Porovnanie cestovných agentúr

Najlepšie cestovné agentúry v roku 2022

Existuje snáď niekto, kto nemá rád dovolenku? Verím, že takmer všetci z nás na dovolenku jazdia radi. Raz za čas je skrátka nevyhnutné si poriadne oddýchnuť a načerpať energiu mimo svojej práce. Lenže ako nájsť ten správny zájazd? Vybrali sme 5 najlepších cestovných agentúr (alebo tiež vyhľadávačov zájazdov), ktoré porovnávajú zájazdy od cestovných kancelárií. Každá z nich má svoje pre i proti. Ako obstáli v teste proti sebe, a ktorá z nich je podľa nášho porovnania tá najlepšia?

5naj-porovnanie

Invia

Zájazdy.sk

Travel.sk

OKholiday

Dovolenka.sme.sk

1. miesto2. miesto3. miestoFinalistaFinalista

Finálna známka

9,18,68,07,57,5

Kategória zájazdov

Exotické zájazdy
Lyžiarske zájazdy a hory
Dovolenka s deťmi
Dovolenka a aquapark
Adventné zájazdy
Dovolenka a potápanie
Luxusná dovolenka
Poznávacie zájazdy
Dovolenka pre seniorov
Eurovíkendy
Golfové zájazdy
Kúpele a wellness
Plavby
Skupinové zájazdy
Športové zájazdy
Adrenalín
Last minute
First minute

Rozsah služieb

Počet cestoviek v ponuke34218153viac ako 4056
Približný počet zájazdov12 mil53 tis---
Počet pobočiek462550
Užívateľské recenzie hotelov
Vlastný cestovateľský magazín
Prenájom áut
Predaj leteniek

Podpora

Live chat
Telefón
E-mail
Pracovný časPo-Ne 7-22 hodPo-Ne 8-20Po-Pia 9:00 - 17:00Po-Pia 9:00 - 17:00Po-Pia 8:00 - 18:00

Sprievodca nákupom dovolenky online

Ako si vybrať z takého množstva zájazdov a cestovných kancelárií? Zostavili sme krátkeho sprievodcu, na čo si pri výbere zájazdu dávať pozor.

Porovnávač zájazdov vs. cestovná kancelária?

Aby tento článok plnil svoje poslanie, je nevyhnutné chápať rozdiel medzi cestovnou kanceláriou a cestovnou agentúrou. Cestovná kancelária zájazd usporadúva a stará sa o samotné vyhotovenie zájazdu. Tieto kancelárie svoje zájazdy tiež predávajú na svojich stránkach a pobočkách. Ak sa tak cestovná kancelária rozhodne, umiestni svoje zájazdy aj do tzv. porovnávača zájazdov typu Invia, Okholiday.sk či Travel.sk (čo sú inými slovami cestovné agentúry).

Tieto porovnávače sú prostredníkom a zájazdy iba predávajú – za váš zájazd má zodpovednosť predovšetkým cestovka. Pre nás (zákazníkov) je výhodné nakupovať u cestovných agentúr, pretože tu nájdete na jednom mieste až sto tisíc zájazdov od mnohých cestovných kancelárií. Hoci cestovná kancelária platí často takému porovnávaču províziu, cena je pre zákazníka rovnaká (niekedy aj nižšia aby obstáli v cenovej konkurencii).

„Cestovná agentúra je firma, ktorá predáva jednotlivé zájazdy cestovných kancelárií, či iné služby…“

5 tipov, ako dobre a výhodne kúpiť zájazd

Existuje pár zásad, ktoré vám môžu zabezpečiť o niečo lacnejší a lepšie zvolený zájazd v porovnávači zájazdov. Tu sú:

Využite first minute či last minute

Veľmi obľúbeným spôsobom ako si zaistiť lacnejšiu dovolenku, je využiť tzv. last minute ponuku. Nakupujete teda vo chvíli, keď vás od nákupu a samotného zájazdu delí iba niekoľko dní, či hodín. Výhoda je zrejmá: zájazd dostávate so značnou zľavou. Keď má totiž cestovka ešte stále nepredané zájazdy, vyplatí sa im predať zájazd za smiešnu cenu, než ho nepredať vôbec. Budete však musieť byť trochu flexibilnejší, čo sa požadovanej destinácie a dáta týka.

Ak ste obmedzení časom dovolenky a máte vyhliadnutú lokáciu, urobíte lepšie, keď pôjdete skôr po first minute ponukách. Pri nákupe viac ako pol roka dopredu je veľmi pravdepodobné, že narazíte na veľmi výhodné ponuky.

Cestujte mimo hlavnú sezónu

Leto. Kedy inokedy na dovolenku, že áno? Pravdou je, že väčšina z nás jazdí na dovolenku v lete a vďaka tomu sú ceny zájazdov najvyššie práve vtedy. Ak však vyrazíte napr. na jar či na jeseň, určite ušetríte niekoľko desiatok eur, nehľadiac na to, že destinácie (pláže, letoviská…) bývajú navyše aj menej zaľudnené.

