Porovnanie keto diét

Najlepšie keto diéty 2022

Ak hľadáte najlepšiu keto diétu, ste na správnom mieste. Kto by nechcel mať vysnívanú postavu, pružné telo a hlavne – byť zdravý? Na to potrebujete nielen pravidelné cvičenie, ale aj zdravú stravu a dostatok tekutín. Nie každý však dokáže variť zdravé jedlá a dodržiavať pravidelný stravovací systém, aby bol nielen zdravý, ale aj schudol. Preto sa mnohí z nás obracajú na odborníkov alebo hľadajú rady a tipy na vhodné diéty na internete. A najmä keto diéty sú veľmi žiadané – často kvôli výrazným pozitívnym výsledkom.

5naj-porovnanie

KetoDiet

KetoMix

KetoFit

Prodietix

It's my life

Spoločné 1. miestoSpoločné 1. miestoSpoločné 1. miesto3. UmiestnenieFinalista
Záverečné hodnotenie9.89.89.89.69.2
Financie
Cena za jedlocca 1,77 EURcca 1,97 EURcca 1,57 EURcca 1,97 EURcca 1,57 EUR
Vrátane šejkra Ano (šejkr nebo jiný dárek dle výběru) Ano (šejkr nebo jiný dárek dle výběru) Ano (šejkr nebo jiný dárek dle výběru)
Stravovanie
Raňajky
Ranné občerstvenie
Obed
Popoludňajšie občerstvenie
Večera
Dôležité parametre
Rýchla príprava
Jednoduchá príprava
Jednoduché dodržiavanie diétneho plánuIndividuálneIndividuálne- Díky připraveným pokrmůmIndividuálneIndividuálne
Príručka na prípravuNení potřebaPríručka o diéte na stiahnutie na webe
Pečivo- bez pečení- hotové i k pečení
Rozmanitosť jedál
Sladké a slané
Rozmanitosť stravy
Obsahuje vitamíny a minerály
Obsahuje vlákninu
Podpora
On-line podpora
Telefón
E-mail
Odpovede10/1010/1010/1010/1010/10
HodnotenieVynikajúceVynikajúceVynikajúceVynikajúceVynikajúce
Logo Ketodiet

KetoDiet

KetoDiet je vhodná pre všetkých, ktorí chcú schudnúť rýchlo, zdravo, bez hladovania a hlavne – bez „jojo efektu“. Na svojej webovej stránke ponúka kalkulačku BMI, výživové poradenstvo, recepty a samozrejme e-shop. Ich diéty sa delia na tri typy – základnú, strednú a intenzívnu, podľa toho, koľko chce alebo potrebuje klient schudnúť. Potraviny si môžete objednať v e-shope aj jednotlivo. Pre tých, ktorí by chceli jedlo najprv ochutnať, je k dispozícii degustačný balíček. Strava pri KetoDiet je pestrá, obsahuje sladké aj slané jedlá, polievky, kaše, pudingy alebo dokonca pečivo – samozrejme, pečivo, ktoré je pri bielkovinovej diéte povolené. Zabudnite na klasické rožky z bielej múky. S odborníkom na výživu sa môžete poradiť telefonicky a prostredníctvom online chatu.

Ketomix Logo

KetoMix

KetoMix prináša starostlivo premyslený diétny plán založený na keto diéte – t. j. zníženie príjmu sacharidov a zvýšenie príjmu bielkovín. Ich keto diéta je rozdelená do troch fáz, z ktorých každá trvá niekoľko týždňov. Počas tejto diéty jete pripravené jedlá a potraviny, ktoré dostanete zakaždým v danom diétnom pláne. Tieto jedlá sa pripravujú ľahko a rýchlo, takže nemusíte stáť hodiny pri sporáku ani ťahať batoh plný škatúľ s jedlom. Napríklad pri 4-týždňovej diéte budete mať pripravených 140 jedál, ktoré nahradia vašu kompletnú stravu počas trvania diéty. Sú bohaté na vitamíny, minerály, bielkoviny a ďalšie telu prospešné látky. Táto diéta je veľmi pestrá, takže si na svoje prídu aj milovníci sladkých jedál, rôznych kaší, smoothies atď. Jedlá KetoMix nemusia vyhovovať každému. Proteínová diéta má zvláštnu špecifickú chuť, ktorá niektorým ľuďom vyhovuje a iným nie. Aj napriek tomu stojí diéta KetoMix za zváženie, pretože znamená rýchle chudnutie bez pocitu hladu.

