Porovnanie webhostingov

Porovnanie najlepších hostingov/webhostingov 2022

Chcete si vytvoriť vlastnú webovú prezentáciu? Na trhu sú desiatky webhostingov, tak ako vybrať ten pravý? Otestovali sme desiatky webhostingov a vybrali najlepších päť. Celkové poradie je dané našou známkou, ktorá je súhrnom štyroch najdôležitejších oblastí: pomerom cena/výkon, zoznamom najdôležitejších parametrov webhostingu, zabezpečením webhostingu a nakoniec možnosťami a rýchlosťou podpory.

5naj-porovnanie

Wedos

WebSupport

Webhouse

Webhostingy

1. miesto2. miesto3. miestoFinalista

Finálne hodnotenie

8,18,17,77,9
Hlavná výhodaDíky wedosu můžete na svém webhostingu provozovat neomezený počet domén. Pokud si navíc vystačíte se základními parametry, pak můžete získat webhosting už za 363 Kč. Největší hosting na Slovensku. Působí i v Česku, Rakousku a Maďarsku. Možnost výběru ze 4 variant, rozdělených podle technické náročnosti a výkonu. Od 4,90€/měsíc pro soukromé účely a 9,90€ pro podnikání. Slovenská firma vznikla 2007, působí celosvětově (42 zemí). Výběr ze 4 variant hostingu od 1,00 €/mes. do 5,49€/mes. u všech bezplatná zkušební doba 30 dnů. Servis 24/7, 100% garance dostupnosti serverů.Stabilní webhosting bez výpadků, funguje 12 let. Nabízí 4 varianty webhostingu od 0,00€/měs. pro statické weby do 5,90€ pro až 30 domén a 100GB prostoru. Několikanásobná záloha dat. Garance vrácení peněz.
Hlavná nevýhodaOproti jiným je Wedos někdy méně spolehlivý a prostředí v administraci nemusí též vyhovovat každému.Někteří uživatelé si stěžují na špatnou funkci affiliate systému v roce 2018.Někteří zákazníci nemají dobré zkušenosti s přístupem zákaznické podpory a stěžují si na časté vypadávání webů i při relativně malém počtu lidí na stránce (cca 30)Někteří klienti nejsou spokojeni se zákaznickou poddporou, považují ji za slabou.

Pomer cena/výkon

Cena3,9 €/1,51 €súkromný: od 16,32 €/0,3 GB do 251,88 €/100 GB business: 286,56 €1-5,49 € 0-70,8 €
Cena registrácie domény sk8,47 €10,68 €/rok (s DPH)7,9 €/rok7,50 € 1.rok, další r. 11,90 €
Cena registrácie domény com10,89 €11,94 €/rok (s DPH)9,48 €/rok9,90 €
Počet domén 2. ráduneobmedzeneneobmedzeneaž neobmedzeneneobmedzene
Vyskúšanie zadarmo

Dôležité parametre hostingu

Priestor pre web (GB)neobmedzene100 GBaž neobmedzenýaž neobmedzený
Zadarmo doména 3. rádu
Počet subdoménneobmedzeneaž neobmedzenýaž neobmedzenýneobmedzený
Počet e-mail adriesneobmedzene (max. 10 GB)až neobmedzenýaž neobmedzenýaž neobmedzený
Počet My SQL databázyneobmedzene (max. 2 GB)neobmedzeneneobmedzeneaž neobmedzený
PPH memory limit256 MB256/512 MB256 MB1 GB
Max_execution time90 s600 s90 s30 s
Cron úlohy
Traffic (návštevnosť)neobmedzeneneobmedzeneneobmedzeneneobmedzene
PHP 7 a vyššie
Podpora WordPress
SSD

Zabezpečenie

Pravidelné zálohovanie (14 dní) (1-14 dní)
Antispam
SSL zabezpečenie
Antivírus
Garancia spokojnosti (vrátenia peňazí)180 dní (14 dní)

Podpora

E-mail
Aut. požiadavka
Live chat
Telefón
FAQ
Pracovná doba podporynonstopPO-ST od 8:00 do 22:00 PIA-NE od 8:00 do 19:00PO-NE 7:30 - 22:00neuvedené (v pondelok 19:35 telefón nebrali)

Ako si vybrať hosting/webhosting?

Aby ste neprichádzali o peniaze a platili len za to, čo skutočne využijete, zostavili sme zoznam 4 otázok, ktoré je potrebné si pred nákupom hostingu zodpovedať.

Nie je web ako web, a je teda nutné vybrať taký webhosting, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Nemusíte kupovať nadupaný webhosting za premrštené ceny, keď by ste, napr. pre váš osobný blog, potrebovali iba základné riešenie za niekoľko eur.

