Porovnanie affiliate softvérov

Najlepšie affiliate softvéry 2022

Ak ste niekedy zvažovali, že by ste si pre svoje online podnikanie zaistili vlastný affiliate program, iste sa vám už priplietla do cesty otázka: Aký affiliate softvér vybrať? Zakúpenie si „out of the box“ affiliate softvéru je aktuálne najdostupnejšia cesta, ako začať vlastný affiliate program. Poslaním tohto článku je porovnať najlepšie affiliate softvéry na trhu a pomôcť vám pri výbere toho, ktorý bude najlepšie sedieť pre váš provízny systém.

5naj-porovnanie

Affilbox

Post Affiliate Pro

iDevAffiliate

Hasoffers

Tapfiliate

Celková známka

9,58,97,87,07,0
1. miesto2. miesto3. miestoFinalistaFinalista

Financie

Tarifa 18 458 Kč (329€)/rok$1164/rok$199/jednorazovo$3348/rok$828/rok
Tarifa 224100 Kč (939€)/rok$2364/rok$468/rok$9588/rok$1788/rok
Tarifa 3-$5724/rok$708/rok--
Jednorazová platba?
Na skúšku zadarmo

Dôležité parametre

Meranie kliknutí a konverzií
Deeplinky
Možnosť pridať meracie parametre
Neobmedzený počet preklikov bez príplatku
Odkazovanie bez parametra (PRO verzia)
Meranie konverzií bez cookies
Provízia podľa kategórie produktov (PRO verzia)
Zľavové kupóny
Viac affiliate kampaní v rámci 1 e-shopu
Viac e-shopov v jednej licencii
Export štatistík
Ručné schvaľovanie provízií
Automatické schvaľovanie provízií
Rozdelenie jednej provízie medzi viacerých partnerov
Multilevel (provízie zo subpartnerov)
API

Kompatibilita

WordPress
Najznámejšie e-shopové riešenie
Je softvér v slovenčine?
Je softvér v angličtine?
Mobilná aplikácia platformy

Podpora

E-mail
Live chat
Telefón
Je v slovenčine?
FAQ

Čo je to affiliate marketing?

Affiliate marketing je druh výkonnostného marketingu, kedy internetový obchod odmeňuje svojich partnerov za uskutočnené predaje (provízny systém), alebo iné akcie (napr. privedené leady či kliknutia na web). Ako majiteľ e-shopu teda platíte affiliate partnerom až vo chvíli, keď vám pomôžu uskutočniť požadovanú akciu. Ide o férový biznis model, kde profitujú obe dve strany – preto je affiliate niekedy nazývaný partnerským programom.

To všetko je možné vďaka affiliate softvéru, ktorý partnerovi vygeneruje provízny odkaz, ktorý propaguje na svojom webe alebo cez iné médiá. Vďaka tomuto odkazu systém pozná, či partner priviedol nejakú konverziu. Majiteľ e-shopu aj partner následne v administrácii takéhoto softvéru vidia, koľko konverzií daný partner priviedol a koľko si zarobil/a.

Ako si vytvoriť vlastný affiliate program?

Aktuálne sa ponúkajú 3 základné cesty, ako začať vlastný affiliate program:

1) Naprogramovať si vlastný

Tento variant je určite možný, ale pre väčšinu e-shopov zbytočne finančne aj časovo náročný. Pripadá do úvahy len vtedy, keď je váš biznis dostatočne rozbehnutý a máte veľmi konkrétne požiadavky. Hoci sa spočiatku môže zdať vytvorenie vlastného affiliate softvéru lacnou záležitosťou, musíte počítať s neustálymi nákladmi za programátora. Do rúk vám tiež padá veľká zodpovednosť. Ak systém nebude správne fungovať a bude nesprávne trackovať kliknutia a konverzie, celkom iste odradíte tých najlepších partnerov.

2) Zapojiť sa do affiliate siete

Affiliate sieť spája affiliate programy od rôznych e-shopov a zastrešuje ich pod jeden affiliate softvér. Výhodou je to, že je ľahšie nájsť prvých affiliate partnerov. Nevýhodou je, že čím viac sa vášmu programu bude dariť, tým viac budete affiliate sieti platiť (berú si províziu z obratu). Medzi známe affiliate siete patrí Vivnetworks, Dognet, Affiliateclub či eSpolupráce.

3) Kúpiť si hotové riešenie v podobe affiliate softvéru

Ďalší a najdostupnejší variant, ako začať vlastný affiliate ktorý máte plne pod kontrolou a zároveň sa nemusíte starať o technické záležitosti, je práve zakúpenie hotového affiliate softvéru (napr. Affilbox, iDevAffiliate…).

Výhody affiliate softvérov:

+ Dopredu viete, koľko zaplatíte (žiadne provízie affiliate sieti)

+ Nie je potrebné nič vyvíjať na “vlastné tričko”

+ Jednoduchá implementácia

Nevýhody affiliate softvérov:

– Partnerov si musíte hľadať sami (prípadne váš affiliate manažér)

Podľa čoho vyberať affiliate softvér?

Ak ste sa rozhodli, že chcete affiliate spustiť cez affiliate softvér, potom už zostáva len vybrať ten, ktorý vyhovuje potrebám vášho podnikania. Vybrali sme teda parametre, ktoré bývajú pre majiteľov často rozhodujúce. Odporúčame z nich vybrať tie, ktoré sú pre vás dôležité a na základe nich potom vybrať taký, ktorý to spĺňa.

