Porovnanie zoznamiek

Najlepšie zoznamky v roku 2022

Zoznamovať sa online je teraz už úplne bežnou záležitosťou. Svedčí o tom, okrem iného, aj stabilná popularita zoznamiek, pričom každá z nich vám môže ponúknuť trocha niečo iné. Nech už ste v mladom, strednom alebo pokročilejšom veku, zoznamky môžu byť cesta pre vás. Vybrali sme pre tie najlepšie na trhu a zmerali ich sily v našom porovnaní.

5naj-porovnanie

Partner na úrovni

Spoznajmesa.sk

Badoo

Elitedate

1. miesto2. miesto3. miestoFinalista

Finálna známka

9,38,88,78,4

Financie

Cena179 €/ročne0 € až 107 €/ročne0 € (platby vnútri)44,40 € (ročne)
Garancia sprostredkovania
Verzia zdarma

Dôležité parametre

Vedecká metóda zoznámeniane
Manuálne schválenie profilu
Zasielanie správ
Platená zoznamka (menej falošných profilov)
Vhodné skôr pre:vážna známosťflirt i vážna známosťflirt i vážna známosťvážna známosť
Počet mesačných návštev324 tis104 tis152 mil (celosvetovo)119tis
Počet registrovaných užívateľov13 mil (po celej Európe)200 tis400 mil (celosvetovo)-

Podpora a kompatibilita

E-mail
Telefón
Kontaktný formulár
Live chat
Sekcia FAQ na webe
Web
Mobilná aplikácia iOS
Mobilná aplikácia Android

Ako vybrať tú správnu zoznamku?

Výber zoznamky nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. Narazíte na rad falošných profilov a možno kúpite aj nejaké to prémiové členstvo, ktoré sa neskôr ukáže ako nepoužiteľné.

Rovnako ako akákoľvek iná činnosť, aj zoznamovanie online vyžaduje cvik a trpezlivosť. Nezavrhujte teda zoznamky ako celok pri prvom “neúspechu”. Zoznamky fungujú, ale vyžaduje to čas a vašu energiu (napr. zostavenie dobrého profilu a aktívna komunikácia). Povedať, že zoznamky nefungujú sa podobá tvrdeniu, že nefunguje zoznamovanie v bare – niekedy to skrátka funguje a niekedy nie.

Prečo to neskúsiť? Predtým, ako si vyberiete svoju víťaznú zoznamku, vám odporúčame preštudovať si nasledujúce riadky:

Platená zoznamka alebo tá zadarmo?

Prvá vec, ktorú treba zvážiť je, či mienite za zoznamku platiť alebo nie. Oba varianty majú svoje pre a proti, pričom záleží predovšetkým na tom, čo od zoznamky očakávate.

  • Bezplatná zoznamka

Medzi typické ukážky bezplatnej zoznamky môžeme zaradiť služby ako Badoo. Majte však na pamäti, že aj v tzv. bezplatných zoznamkách je často niečo platené (väčšinou sa platby týkajú zviditeľnenia profilu). Tento typ zoznamiek sa podobá sociálnym sieťam, a pretože tu nie je žiadna bariéra v podobe platby, môže sa registrovať každý. To má za následok veľkú základňu používateľov, teda aj obstojný výber potenciálnych partnerov, ale na druhú stranu je tu aj určité percento falošných profilov (podvodníci či vtipálci). Ak budete mať na pamäti zásady bezpečného zoznamovania online, určite stojí za to takú zoznamku vyskúšať.

  • Platená zoznamka

Ďalším typom zoznamky je tá platená. Na Slovensku najčastejšie vidíme také, kde platíte za členstvo na rok, 3 mesiace či mesiac. Vďaka tejto bariére v podobe platby tu je často menej ľudí než na bezplatných zoznamkách, ale za to väčšie percento tých, ktorí to sa zoznamovaním myslia vážne. Nielenže narazíte na menej falošných profilov, ale tiež väčšinou dostávate od zoznamky aj odporúčania na partnerov, ktorí sa k vám hodia – na základe úvodného dotazníka. Príkladom takejto zoznamky je Partnernaurovni.sk a ELITE Date.