Video porovnanie najlepších ketodiet

Čo je keto diéta?

Keto diéta je lekársky overená metóda chudnutia, alebo ak chcete úspešného spaľovania tukov, ktorú už v roku 1921 používal Dr. Russell Wilder na lekárske účely. Otcom tejto bielkovinovej diéty je George L. Blackburne, ktorý skúmal, ako ľudské telo spaľuje uložené tuky. Túto diétu môžete poznať aj ako ketogénnu, proteínovú, cyklickú ketogénnu alebo jednoducho keto diétu.

Zatiaľ čo pri bežných diétach telo spaľuje až 40 % hmotnosti zo svalov, ktoré sa po skončení diéty nedokážu vyrovnať s novým množstvom energie v strave, čo vytvára jojo efekt, pri keto diéte spaľujete najmä tuk. Vďaka tomu, najmä v prvej fáze, sa váha stráca veľmi rýchlo a viditeľne a nedochádza k jojo efektu. Aby sa hmotnosť znížila, musíte dosiahnuť stav ketózy.

Čo je to ketóza?

Význam a pôvod keto diéty sme už načrtli. Ale čo je vlastne ketóza? Ako sa na to pozerajú lekári alebo biológovia? V biológii sa ketóza vzťahuje na stav organizmu charakterizovaný zvýšenou hladinou ketolátok v krvi. Príčinou tohto stavu je proces nazývaný ketogenéza. Pri ketogenéze sa ketolátky tvoria v pečeni, keď klesajú zásoby glykogénu. Ketolátky acetoacetát a β-hydroxybutyrát sa v tele využívajú ako zdroj energie. Inými slovami, aby ste dosiahli stav ketózy, musíte znížiť sacharidy na absolútne minimum, ale výrazne zvýšiť príjem bielkovín a tukov. Pri keto diéte sa stav ketózy dostaví približne na druhý až štvrtý deň, za predpokladu, že neurobíte žiadnu chybu v stravovaní.

Na akom princípe funguje keto diéta?

Pokiaľ sa telo nedostane do stavu ketózy, nemá zmysel hovoriť o keto diéte. Ako sme už spomenuli vyššie, ketóza nastáva, keď telo prijíma dostatočné množstvo bielkovín a zároveň minimalizuje príjem sacharidov a tukov. Tie sú obsiahnuté nielen v sladkostiach, čokoláde a ovocí, ale aj v bielom chlebe, ryži, cestovinách atď. Počas ketózy sa rozkladom vlastných tukových tkanív tvoria tzv. ketolátky, ktoré telo dokáže využiť ako vlastný zdroj energie. Ketónové telieska totiž dokážu plne nahradiť sacharidy, ktoré inak získavame zo stravy a ktoré sú hlavným zdrojom nášho energetického príjmu.

Ketóza je vynikajúca nielen na redukciu tuku a chudnutie, ale aj na naše celkové zdravie. Znižuje aj tzv. viscerálny tuk, ktorý obklopuje rôzne vnútorné orgány a tým ich poškodzuje, zvyšuje tzv. dobrý HDL cholesterol, ktorý je prospešný pre srdce a cievy, znižuje hladinu inzulínu atď. Počas keto diéty sa nemusíte obávať hladu alebo „chuti na jedlo“. Dostatok bielkovín totiž navodzuje taký stav organizmu, že nepotrebuje sladké ani slané. Počas prvých dní pred nástupom ketózy (2-3 dni) sa môžete cítiť unavení alebo vás môže bolieť hlava. Je to však normálne a keď sa telo naladí na stav ketózy, únava a bolesti zmiznú a nahradí ich nečakaný prílev energie. Pri keto diéte sa budete cítiť lepšie, zdravšie a dokonca budete mať chuť lepšie sa stravovať a hýbať.