 • Cena (ročné náklady na prevádzku)
 • Automatické aj manuálne schvaľovanie provízií
 • Rôzne typy odmeňovania partnerov (za predaj, kliknutie, lead…)
 • Podpora trackingu pomocou zľavových kupónov
 • Viac kampaní či affiliate programov v rámci jednej licencie
 • Rozdielna výška provízie pre rôzne kategórie produktov
 • Napojenie API
 • Export štatistík
 • Možnosť merania konverzií aj bez cookies
 • Slovenská administrácia
 • Kompatibilita s vaším e-shopovým riešením
 • Kvalita a formy podpory
 • Špeciálne požiadavky ako napr. cross-device tracking alebo rozdelenie provízie medzi viacerými partnerov

Pokiaľ chcete skrátka funkčný affiliate program, odporúčame neorientovať sa iba podľa rozsahu funkcií, ale predovšetkým podľa reputácie služby a dĺžky pôsobenia na trhu. Pre väčšinu slovenských e-shopov je napríklad už niekoľko rokov najlepšou voľbou Affilbox.

Aké kroky treba podniknúť?

Hoci nenájdete univerzálny návod ako naštartovať úspešný affiliate program, existuje pár krokov, ktoré nie je dobré preskakovať.

1) Rozmyslieť si, čo od affiliate očakávate

2) Spočítať si, či sa vám affiliate program oplatí a akú províziu ste schopní partnerom ponúknuť

3) Stanoviť, kto bude za chod affiliate programu zodpovedný (zvážiť najatie affiliate managera)

4) Zariadiť si affiliate softvér a implementovať na web

5) Začať zháňať partnerov a následne ich podporovať v ich aktivitách

6) S odstupom zhodnotiť výsledky a nevzdávať sa pri prvých neúspechoch

Recenzie všetkých affiliate softvérov:

Affilbox

Affilbox je aktuálne najpoužívanejším affiliate softvérom na Slovensku. Skutočne však stojí za to? V prvom rade ide o rýdzo český nástroj a preto môžete čakať, že pomoc aj celý systém je v češtine. Affilbox si zakladá na ľahkej implementácii do všetkých rozšírených e-shopových riešení, pričom musíme pochváliť ich podporu, ktorá je v mnohých prípadoch veľmi ochotná. Máte na výber zo základného tarifu za 8 458 Eur/rok s DPH alebo Affilbox PRO za 24 100 Eur/rok s DPH, ktorý ponúka množstvo pokročilých funkcií (napr. provízie podľa kategórií či affiliate odkazy bez parametrov). Pre potreby väčšiny e-shopov však plne dostačuje základná verzia a nie je potrebné upgradovať ju na PRO.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru Affilbox

Post Affiliate Pro

Post affiliate Pro patrí medzi svetových lídrov, čo sa affiliate softvérov týka, hoci v SR sa mu doposiaľ väčšieho úspechu nedostalo. Ide o zahraničnú robustnú platformu s pokročilými funkciami, pričom mesačná platba začína na 97 $, pokračuje cez 197 $ a končí na 477 $. Počítať môžete aj so slovenčinou v rámci administrácie aj podpory, ktorú zastihnete na všetkých frontoch (live chat, telefón aj e-mail). Okrem klasických funkcií, ktoré by ste u trackovacieho softvéru čakali, tu nájdete aj pár tých nie úplne štandardných. Jednou z nich je možnosť rozdeliť odmenu z jednej konverzie medzi viacerých partnerov, čo sa hodí najmä vtedy, keď spolupracujete s cashback portálmi a zároveň aj obsahovými partnermi.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru Post Affiliate Pro

iDevAffiliate

Affiliate softvér iDevAffiliate patrí v porovnaní s inými zahraničnými platformami medzi tie, ktoré okrem širokej funkcionality ponúkajú aj výborný pomer ceny a výkonu. Môžete si vybrať medzi pravidelnou mesačnou platbou alebo jednorazovou cenou bez ďalších poplatkov. Hoci mesačná platba ponúka výhody ako pravidelné aktualizácie a prístup ku všetkým rozšíreniam, jednorazová platba príde vhod malým podnikom, ktoré chcú affiliate vyskúšať a nechcú sa zaväzovať k mesačným platbám.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru iDevAffiliate

HasOffers

Ak hľadáte komplexné riešenie pre viac správu viac affiliate programov, potom HasOffers prichádza do úvahy. Softvér využívajú najmä stredné a väčšie e-shopy, rovnako tak tí, ktorí chcú rozbehnúť vlastnú affiliate sieť. Vďaka vyššej cene, ktorá začína na 279 $ mesačne, nie je ideálnym riešením pre drobných podnikateľov, ktorí chcú affiliate len vyskúšať. Naopak ide o profesionálny softvér, ktorý odporúčame predovšetkým skúseným marketérom a podnikateľom, ktorí majú ambície affiliate posunúť na vyššiu úroveň.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru HasOffers

Tapfiliate

Tapfiliate je affiliate softvér, ktorý sa vyznačuje predovšetkým dobrým pomerom ceny k výkonu a veľkou mierou customizácie. Váš affiliate program bude vďaka vlastnému CSS či vlastnej registračnej stránke vyzerať ako súčasť vášho webu. Na výber máte z dvoch taríf, jedna za 69 $ mesačne a druhá za 149 $ mesačne. Okrem základných funkcií, ktoré sú štandardom pre každý affiliate systém, tu nájdete aj možnosť opakovaných provízií, nastavenie výšky provízie podľa kategórií či možnosť mať sub-partnerov (MLM). Ako obmedzenie vidíme, že z najnižšieho tarifu nie je možné mať affiliate na vlastnej doméne alebo absenciu telefonickej podpory.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru Tapfiliate


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
5 (1 vote)