástroje SEMrush

MOZ

MOZ je asi najznámejší SEO tool, ktorý na trhu existuje. MOZ dokonca vytvoril vlastnú hodnotiacu známku, ktorá nahrádza zrušený Google rank.

Prejsť na web SEO nástroje 


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
1 (1 vote)