Ako dlho zotrvávate na keto diéte?

O tom, ako dlho musíte skutočne držať keto diétu a prečo je rozdelená na fázy, sa dozviete nižšie. Ale aby ste mali predstavu, ktorom sa odporúča, aby keto diétu dodržiavali maximálne niekoľko týždňov. V skutočnosti však ide o stav indukovanej ketózy, t. j. prísnu diétu, pri ktorej jete najmä potraviny bohaté na bielkoviny a máte povolenú len zeleninu. 

V poslednej fáze, nazývanej udržiavacia, stabilizačná atď. (môžete sa stretnúť s rôznymi názvami, ale výsledok je rovnaký), ktorej cieľom je naučiť vás pravidelne sa zdravo stravovať, nie je stanovený žiadny časový limit. V ideálnom prípade by totiž malo ísť o trvalý stav, t. j. v ideálnom prípade sa už nevrátite k svojim starým stravovacím návykom (a zlozvykom) a budete sa stravovať len zdravo. Ak ešte stále potrebujete občas schudnúť, môžete sa vrátiť do prvej alebo druhej fázy a obnoviť stav ketózy. Ale o tom viac v jednotlivých fázach.

Koľko môžete schudnúť pri keto diéte?

Úbytok hmotnosti pri keto diéte je veľmi individuálny. Niektorým ľuďom klesajú kilá takmer pred očami, iným ide len o pár kíl mesačne. K najväčšiemu úbytku hmotnosti dochádza v prvej fáze, ktorá však môže mať rôznu dĺžku. Záleží na tom, či máte nízku, strednú alebo vysokú hmotnosť. V závislosti od toho strácate viac alebo menej, rýchlejšie alebo pomalšie. Nezabudnite však, že ide vždy o veľmi individuálnu záležitosť.

Ak by ste chceli vidieť skutočné čísla, môžeme vám napísať, že môžete schudnúť 2-4 kg za týždeň. Niektorí ľudia však dokážu oveľa viac a iní menej. Sú ľudia, ktorí dokážu schudnúť 5 alebo 10 kg, a iní, ktorí dokážu schudnúť 20-30 kg pomocou keto diéty.

Fáze keto diety

Predtým, ako sa pustíte do keto diéty, je dobré vedieť, že je rozdelená do niekoľkých fáz. Väčšina keto diétnych spoločností má fázy nastavené rovnako. Ich dĺžka je rovnaká, ale rozdiel je v počte bielkovinových jedál, ktoré musíte denne zjesť. V ideálnom prípade si informácie o jednotlivých fázach prečítajte vždy, keď si vyberiete keto diétu. Ak s ním nie ste úplne oboznámení alebo ak si nie ste istí, či ste všetko správne pochopili, odporúčame vám obrátiť sa na podporu a položiť otázky. 

Aby ste mali aspoň približnú predstavu o tom, ako jednotlivé fázy fungujú a čo sa počas nich deje s vaším telom, pripravili sme pre vás krátke vysvetlenie. 

fáza 1

V prvej fáze musíte jesť len bielkovinové potraviny a povolenú zeleninu. Vďaka tomu telo dosiahne už niekoľkokrát spomínaný a želaný stav ketózy a hmotnosť začne rýchlo klesať. Úbytok hmotnosti je samozrejme individuálny, a preto sa nedá presne opísať, ale približne 2 – 3 kg denne to môže byť. Záleží aj na tom, koľko potrebujete schudnúť, aký typ keto stravy máte nastavený atď. Na konci prvej fázy by ste mali dosiahnuť 50 – 70 % hmotnosti, ktorú chcete celkovo znížiť. Tak ako sa líši chudnutie u každého jednotlivca, líši sa aj dĺžka jednotlivých fáz. Tu nezáleží len na jednotlivcovi, ale aj na tom, akú keto diétu si vyberiete (od akého výrobcu) a ako je nastavená. Samozrejme, záleží aj na tom, koľko potrebujete schudnúť.