Ak ste začiatočník a nevyznáte sa v parametroch, odporúčame vyskúšať najlacnejší variant hostingu a ak neskôr zistíte, že vám niečo chýba, nie je nič jednoduchšie ako prejsť na vyššiu tarifu. Pri výbere poskytovateľa hostingu sa tým pádom pozerajte na to, či ponúka možnosť upgradovať na vyššiu tarifu. Neodporúčame hosting, ktorý nemá možnosť upgradovať na vyššiu tarifu už len preto, že váš web sa po čase môže stať navštevovaným a bude treba navýšiť parametre. Bez možnosti upgradu by ste museli presunúť web k inému poskytovateľovi.

Na druhú stranu, ak máte alebo plánujete náročnejšie projekty, nestrácajte čas a vyberajte podľa parametrov. Potrebujete CRONy, ktoré spúšťajú importy či iné akcie? Používate náročné pluginy na WordPress, ktoré vyžadujú veľký PHP memory_limit? Chcete mať viac webov na jednom hostingu? Takýmito otázkami môžem pokračovať do nekonečna, pretože každý potrebuje niečo trochu iné. Zamyslite sa, čo váš web potrebuje, a podľa toho si vyberajte parametre.

Je pri hostingu pomer cena/výkon dostatočný?

Cena od rôznych poskytovateľov sa líši a rovnako tak aj niektoré parametre webhostingov. Ako som spomenul vyššie, záleží na vašich potrebách. Ak napr. chcete viac webov na jednom hostingu, bude pre vás dobrá kúpa takého hostingu, na ktorom môžete prevádzkovať viac aktívnych domén. Ďalším faktorom je samozrejme konečná cena s DPH a to, koľko vás stojí doména „sk“ alebo „com“.

Pomôže mi niekto, keď budem mať s hostingom problém?

Alebo ako kvalitná je technická podpora? Pred nákupom je dobré si podporu danej služby riadne vyskúšať. Napíšte podpore a čakajte na odpoveď. Je odpoveď kvalitná? Ako dlho ste čakali na reakciu? A pôsobí na vás podpora prívetivo? Či už píšete cez e-mail, live chat alebo telefonujete, vždy by ste mali dostať profesionálnu konzultáciu, ktorá vyrieši váš problém.

Je dobré sa pozerať, či má hosting databázu frekventovaných otázok. Tá vám niekedy dokáže ušetriť veľa času, ktorý by ste inak obetovali komunikácii s podporou.

Vhodný spôsob komunikácie je tiež autorizovaná požiadavka.

Poznámka redakcie:

Autorizovaná požiadavka je spôsob komunikácie so zákazníckou podporou. Objavuje sa najčastejšie pri platených softvéroch ako webhostingy, nástroje na tvorbu webov, antivírusy, Bitcoin burzy či trebárs EET softvéry. Ide o formu kontaktovania zákazníckej podpory, ktorá sa využíva pre otázky spojené s vaším účtom.

Keď potrebujete vyriešiť konkrétny problém a je potrebné, aby podpora vedela vaše údaje a mohla mať napríklad možnosť vstúpiť do vašej administrácie, potom je autorizovaná požiadavka skvelým pomocníkom. Mnoho softvérových firiem túto možnosť preferuje pred klasickou e-mailovou komunikáciou práve preto, že o zákazníkovi vedia viac informácií a môžu tak kvalitnejšie poradiť.

Slovník pojmov:

Čo je CRON?

CRON je funkcia, ktorá automatizovane v konkrétny čas spúšťa stanovené procesy (skript, program, zálohovanie…). Ide o špecializovaný systémový proces, ktorý hrá v systéme rolu plánovača úloh. CRONom sa budete zaoberať napríklad vtedy, keď si zaobstaráte webhosting pre svoj web a budete chcieť automaticky spustiť nejaký proces (napr. import produktov). Väčšina hostingov takúto možnosť umožňuje, je však nutné si to overiť, prípadne kontaktovať podporu. Ak vás zaujíma, ako funguje CRON po technickej stránke, pokračujte na Wikipédiu.

Čo je FTP?

FTP alebo “File Transfer Protocol“ je protokol, cez ktorý môžete posielať súbory medzi vaším počítačom a vzdialeným serverom. Využitie nachádza u webmasterov, ktorí potrebujú spravovať súbory na vzdialenom serveri (webhostingu). K jeho využívaniu potrebujete FTP klienta, ktorého si nainštalujete do PC a následne zadáte prístupové údaje (host, užívateľské meno, heslo). Následne operujete so súbormi na serveri podobne ako v prieskumníkovi v systéme Windows. Medzi najznámejších FTP klientov patrí Total Commander či FileZilla. Vďaka FTP sa tiež inštalujú redakčné systémy ako WordPress alebo Joomla.

Čo je SSD disk?

