Porovnanie cashback portálov

Najlepšie cashback portály 2022

Ak hľadáte stále nové spôsoby ako ušetriť, a riadite sa heslom „každá koruna je dobrá“, neunikli vám pravdepodobne ani cashback portály. Portály, ktoré vás odmenia za to, že cez ne nakúpite. Ako si ale vybrať ten správny a podľa čoho sa rozhodovať pri výbere? Po prečítaní tohto článku budete mať jasno. Pripravili sme pre vás porovnanie piatich najlepších cashback portálov.

5naj-porovnanie

Tipli

Plná peňaženka

Refundo

Lyoness

1. miesto2. miesto3. miestoFinalista

Finálna známka

7,67,36,96,6

Dôležité parametre

Počet obchodov5384034573609
Počet kategórií pre nákup1261120
Mobilná aplikácia

Bonusy

Vstupný bonus0 €3 €2 €0
Bonus za odporúčanie5 €10 €4 €0
Kupóny na zľavy
Odmena za pridanie rozšírenia do prehliadača0,50 €0,50 €0,50 €0
Hromadné zľavy (cashback + zľavový portál)
Vernostný programáno (zlatý účet)

Výplata

Minimálna suma pre vyplatenie0,01 €0,10 €1€10 €
Rýchlosť vyplatenia2 pracovné dni3 pracovné dni2 pracovné dninezistené
Maximálna výška odmeny (%) za tovar25 %25 %20 %12 %

Podpora

Live chat
Telefón
Facebook správy

Ako vybrať svoj cashback portál?

Cashback portály sa od seba líšia výškou percentuálnej odmeny, ktorú zákazník získa za nákup, výberom e-shopov alebo najrôznejšími bonusmi. Pripravili sme pre vás zoznam kritérií, ktoré vám pomôžu pri výbere toho pravého cashback portálu:

I. Podľa ponuky obchodov

Každý cashback portál má svoje portfólio obchodov, na ktorých môžete cezeň nakupovať. Ponuka e-shopov býva veľmi podobná, ale líšiť sa môže veľkosťou. Najlepšie bude zistiť si, koľko e-shopov nájdete vo vašej obľúbenej kategórii alebo hľadať priamo konkrétne e-shopy, ktoré máte vyskúšané a vyhovujú vám. Pokiaľ nakupujete často naprieč rôznymi kategóriami, bude celkový počet obchodov rozhodujúci.

II. Podľa výšky odmien

V prvom rade nás bude zaujímať výška odmien, ktoré môžeme za nákupy získať. Odmena sa udáva v percentách, ktoré sa rôznia podľa obchodu. Každý cashback portál ponúka inak vysoké odmeny, preto je dobré porovnať výšku odmien za nákupy vo vašich obľúbených obchodoch. Prípadne môžete porovnať najvyššie možné odmeny, ktoré cashback ponúka.

Záleží tiež na tom, ako často nakupujete. Ak sa vaše nákupy odohrávajú prevažne na internete a niekoľkokrát do mesiaca, oplatí sa zvoliť cashback portál s vernostným programom a zaistiť si tak ďalšie výhody alebo vyššie odmeny. Ak takto nakupujete len občas, hľadajte cashback portál, ktorý vám vyplatí odmeny od niekoľko centov a ponúka aj ďalšie výhody, ako sú zľavové kupóny alebo súťaže.

Dôležitým kritériom môže byť aj rýchlosť vyplácania odmien. Ak neradi čakáte na svoje peniaze, postrážte si údaje o tom, ako dlho trvá cashbackom odoslanie odmeny a či musíte čakať, kým nazbierate určitú sumu na cashbackovom účte.

III. Podľa ďalších bonusov

Čím viac bonusov cashback ponúka, tým lepšie pre vás. Bonus znamená, že vám portál vyplatí peniaze za niečo, čo urobíte. Napríklad bonus za registráciu, pridanie rozšírenia do prehliadača, odporúčanie kamarátovi…

Väčšina cashbackov ponúka ešte výhody naviac. Získať môžete zľavové kupóny alebo vyššiu odmenu za nákup v rámci časovo obmedzenej akcie. Niektoré portály tiež vyhlasujú súťaže o vecné ceny.