V prvej fáze by ste mali úplne vynechať alkohol. V druhej fáze by ste si už mohli občas vypiť pohár vína, ktoré ponúka napríklad KetoMix. Ak ste zvyknutí športovať, môžete samozrejme pokračovať v keto diéte, ale nemali by ste ju meniť. Odporúča sa úplne vynechať silové športy a namiesto nich zvoliť chôdzu alebo bicyklovanie. V prípade, že pocítite hlad, môžete si pokojne pridať nejaké jedlo navyše, ale je potrebné, aby to boli bielkovinové potraviny alebo povolená zelenina.  

fáza 2

Druhá fáza sa označuje ako stabilizácia alebo v niektorých keto diétach ako redukcia. Hmotnosť môže ešte klesať, ale už to nebude také výrazné ako v prvej fáze.Druhá aj tretia fáza majú dôležitú úlohu – postupne vás vrátiť k normálnej strave, ale pozor – stále ide o zdravú stravu! Princíp spočíva v tom, že postupne znižujete množstvo bielkovinových potravín a nahrádzate ich zdravými potravinami a jedlami, ktorých recepty nájdete opäť na webových stránkach jednotlivých spoločností. Obe fázy sú navrhnuté tak, aby sa zabránilo „jojo efektu“. Kilogramy stále klesajú, ale už nie tak rýchlo ako v prvej fáze. Vaša hmotnosť sa postupne stabilizuje a na konci diéty by ste mali zistiť, že ste sa naučili zdravšie stravovať, jesť pravidelne a piť veľa tekutín.

Aby sa vám druhá fáza ľahšie sledovala, máme pre vás niekoľko tipov. Nezabudnite, že aj keď už do svojho jedálnička zaraďujete bežné – ale zdravé a na bielkoviny bohaté – potraviny, stále sa musíte sledovať a kontrolovať. V prvej fáze by ste sa nemali nechať uniesť vzrušením zo straty nadbytočných kilogramov a vrátiť sa k starým stravovacím návykom, ktoré ste mali pred začatím diéty. Ak to urobíte, stratené kilogramy sa vám rýchlo vrátia.

Hľadajte hlavne množstvo sacharidov, ktoré prijímate pri pravidelných jedlách, a nezabudnite dodržiavať pitný režim a pravidelné trojhodinové intervaly medzi jedlami.

Ak po 14 týždňoch diéty zistíte, že ešte stále máte čo zhadzovať, prejdite do tretej stabilizačnej fázy na minimálne jeden mesiac a potom môžete začať s diétou znova. Nemusíte však začať prvou fázou, ktorá môže byť pre niektorých ľudí trochu náročná, ale druhou fázou.

Tak ako v prvej fáze, aj teraz bude dobré zaradiť do svojho života pohyb. Opäť to však nepreháňajte. Uvedomte si, že vaše telo prechádza veľkými zmenami, preto ho príliš nestresujte.

fáza 3

Tretia fáza sa zvyčajne označuje ako obdobie fixácie alebo zafixovania. Nielen hmotnosť, ale aj stravovacie návyky. V podstate sa začína v okamihu, keď dosiahnete požadovanú hmotnosť alebo vysnívanú postavu. Ako sme však už spomenuli vyššie, môže sa stať, že ešte chcete schudnúť, ale vaše telo si už žiada bohatšiu stravu. Potom je vhodné na chvíľu prejsť do tretej fázy a po čase sa vrátiť do prvej fázy alebo rovno do druhej fázy.

Tretia fáza keto diéty už v skutočnosti nie je diétou. V podstate ide len o posilnenie zdravých stravovacích návykov. Ide o to, aby ste sa nevrátili do stavu, keď ste svojmu telu škodili a jedli nezdravo, ale pokračovali v zdravej strave, ideálne bohatej na bielkoviny. Je však jasné, že tretia fáza bude trvať dovtedy, kým si tieto návyky udržíte. Môže trvať donekonečna a z času na čas ju môžete prelínať s predchádzajúcimi fázami.