Skontrolujte si fotky hotelov

Dajme tomu, že si cez nejaký porovnávač zájazdov vyberiete zájazd. Už ste takmer rozhodnutí a chystáte sa urobiť nákup… Počkajte však ešte chvíľu. Pred tým, než do toho skočíte po hlave, prejdite si fotky hotela z viacerých zdrojov. Odporúčame si daný hotel prezrieť aj trebárs na booking.com, vrátane prípadných užívateľských recenzií.

Zvážte nákup na nemeckých cestovných kanceláriách

Ak už zájazdy chvíľu googlite, iste ste sa dozvedeli, že ísť cez nemeckú cestovnú kanceláriu je mnohokrát výhodnejšie ako cez slovenskú. Nemecký trh je väčší a konkurencia je silnejšia, aj vďaka tomu sú ceny často nižšie. Lídrom v predaji nemeckých zájazdov je Dovolena.cz. Keďže je firma súčasťou žltého dopravného impéria (RegioJet, Student Agency…), máte v cene aj prevoz na miesto odchodu v Nemecku.

Preklepnite si reputáciu cestovnej kancelárie

Ak ste sa rozhodli nakúpiť cez porovnávač typu Invia či Travel.sk, odporúčame aj napriek tomu vždy preskúmať užívateľské recenzie cestovnej kancelárie, ktorá daný zájazd usporadúva. Príliš veľa sťažností by vás malo prinútiť o kúpe ešte pouvažovať.

Ako vybrať dovolenku online?

Nech už je váš dôvod pre dovolenku akýkoľvek, princíp výberu zájazdu je vždy rovnaký:

1. Určite si hlavný zmysel vašej dovolenky

Dávate prednosť skôr polihovaniu na pláži alebo oceníte nabitý program? Niektoré zájazdy umožňujú rad výjazdov po pamiatkach či prírodných krásach, zatiaľ čo iné sú programovo menej výdatnejšie. Aby ste vybrali správne, dopredu musíte vedieť, čo vlastne chcete.

2. Vyberte si destináciu

Chorvátsko, Grécko, Thajsko alebo niečo ostrejšie? Tu je výber čisto na vás, vašich spolucestujúcich a zmysle celej dovolenky.

3. Zostavte si približný rozpočet

Cena je pre mnohých jedným z najdôležitejším faktorom. Pred tým, ako sa pustíte do výberu, zostavte si približný rozpočet toho, koľko ste za dovolenku ochotní minúť. Cena zájazdu za osobu sa pohybuje od 50 až do 4 000 Eur, preto je práve vymedzenie rozpočtu zásadným úkonom.

4. Zamyslite sa, aké máte časové možnosti

Ak chodíte do zamestnania, radšej si pred nákupom skontrolujte, či je možné si v daný termín vziať dovolenku. To posledné, čo chcete riešiť, je storno zájazdu či zmena termínu. Každopádne ideálne je, ak si určíte časový rámec dvoch až troch mesiacov, pričom si následne vyberiete taký termín, v ktorom je zájazd, ktorý sa vám páči najviac.

5. Preberte plán s ostatnými členmi „výpravy“

Ak s niekým cestujete, nastane čas, kedy zladíte termíny, požadovanú destináciu a hlavný zmysel cesty. Čím viac ľudí, tým viac kompromisov je potrebné urobiť. Ak však cestujete s rodinou či sám/sama, táto časť by už nemala byť veľká výzva…

Recenzia všetkých cestovných agentúr | porovnávačov dovolenky | vyhľadávačov dovolenky:

Invia

Invia je aktuálne najväčším porovnávačom zájazdov na slovenskom trhu. Vo svojej ponuke má viac ako 340 cestoviek a na trhu pôsobí od roku 2002. Berte na vedomie, že ide iba o sprostredkovateľa zájazdov, nie o cestovnú kanceláriu. Vďaka tomu máte však na výber z viac ako 12 miliónov zájazdov. Z tohto dôvodu nie je možné brať zájazdy od Invia ako záruku kvality, pretože vo finále záleží na konkrétnej cestovke – pri výbere zájazdu si teda pozorne preštudujte aj referencie danej cestovnej kancelárie.

Prejsť na web agentúry / Prečítať celú recenziu agentúry Invia

Zájazdy.sk

Zájazdy.sk je cestovná agentúra, ktorá zhromažďuje zájazdy celkom 181 cestovných kancelárií, ktorých zájazdy si tu môžete zakúpiť pod jednou strechou. Spoločnosť funguje od roku 2003 a teraz máte, podobne ako pri spoločnosti Invia, tzv. garanciu odchodu na dovolenku. Teda ak si zakúpite zájazd cez tento portál a medzitým cestovná kancelária skrachuje, dostanete peniaze do 30 dní späť.

Prejsť na web agentúry / Prečítať celú recenziu agentúry Zájazdy.sk


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
4 (6 votes)