IV. Podľa obľúbenosti medzi ľuďmi

Prečítajte si pár užívateľských recenzií, mrknite na Facebook a zistite si, aké ohlasy majú cashback portály a ako sú s nimi ich zákazníci spokojní. V našom porovnaní uvádzame obľúbenosť podľa similarweb.com a hodnotenia facebookových fanúšikov jednotlivých cashback portálov. Iste sa tiež oplatí prečítať si nejakú internetovú diskusiu alebo referencie užívateľov priamo na webovkách cashbackov.

V. Podľa ich podpory

Podpora je pochopiteľne zásadná až v okamihu, keď si s niečím nevieme rady alebo máme nejaký problém. Ak nechceme dlho čítať FAQ a zdržiavať sa tým, potrebujeme rýchlu pomoc v podobe podpory. Zistite si preto, aké má cashback portál možnosti kontaktovania a ako rýchlo odpovedá.

Recenzia všetkých cashback portálov

Tipli

Hoci je Tipli jeden z najmladších cashback portálov, radí sa medzi najúspešnejšie. V súčasnej dobe pôsobí okrem Slovenska tiež v Česku a v Poľsku, preto cezeň môžete nakúpiť vo viac ako päťsto e-shopoch. Často v porovnaní s ostatnými cashback portálmi ponúka vyššie percento z nákupu ako odmenu. Pre svojich zákazníkov neustále vymýšľa rôzne súťaže a akcie. Tipli vyberá najlepšie produkty z piatich nákupných kategórií, a tým inšpiruje svojich zákazníkov v nakupovaní. Ešte vyššie percento z nákupu pre zákazníka zaistí Zlatý účet u Tipli, ktorý funguje ako vernostný program. Bohužiaľ, nemajú mobilnú aplikáciu, ale nakupovať možno aj cez mobil.

Prejsť na web cashback portálu / Prečítať celú recenziu cashback portálu Tipli

Plná peňaženka

Plná Peňaženka je na trhu už pár rokov a rozrástla sa na 400 e-shopov, funguje aj v Česku. Pre svojich zákazníkov vymýšľa rôzne zlepšováky, napríklad vyhľadávač módy alebo vernostný program. Nechýbajú ani bonusy napríklad za odporúčanie kamarátovi, vstupný, bonus za prepojenie účtu s Facebookom alebo za pridanie rozšírenia do prehliadača. Odmenu vypláca od desať centov a to do troch pracovných dní. Chýba im mobilná aplikácia a live chat.

Prejsť na web cashback portálu / Prečítať celú recenziu cashback portálu Plná peňaženka

Refundo

Refundo stretávame na trhu už pár rokov. Svojim zákazníkom neponúka vysoké percentá z nákupu, ale majú možnosť získať viac peňazí vďaka vernostnému programu a ďalším bonusom, napríklad za odporúčanie kamarátovi alebo pridanie rozšírenia do prehliadača. Refundo vytvára pre svojich zákazníkov zoznam najpredávanejšieho tovaru na Aliexpress, a tým ich inšpiruje pri nákupoch. Ďalšou inšpiráciou môžu byť animované videá o fungovaní cashbacku. Mobilnú aplikáciu ani live chat nemá a pre získanie odmeny musíme počkať, kým nazbierame 1 €. Vyplácanie peňazí potom už prebehne do dvoch pracovných dní.

Prejsť na web cashback portálu / Prečítať celú recenziu cashback portálu Refundo

Lyoness.sk

Cashbackový portál modifikovaný pre Slovenskú republiku. Patrí pod rakúsku firmu Lyoness, ktorá pôsobí v mnohých krajinách sveta. Po bezplatnej registrácii môže člen nakupovať online alebo s použitím cashback karty (fyzická/appka). Člen získava po realizácii nákupov peniaze späť, a to až 5 % z celkovej sumy. Peniaze sú zasielané na bankový účet od sumy 10 €. Zároveň počas nákupov zbiera člen shopping points, ktoré mu prinášajú ďalšie zľavy.

Prejsť na web cashback portálu 


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
4.2 (5 votes)