Na čo sa pozerať pri výbere zoznamky?

Vybrali sme tri parametre, ktoré sú pre výber zoznamky najviac rozhodujúce:

  • Aktivita na zoznamke – Aká je tu mesačná návštevnosť? Aký je počet užívateľov? To, koľko je tu ľudí, je často priamo úmerné tomu, aké veľké šance na zoznámenie máte.
  • Zameranie zoznamky – Je na zoznamke vaša veková kategória? Máte špeciálne požiadavky? Väčšina platených zoznamiek je vhodná skôr pre hľadanie vážneho vzťahu, pričom bezplatné zoznamky nabádajú aj k flirtu a menej vážnym vzťahom. Na trhu sú aj zoznamky zamerané na špecifické publikum, napr. zoznamky pre gayov či zoznamky pre zadaných.
  • Skúsenosti užívateľov – Čo hovoria o zoznamke ľudia, ktorí ju sami vyskúšali? Ak nenájdete na internete ani jednu skúsenosť, napr. na fórach či v blogovom článku, pravdepodobne má zmysel dať ruky preč.

Zásady zoznamovania online

K úspechu a bezpečnosti na online zoznamkách je potrebné mať na pamäti niekoľko zásad:

1. Dajte si záležať na profile

Asi nie je potrebné zdôrazňovať, že klamať na profile sa neoplatí. To, koľko informácií o sebe zverejníte, je však len na vás, pričom čím viac relevantných info oznámite, tým väčšia pravdepodobnosť je, že niekoho zaujmete. Rozhodne by ste však nemali zabudnúť uviesť vaše koníčky, váš životný štýl a vaše vlastnosti. Zo všetkého najdôležitejšia je však profilová fotka, na ktorej by ste si mali dať záležať najviac. Najmä muži majú na tento fakt tendenciu zabúdať. Venovať čas peknej fotke pri zoznamovaní online je však ten najlepšie investovaný čas. S peknou fotkou dostanete zaručene viac odpovedí ako s priemernou fotkou. S úpravami v Photoshope to však nepreháňajte.

2. Buďte obozretní

Pri zoznamovaní online jednáte s úplne cudzou osobou, to by ste mali mať vždy na pamäti. V žiadnom prípade neposielajte nikomu peniaze, ani keby bol/a veľmi presvedčivý. Hrať sa na chudáčika a žiadať o peniaze je bežná prax podvodníkov.

Rovnako tak sa odporúča dohodnúť si prvú schôdzku na dostatočne verejnom mieste, napr. kaviareň, kino, divadlo… Na prvom rande nie je najmúdrejšie dať si stretko večer v parku či na iných miestach, kde by ste neboli „na očiach“.

Nie je tiež dobrý nápad vkladať príliš veľa nádejí do jedného potenciálneho partnera, s ktorým si zatiaľ len píšete. Berte všetko s nadhľadom, prinajmenšom dovtedy, kým budete mať za sebou niekoľko stretnutí. Rozhodne sa totiž nechcete zamilovať do falošného profilu.

3. Buďte aktívni

Toto platí najmä pre pánov. Rovnako ako pri bežnom zoznamovaní, aj do online zoznámenia človek musí investovať energiu a čas. Bez aktívneho kontaktovania náprotivkov, ktoré vás zaujali, sa často nezaobídete. Buďte pripravení, že veľká časť ľudí vám ani neodpovie. Čím viac ich oslovíte, tým väčšiu šancu máte. Dámy to majú na zoznamkách o niečo jednoduchšie, pretože ak majú dobre vytvorený profil, dostávajú oveľa viac správ ako muži.

4. Buďte trpezliví

Že vám nikto neodpisuje? Že ste na zoznamke mesiac a zatiaľ žiadna schôdzka? Nič sa nedeje. Ak ste aktívni, máte dobre vytvorený profil a obrníte sa trpezlivosťou, úspech príde skôr či neskôr. Rozhodne tiež nie je na škodu byť zároveň na viacerých zoznamkách.

