Porovnanie kurzov angličtiny online

Najlepší kurz angličtiny online 2022

Najlepšie kurzy angličtiny online pre rok 2022. Naučte sa perfektne anglicky z pohodlia vášho domova.

5naj-porovnanie

Onlinejazyky.cz

Easylingo

Duolingo

EnglishMe

Learn English Grammar

1. miesto2. miesto3. miestoFinalistaFinalista

Finálna známka

8,98,77,97,26,9

Financie

Cena100 €/úroveň300€0 €/80 €30 €/rok0€
Verzia zdarma
Časovo neobmedzená verzia zdarma
Prémiová platená verzia
Časovo neobmedzená platená verzianie (1 rok)nie (1 rok)
Jedna platba za všetky úrovne

Učebné metódy

Listening/Posluch
Speaking/Rozprávanie
Reading/Čítanie
Writing/Písanie
Nadštandardné interaktívne funkcie
Škola hrou
Originalita33322

Rozsah výučby

Možnosť výberu obťažnostinie (na základe testu)
A1
A2
B1
B2
C1
C2
Špecializované kurzy
Príprava na FCE či CAE

Kompatibilita

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia
Ide spustiť na PC?
Ide spustiť na mobile a tablete?
Funguje offline?

Jednoduchosť

Intuitívne ovládanie44533
Videosprievodca
Motivačný program
Vysvetlivky

Ako vybrať kurz angličtiny pre samoukov?

Znalosť angličtiny je v dnešnom multikultúrnom svete “must have”, ktoré vás môže rapídne popostrčiť ku dverám mnohých príležitostí. Najlepšia možnosť je vycestovať do anglicky hovoriacej zeme a pobudnúť tu aspoň jeden rok. Ale čo si budeme nahovárať. Nie každý má čas a možnosti niečo také podniknúť.

Pre tieto prípady je online kurz angličtiny niečím, čo vás môže “spasiť”. Keď vyberiete ten správny, môže vám pomôcť vyšvihnúť sa na ďalšiu jazykovú úroveň počas niekoľkých mesiacov, a to nech už ste na akejkoľvek úrovni.

Vďaka takémuto kurzu si môžete vytvoriť každodennú rutinu, ktorá vaše jazyky popoženie vpred. Ale predovšetkým vás to môže vďaka tomuto učebnému nástroju až nezdravo baviť. Dokážete si predstaviť, že sa každodenne tešíte na štúdium angličtiny? Znie to šialene, že? Pri niektorých šikovných webových a mobilných aplikáciách to je „TRUE STORY“!

Lenže podľa čoho vybrať ten kurz angličtiny, ktorý vás skutočne posunie? Zostavili sme 5 otázok, ktoré je potrebné si klásť pred výberom.

(Nemáte poňatia, aké nástroje na trhu existujú? Pokračujte rovno na porovnanie piatich najlepších kurzov angličtiny pre samoukov)

Na akej úrovni je moja existujúca angličtina?

Viete, aká ste jazyková úroveň? A2 alebo napríklad B1? Ak nie, urobte si zaraďovací test, nech si môžete zvoliť taký kurz, ktorý vás bude posúvať. Niektoré kurzy angličtiny síce nerozlišujú obťažnosť, ale iné sú sofistikovanejšie a rozlišujú svoje kurzy do jazykových úrovní.

Očakávam, že budú metódy odlišné od tých v škole, alebo hľadám naopak niečo podobné?

Ak vám vyhovuje metóda podobná tej, akú poznajú študenti stredných škôl, potom hľadajte kurz založený na testoch a gramatických driloch. Pokiaľ ale hľadáte niečo iné, zábavné a interaktívne, potom by to malo byť vašou prioritou. Pre zvládnutie jazyka je nevyhnutné, aby vás daná metóda bavila a dávala vám zmysel.

Hľadám kurz angličtiny pre bežnú komunikáciu, alebo pre obchodné účely?

Vždy je skvelé vymedziť si hlavný cieľ, prečo sa učíte anglicky. Učíte sa anglicky kvôli práci? Alebo chcete skrátka len normálne anglicky fungovať? Niektoré online kurzy ponúkajú špecializované kurzy pre obchodnú angličtinu. Zúžte teda váš výber na také, ktoré ponúkajú požadovanú špecializáciu.

Koľko som ochotný/ná investovať?

Hoci vždy neplatí, že čím drahší, tým lepší, je cena i tak dôležitý faktor, ktorý môže niečo napovedať o kvalite kurzu. Ak štúdium jazykov myslíte vážne, je dobré niečo investovať (ale múdro). Ak nemáte príliš veľa peňazí na investovanie, existuje aj niekoľko lacnejších či dokonca bezplatných variantov. Často tu však narazíte na isté obmedzenia, ktoré vás následne okrádajú o čas.