Na čo si dať pozor pri výbere keto diéty?

Predtým, ako sa rozhodnete pre niektorú z keto diét, pozorne si pozrite nielen súhrny našich recenzií, ale najlepšie kompletné recenzie. Najmä porovnanie cien bolo dosť zložité, pretože každá spoločnosť má prispôsobené diétne balíčky postavené na inom princípe. Niektoré majú jeden balík na jednu fázu, iné majú fázy rozdelené do viacerých balíkov. Iná spoločnosť nerozdeľuje balíky na fázy, ale na týždne. Okrem toho môže mať každé diétne balenie iný počet porcií, a preto sa logicky líši aj cena.

Ďalším dôležitým parametrom, ktorý treba sledovať pri výbere keto diéty, je počet jedál za deň. Niektoré fázy v niektorých spoločnostiach zahŕňajú len 4 jedlá denne. Ak ste zvyknutí jesť pravidelne päťkrát denne, môžete jedno jedlo vynechať. Balíček jedál je však možné rozdeliť na viac porcií – jedál na deň. Väčšina spoločností tiež vyrába iba 2 alebo dokonca jedno jedlo v diétnych balíčkoch pre neskoršie fázy diéty. To neznamená, že budete jesť len raz denne. Naopak. Musíte sa držať rovnakého stravovacieho režimu po celý čas. Z keto diétneho balíčka budete jesť len jedno jedlo denne, zvyčajne večer, čo je pre diétu najkritickejšie.

Pýtate sa, čo medzitým jesť? Samozrejme, budete musieť variť – „normálne“ zdravé a na bielkoviny bohaté jedlá, chrumkať zeleninu – veľa zeleniny a piť veľa tekutín. Ak nemáte čas variť, môžete opäť využiť e-shop vybranej spoločnosti a objednať si už hotové jedlá (okrem diétnych balíčkov). Ušetríte tak čas na prípravu a ľahšie dodržíte svoj diétny plán.

Čo jesť pri keto diéte?

V skutočnosti nie je úplne jednoduché napísať všeobecne potraviny, ktoré pri keto diéte jete a ktoré nie. Záleží na tom, akú keto diétu – akú spoločnosť/značku – si vyberiete. Každá z nich má totiž jednotlivé fázy a potraviny v nich postavené trochu inak. Niektoré spoločnosti postavili prvú fázu len na keto potravinách zo svojho e-shopu a povoľujú zeleninu. Iný má napríklad dve keto jedlá plus jedno „skutočné“ jedlo a povolenú zeleninu.

Skutočnosť je taká, že pri keto diéte jete predovšetkým jedlá bohaté na bielkoviny a naopak, s minimom sacharidov. Aby ste nemuseli skúmať každú potravinu v bežnom obchode, je najjednoduchšie nakupovať potraviny v e-shope podľa vlastného výberu. Môžete si ich skombinovať sami podľa tipov odborníka na výživu alebo si rovno kúpiť hotové balíčky pre jednotlivé fázy. Potom k nim pridajte povolenú zeleninu. Nižšie môžete vidieť, že táto strava je veľmi pestrá

Diet-diversity

Ak sa obávate, že takáto strava nebude dostatočne pestrá, že budete jesť len nie príliš chutné proteínové potraviny a že vám bude chýbať sladké, slané, zmrzlina, čokoláda alebo alkohol, môžete svoje obavy hodiť za hlavu. Na rozdiel od iných diét pri nej nehladujete a bielkovinová diéta dodáva telu potrebné látky, takže sa znižuje chuť na sladké. Samozrejme, je to opäť individuálne a nemusí to u každého fungovať rovnako intenzívne. Preto vás možno poteší, že 5 spoločností, ktoré sme testovali, má v ponuke sladké aj slané potraviny a jedlá. Na svoje si prídu aj milovníci pudingov, čokolády, rôznych lieskovoorieškových nátierok atď. Jeden z e-shopov ponúka aj zdravé a diétne varianty týchto potravín. Nájdete tu dokonca aj „zdravé“ čipsy alebo nealkoholické víno.  