Recenzia všetkých zoznamiek

Partnernaurovni.sk

Zoznamka Partnernaurovni.sk patrí k tým najznámejším na Slovensku (aj v Európe). Na zámorských trhoch ako je USA, Austrália a pod. vystupuje pod brandom EliteSingles – ide o celosvetovú veľmoc v zoznamovaní. Dobré ohlasy má od ľudí, ktorí hľadajú skôr vážnejšiu známosť. Naopak, užívatelia, ktorí hľadajú primárne flirt či krátkodobú známosť, tu príliš nepochodia (pre tých odporúčame skôr Badoo alebo Tinder). Hoci máte možnosť službu využiť zadarmo, takmer nič v bezplatnej verzii neurobíte. V platenej verzii naopak dostávate odporúčania od Partnernaurovni.sk na potenciálnych partnerov podľa osobnostného testu, ktorý absolvujete pri registrácii (na základe vašich záľub, životných hodnôt či trebárs preferovaného náboženstva). Okrem toho môžete tiež vyhľadávať možné náprotivky zo svojho okolia pomocou pokročilého vyhľadávača.

Prejsť na web zoznamky / Prečítať celú recenziu zoznamky Partnernaurovni.sk

Spoznajmesa.sk

Portál Spoznajmesa.sk má všetko, čo by ste od zoznamky čakali, až na gigantickú základňu užívateľov, ktorú nemá až tak ohromujúcu – mesačnú návštevnosť má menšiu než napr. konkurenčný Partnernaurovni.sk. Keďže ide z veľkej časti o neplatenú zoznamku, je pomer kvality a „ceny“ obstojný. Hoci musíte mať na pamäti, že pri bezplatných zoznamkách je väčšie percento falošných profilov z radov vtipálkov či podvodníkov, stále je tu veľký priestor na zoznámenie.

Prejsť na web zoznamky / Prečítať celú recenziu zoznamky Spoznajmesa.sk

Badoo

Badoo je celosvetová zoznamovacia sociálna sieť, ktorá na trhu pôsobí od roku 2006. Ide o zoznamku, ktorá sa hodí ako pre flirt, tak i na vážny vzťah – aj vďaka širokej základe užívateľov (400 miliónov ľudí celosvetovo). Hoci ide o zahraničnú spoločnosť, je Badoo plne lokalizovaný pre Slovensko. V rámci bezplatnej tarify môžete naozaj veľa – nahrávať až 100 fotiek, prezerať profily ľudí a samozrejme aj chatovať. Platené funkcie spočívajú predovšetkým v zviditeľnení vášho profilu. Badoo by sa dalo prirovnať svojím konceptom k Tinderu s tou výhodou, že ide viac o sociálnu sieť a môžete voľne prechádzať medzi profilmi.

Prejsť na web zoznamky / Prečítať celú recenziu zoznamky Badoo

ELITE Date

Zoznamka ELITE Date je druhou najnavštevovanejšou platenou zoznamkou na Slovensku. Má síce o niečo menšiu základňu používateľov než Partnernaurovni.sk, ale za to je cena 3x nižšia (44,40 € ročne). Prezentuje sa ako zoznamka pre náročných, ktorí hľadajú vážnu známosť. Tvrdí, že ich užívatelia sú na úrovni (stredoškoláci, vysokoškoláci, podnikatelia…), čo je síce dobré brať s nadhľadom, ale ohlasy ľudí sú napospol pozitívne. Vďaka manuálnej kontrole profilov a vstupnej bariére v podobe plateného členstva sa znižuje možnosť falošných profilov. Okrem toho, že si môžete vyberať partnerov z vášho okolia vďaka pokročilému vyhľadávaniu, dostávate tiež priamo odporúčania na náprotivky, ktoré sa hodia priamo pre vás (na základe psychologického testu, ktorý vyplníte na začiatku).

Prejsť na web zoznamky / Prečítať celú recenziu zoznamky ELITE Date


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
3.38 (13 votes)