Angličtina online:

Učiť sa kompletne nový jazyk môže byť trochu náročné. Pokiaľ popri tom ešte pracujete, máte deti či iné záväzky, je prakticky nemožné dochádzať do nejakej školy a učiť sa jazyk. Navyše, aj keby ste ten čas mali, museli by ste do školy dochádzať niekoľkokrát týždenne a to už môže liezť do peňazí. Z týchto a mnohých ďalších dôvodov je angličtina online to pravé pre rýchle a efektívne naučenie sa jazyka. Nami porovnávané kurzy sú kvalifikované ako „angličtina pre samoukov“. Ak z nejakého dôvodu nemôžete dochádzať do školy, alebo potrebujete intenzívny kurz angličtiny, kurzy angličtiny online sú pre vás to pravé.

Ktorý kurz angličtiny online je podľa nás najlepší?

Pozrite sa na recenzie online jazykových kurzov:

Online Jazyky

Ak ste jedni z tých, ktorým bola výučba jazykov znechutená školskou dochádzkou, budete príjemne prekvapení spôsobmi výučby OnlineJazyky.cz. Je to platforma pre tých, ktorí to s učením jazykov myslia vážne a chcú sa posunúť o úroveň vyššie. Máte na výber kurzy zo všetkých jazykových úrovní (angličtina) a k tomu aj niektoré špeciálne, ako napríklad prípravné kurzy na FCE. Vybrať si môžete online kurzy angličtiny, nemčiny, španielčiny, francúzštiny, ruštiny a taliančiny. Ponuka jazykových úrovní sa v rámci rôznych jazykov líši (až na taliančinu a ruštinu majú všetky jazyky viac úrovní).

Prejsť na web kurzu / Prečítať celú recenziu kurzu Online Jazyky

Duolingo

Duolingo je trochu iná aplikácia než všetky ostatné nami recenzované. Základy cudzieho jazyka sa s touto aplikáciou naučíte s prehľadom. Aplikácia je veľmi kvalitne vytvorená a štúdium cudzieho jazyka vás bude s touto aplikáciou vyložene baviť. Ak je však vaším cieľom nejaký certifikát z daného jazyka, odporúčame sa porozhliadnuť po iných, nami recenzovaných kurzoch. Na výber máte z mnohých jazykov za predpokladu, že viete anglicky. Z angličtiny do cudzieho jazyka nájdete totiž nespočetné množstvo kurzov. Z češtiny do iného jazyka objavíte iba angličtinu.

Prejsť na web kurzu / Prečítať celú recenziu kurzu Duolingo

EnglishMe.cz

Pokiaľ nie je vašou prioritou zábavnosť a interaktivita kurzu, ale rozsiahla databáza testov na rozličné témy, prepracované vysvetlivky gramatiky a šikovný softvér na učenie vlastných slovíčok, potom je pravdepodobne English Me ten pravý kandidát. Nakoľko pochádza aplikácia z dielne HelpForEnglish.cz, využíva ich rozsiahle databázy učebných materiálov a testov. Milovníci spomínaného vzdelávacieho webu tiež ocenia aj férovú cenu 30 €/rok.

Prejsť na web kurzu / Prečítať celú recenziu kurzu EnglishMe.cz

Learn English Grammar

Veľmi dobre spracovaná aplikácia Learn English Grammar s intuitívnym ovládaním, ktorá dokáže naučiť anglicky prakticky každého. Čo nám chýba je príprava na Cambridge English certifikácie (FCE, CAE) a možnosť rozprávania – to považujeme za zásadné v zvládnutí jazyka. Bohužiaľ, túto aplikáciu si neotvoríte na počítači, čo môže niektorých užívateľov odradiť. Ocenili by sme aj nejaký motivačný systém pre tých z nás, ktorí nemajú tak silnú vôľu.

Prejsť na web kurzu / Prečítať celú recenziu kurzu Learn English Grammar

EasyLingo

EasyLingo je unikátny vzdelávací systém, ktorý združuje kurzy od OnlineJazyky.cz do výhodných balíčkov, pričom máte k dispozícii všetky jazykové úrovne (A1 až C2). Ak sa chcete učiť okrem angličtiny aj ďalšie jazyky ako nemčinu, francúzštinu, španielčinu, ruštinu či taliančinu, potom oceníte možnosť obstarania balíčka všetkých jazykov v jednom. Medzi prednosti EasyLinga patrí najmä interaktívne precvičovanie slovíčok a gramatiky.
Všetkými jazykovými úrovňami sprevádza videosprievodca a po celý čas máte lektora na online chate, ktorý je k dispozícii od 8:00 do 16:00 každý pracovný deň. Ideálny systém pre tých, ktorí si chcú štúdium angličtiny (či iných jazykov) urobiť zábavnejšie, spravidelniť si ho a pritom stále zvyšovať jazykové úrovne. Naopak, ak hľadáte cenovo dostupný kurz alebo je vašou prioritou výučba cez mobilnú aplikáciu, potom možno EasyLingo nebude tá správna voľba.

Prejsť na web kurzu / Prečítať celú recenziu kurzu EasyLingo


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
4 (4 votes)