SSD je typ dátového média, na ktorý je možné ukladať súbory. K svojej činnosti využíva flash pamäť a nemá v sebe žiadne pohyblivé mechanické súčasti ako tomu tak je u HDD diskov. Vďaka tomu sú tieto formy úložísk o niečo rýchlejšie, majú menšiu spotrebu energie a tak ľahko sa neopotrebujú.

Ak teda niekde objavíte, že nejaká služba využíva SSD disky, znamená to spravidla, že môžete očakávať spoľahlivejší výkon a väčšiu rýchlosť (napr. webhostingy či cloudové služby). Pokiaľ máte SSD disk v počítači, môžete sa tešiť aj z takmer nulového hluku. HDD disky totiž vďaka pohyblivým mechanickým častiam vydávajú rôzne hlasitý hluk.

Čo je SSL zabezpečenie?

SSL protokol sa najčastejšie využíva pre bezpečnú komunikáciu s webovými servermi cez HTTPS. To je zabezpečená forma klasického HTTP protokolu. Vďaka SSL zabezpečeniu je potom komunikácia zašifrovaná a tým pádom aj bezpečnejšia pre citlivejšie dáta.

Predtým bolo zvykom, že boli zabezpečené predovšetkým weby pracujúce s citlivými údajmi, ako napr. e-shopy či veľké weby. Neskôr však Google začal vo vyhľadávaní znevýhodňovať tie weby, ktoré HTTPS nemali. Tým pádom je teraz už SSL zabezpečenie štandard a takmer každý seriózny web toto zabezpečenie má. Ak začínate tvoriť web, rozhodne ho pomocou tohto protokolu zabezpečte. Môžete využiť aj bezplatné HTTPS protokoly, ako napríklad Let's Encrypt.

Zálohovanie

Zálohovanie je proces vytvárania kópií dát, aby ich bolo možné v prípade straty obnoviť. Ako účinná forma zálohovania sa odporúča externý disk, cloudová služba či iné zariadenie s dostatočne veľkým priestorom pre vaše súbory. Existuje možnosť pravidelného zálohovania, v čom vám pomôžu zálohovacie programy alebo cloudové služby. Napríklad, ak vyberáte poskytovateľa webhostingu, je dobré sa pozerať, či ponúka pravidelné zálohovanie vášho webu. Zálohovanie je základná činnosť, ktorú by ste mali vždy robiť pre súbory, o ktoré nechcete prísť. Delíme tiež offline zálohy a online zálohy.

Ako obstál daný webhosting v recenziách?

Wedos

Wedos je najpredávanejší webhosting na Slovensku, a to najmä vďaka jeho najlacnejšiemu variantu „NoLimit“ s tými najzákladnejšími parametrami, s ktorými si však nenáročný používateľ vystačí. Aj v prípade, že hľadáte výkonnejší hosting, nešliapnete vedľa s vyššou tarifou „NoLimit Extra“. Ide o komplexné riešenie, ktoré je vhodné pre užívateľov, ktorí chcú na jednom webhostingu prevádzkovať viac webov a zároveň nerobiť kompromisy, čo sa výkonu týka.

Prejsť na web webhostingu / Prečítať celú recenziu webhostingu Wedos

Websupport.sk

Plusy: Najväčší hosting na Slovensku. Pôsobí aj v Česku, Rakúsku a Maďarsku. Možnosť výberu zo 4 variantov, rozdelených podľa technickej náročnosti a výkonu. Od 4,90 €/mesiac pre súkromné účely a 9,90 € pre podnikanie.
Mínusy: Niektorí používatelia sa sťažujú na zlú funkciu affiliate systému v roku 2018.

Prejsť na web webhostingu 

Webhouse.sk

Plusy: Slovenská firma vznikla v roku 2007, pôsobí celosvetovo (42 krajín). Výber zo 4 variantov hostingu od 1,00 €/mes. do 5,49 €/mes. Pri všetkých bezplatná skúšobná doba 30 dní. Servis 24/7, 100 % garancia dostupnosti serverov.
Mínusy: Niektorí zákazníci nemajú dobré skúsenosti s prístupom zákazníckej podpory a sťažujú sa na časté vypadávanie webov aj pri relatívne malom počte ľudí na stránke (cca 30).

Prejsť na web webhostingu 

Webhostingy.sk

Plusy: Stabilný webhosting bez výpadkov, funguje 12 rokov. Ponúka 4 varianty webhostingu od 0,00 €/mes. pre statické weby, do 5,90 € pre až 30 domén a 100 GB priestoru. Niekoľkonásobná záloha dát. Garancia vrátenia peňazí.
Mínusy: Niektorí klienti nie sú spokojní so zákazníckou podporou, považujú ju za slabú.

Prejsť na web webhostingu 


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
2.4 (5 votes)