Výber jedál je naozaj pestrý. Nájdete tu polievky, hotové jedlá, slané a sladké jedlá, palacinky, kaše, nápoje a koktaily atď. A nezabudnite, že bielkovinovú stravu môžete doplniť povolenou zeleninou.

Povolené-a-vhodné-potraviny

Pri keto potravinách priamo z e-shopov vybraných keto diét existujú aj povolené potraviny, ktoré môžete jesť bez obáv, že by ste narušili svoj stav ketózy. Na jednej strane je povolená zelenina – cuketa, fenikel, čakanka, kapusta, zeler, petržlen a ďalšie. Z ovocia sú povolené len plátky citróna – nie šťava – a približne 5 olív denne. Patria sem aj zdravé tuky, ako je kokosový olej, slnečnicový olej, repkový olej atď., orechové maslá, ghí, maslo, potom orechy, kokos a mandle a potom semienka – chia, tekvica, konope, slnečnica atď., zvyčajne 2 polievkové lyžice denne, ale každá keto diéta to môže mať nastavené inak. Vždy záleží na tom, koľko ich jedál denne zjete atď.

boxed-keto-diet

Boxová a keto diéta sú zvyčajne dve úplne odlišné veci. Napriek tomu možno keto diétu označiť aj za formu stravovania, ktorá vám výrazne ušetrí čas a pomôže vám k zdravému životnému štýlu, pravidelnej a vitamínmi, minerálmi a mikroživinami pestrej strave, podobnej tej krabičkovej. 

Keto diéta síce neponúka hotové jedlá, ktoré by vám boli doručené až domov, ale aj tak šetrí čas. Väčšina keto jedál, ktoré si môžete kúpiť v e-shopoch jednotlivých keto diétnych spoločností, je instantná alebo už pripravená – vo vákuovo balených nádobách. Jedlo si tak môžete pripraviť za pár minút doma aj v kuchyni v práci. Často ju stačí zmiešať s horúcou vodou a máte hotové chutné a sýte polievky, omáčky, omelety atď.

Takže hoci keto diéta nie je v plnom zmysle slova škatuľková, môže sa použiť ako vhodná alternatíva. 

Pravidlá keto diéty

Väčšinu hlavných pravidiel – teda čo jesť pri keto diéte – sme už spomenuli vyššie. Zhrňme si teda jedlá bohaté na bielkoviny a zdravé tuky a naopak minimum sacharidov. To sa však lepšie ukáže, ak priamo spomenieme takzvané zakázané potraviny. Rozhodne sa vyhýbajte bežnému chlebu (najmä bielemu), sladeným mliečnym výrobkom, sladkostiam, masti a margarínu, údeninám, cukru, pozor si dávajte aj na žuvačky s cukrom a vyhýbajte sa dochucovadlám, ako je Podravka, kečup, prílohy ako zemiaky, knedľa, cestoviny, polenta atď. Hoci je zelenina pri keto diéte povolená (pozri vyššie), mali by ste sa vyhýbať mrkve, zelenému hrášku a kukurici. Mali by ste sa vyhýbať aj sterilizovanej zelenine v sladkokyslom náleve a sušenému a čerstvému ovociu, okrem povolených prípadov (pozri vyššie).

Zostávajúce recenzie najlepších keto diét

Ketofit Logo

KetoFit

KetoFit je proteínová diéta určená špeciálne pre ženy. Podobne ako iné keto diéty je založená na minimalizácii príjmu sacharidov a naopak zvýšení príjmu bielkovín. KetoFit má diétne plány rozdelené podľa toho, koľko chcete alebo potrebujete schudnúť. Program Soft je určený pre tých, ktorí chcú schudnúť len pár kíl a v podstate zlepšiť svoju postavu. Program Optimal je strednou cestou a pre ženy s veľkou nadváhou je tu redukčný plán Maxi. Pri každom redukčnom pláne okamžite dostanete odporúčanie stravovacieho plánu, ktoré obsahuje presný počet jedál na určitý počet dní. Nemusíte sa o nič starať, len si v pravidelných – odporúčaných intervaloch rýchlo a jednoducho pripravte jedlá z balenia. Výhodou je, že sa nemusíte starať o ďalšie varenie alebo nosenie škatúľ s uvareným jedlom do práce. Výber jedál v e-shope KetoFit je veľmi pestrý, od proteínového pečiva a cestovín až po špeciálne koktaily, kaše, palacinky atď. Na svoje si tak prídu milovníci slaných aj sladkých jedál.

Logo Prodietix

Prodietix

Prodietix je keto diéta založená na francúzskych proteínových jedlách vysokej kvality a skvelej chuti. Väčšina ich klientov si ich proteínové potraviny veľmi pochvaľuje. Spoločnosť Prodietix si je navyše naozaj istá svojou chuťou a kvalitou – ak sa stane, že niekomu niečo nechutí, ochotne mu jedlo vymenia za iné. V prípade celkovej nespokojnosti s diétou garantujú vrátenie peňazí. Ich potrava je bohatá na minerály, vitamíny a ďalšie potrebné látky. Vyrába sa z kvalitných francúzskych biopotravín. Podobne ako iné spoločnosti, aj Prodietix ponúka niekoľko typov diét v závislosti od toho, koľko klient potrebuje schudnúť. Diéta je rozdelená do niekoľkých fáz. Výhodou je, že Prodietix poskytuje bezplatné výživové poradenstvo aj po skončení diéty, pretože udržanie správnej hmotnosti je dôležité aj po skončení diéty. Prodietix má trochu chaotickejšie webové stránky a celkovo je diéta a stravovanie trochu náročnejšie na pochopenie. Nie všetky diéty majú jedlá päťkrát denne, navyše v neskorších fázach (ale to je rovnaké pre väčšinu spoločností) je potrebné proteínové jedlá dopĺňať varenými zdravými – diétnymi – jedlami.

Logo Its My Life

It's my life

Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá výživovým poradenstvom a keto stravou, je It's my life. Ich webová stránka je vizuálne príjemná, prehľadná a ľahko na nej nájdete všetko, čo potrebujete – od kalkulačky BMI cez e-shop až po recepty a výživové poradenstvo. Okrem webovej stránky má It's my life aj poradenstvo v mnohých kamenných pobočkách, takže sa s nimi môžete stretnúť osobne, poradiť sa po telefóne alebo chatovať online. Ich balíčky keto stravy sú rozdelené na jednotlivé týždne, takže môžu potenciálnych zákazníkov lákať nízkou cenou. Je to preto, že iné spoločnosti majú balíčky na dlhšie obdobie, preto obsahujú viac bielkovinových jedál, a preto je ich cena logicky o niečo vyššia. Aj napriek tomu cena keto diéty na stránke It's my life stojí za to. Mali by ste však myslieť aj na to, že v neskorších fázach keto diéty si budete musieť variť sami.

Čo je keto diéta?

V skratke ide o diétu, pri ktorej sa snažíte jesť čo najmenej sacharidov (a cukrov) a čo najviac bielkovín a tukov. Úplnú odpoveď nájdete v našom porovnaní najlepších keto diét.

Ako funguje keto diéta?

Cieľom keto diéty je navodiť stav nazývaný ketóza, ktorý je spôsobený zvýšeným obsahom ketolátok v tele. Ketóza v tele spôsobuje, že telo prijíma namiesto sacharidov tuk, aby sa mohlo samo poháňať.

Aká je najlepšia keto diéta?

Urobili sme pre vás prieskum trhu a porovnali sme KetoDiet, Ketofit, Prodietix, Ketomix a It's my life na základe 21 dôležitých parametrov. Ako si viedla každá keto diéta? Prejdite na naše porovnanie keto stravy.

Porovnanie keto diét
Sending
User Review
4.27 (33 votes)