Porovnanie výživových poradenstiev

Najlepšie výživové poradenstvo 2022

Vybrali sme pre vás päť najlepších výživových poradenstiev/výživových poradcov a zmerali sme ich sily v našom porovnaní. Kvalitné výživové poradenstvo dokáže ušetriť veľa času i peňazí, ktoré môžete stratiť s nesprávnou diétou. Pozrite sa, ako obstálo výživové poradenstvo v našom porovnaní a ktoré je najlepšie v roku 2022.

5naj-porovnanie

Naturhouse

Svet zdravia

1. miesto2. miesto

Finálna známka

8,98,7

Hlavná charakteristika

NATURHOUSE je celosvetová sieť výživových poradní s dlhoročnou tradíciou. Snaží sa napraviť stravovacie návyky klienta a celkovo zlepšiť jeho stav.Svet zdravia je sieť výživových poradní. Zameriavajú sa na trvele udržateľnú výživu človeka a koučing v tejto oblasti. Zákazníci bežne dochádza na pobočky za svojimi terapeutmi.

Rozsah služieb

Základná diagnostika
Zostavenie jedálnička
Balíčky
Ketodiet
Bia meranie
Metabolická diagnostika knt
Biochemický rozbor
Určenie miery stresovej záťaže
Odborná terapia
Trombofilná test
Online cvičebný videa
Bmi kalkulačka
Výživové doplnky stravy
Kozmetika

Ďalšie faktory

Počet pobočiek3620
Konzultácie zadarmo
Možnosť len online poradenstvo
E-shop
Recepty
Blog / príbehy
Online poradňa (otázky)

Podpora

Online chat
Telefón
Facebook
Email
Odpoveď do jedného dňa

Ako vybrať výživového poradcu?

Vybrať to správne výživové poradenstvo môže byť poriadny oriešok. Obzvlášť v dnešnej dobe, keď sa s výživovými poradcami doslova roztrhlo vrece. V nasledujúcich riadkoch tento oriešok rozlúskneme a ukážeme vám, podľa čoho vyberať výživového poradcu v týchto bodoch:

  • Vyberajte si človeka, nie spoločnosť
  • Pýtajte sa na vzdelanie
  • Overte si členstvo v Aliancii výživových poradcov
  • Zdravý životný štýl samotného poradcu
  • Priebeh prvej schôdzky
  • Nielen poradenstvo, ale aj koučing
  • Ďalšie stretnutie ako bežná prax

Vyberajte človeka, nie spoločnosť

Či už má daná nutričná poradňa alebo sieť poradní tie najlepšie referencie, vybavenia alebo výsledky, vždy budete chodiť k jednému konkrétnemu človeku, ktorému zveríte nemálo osobných informácií. Budete sa mu pravidelne chodiť spovedať zo svojich hriechov a chváliť sa pokrokmi. Váš vzťah by mal byť veľmi dôverný. Vyberte si preto výživového poradcu, ktorý vám bude sympatický z fotky alebo po telefonickom hovore alebo nezáväznej schôdzke.

Pýtajte sa na vzdelanie výživového poradcu

Pretože výživové poradenstvo je voľná živnosť, môže ju vykonávať naozaj ktokoľvek, nemusí sa viazať na odborné vzdelanie. Na trhu sa teda pohybujú rôzne druhy nedostatočne kvalifikovaných výživových poradcov, ktorí vám skôr uškodia, než pomôžu k dlhodobému zdravému životnému štýlu s peknou postavou. Dajte si preto pozor na obchodníkov s potravinovými doplnkami, výživových poradcov z víkendových rýchlokurzov alebo fitness trénerov, ktorí sa bez ďalšieho vzdelania snažia doplniť svoju ponuku služieb o výživové poradenstvo. Hľadajte výživových poradcov, ktorí pracujú pod dohľadom lekárov, prešli dlhým komplexným kurzom a stále sa vzdelávajú, alebo nutričných terapeutov, ktorí vyštudovali VŠ alebo VOŠ.

Overte si členstvo v Aliancii výživových poradcov

Aliancia výživových poradcov je občianske združenie, ktoré zaväzuje výživových poradcov k správaniu sa podľa etického kódexu. Kódex pojednáva napríklad o tom, že by sa mal výživový poradca neustále vzdelávať, mať prehľad o zásadách zdravého životného štýlu, orientovať sa v ponuke bežne dostupných potravín, riadiť sa svojimi radami, neposkytovať nikomu ďalšiemu informácie o klientovi atď.

Zdravý životný štýl samotného výživového poradcu

Už od prvého pohľadu môžete zhodnotiť, či sa poradca riadi zásadami zdravého životného štýlu. Prečo je to ale dôležité? Pretože ak nedokáže pomôcť sebe, nedokáže pomôcť ani druhým. Tiež by nemal odovzdávať iba teoretické vedomosti, ktoré nemá overené z praxe. Osobné skúsenosti (aspoň ako klient) by mal mať minimálne v nasledujúcich oblastiach: šport, regenerácia, fyzioterapia, alternatívna medicína, psychológia atď.

Priebeh prvej schôdzky s nutričným špecialistom

Prvá schôdzka by mala prebiehať formou príjemného dialógu. Výživový poradca sa bude pýtať na váš doterajší životný štýl, jedálniček, zdravotný stav, rodinné choroby, športové aktivity, chute a obľúbené jedlá atď. Potom, čo si urobí čo najpresnejší obraz o vašom životnom štýle, prejde na meranie obvodov, percentuálneho zloženia tela a váženie. Spoločne si vytýčite cieľ, ktorý dosiahnete. Bude vám tiež hovoriť o metódach, ktoré používa. Spoločne sa dohodnete na ďalšom postupe. Výživový poradca by mal zostaviť výživový plán priamo vám na mieru, nemal by na všetkých svojich klientov používať totožné jedálničky a metódy. Pokiaľ bude prvá schôdzka prebiehať týmto spôsobom, podpíšete s výživovým poradcom zmluvu a dohodnete sa na ďalšej spolupráci. Ak nie, môžete samozrejme vyhľadať iného špecialistu.

Nielen výživové poradenstvo, ale aj koučing

Výživový poradca by mal byť aj dobrým motivátorom a učiteľom – učiť svojich klientov samostatnosti a zodpovednosti v oblasti výživy, naučiť ich pravidelnosti a tiež úplne novým návykom. Klient tak schudne za pomoci výživového poradcu, ale potom už sa samostatne stará o to, aby mu krásna postava vydržala aj naďalej. Preto je potrebné, aby poradca klientov i vzdelával a odovzdal im všetky potrebné znalosti.

Ďalšie stretnutie ako bežná prax

Prvou schôdzkou a odovzdaním výživového plánu to nekončí. Z počiatku sa budete stretávať so svojím poradcom približne každý týždeň a budete ho informovať o vašich pocitoch, pokrokoch a tiež o tom, čo sa vám nedarí. Výživový poradca vás premeria a znovu posúdi danú situáciu. Prípadne pozmení výživový plán a dohovorí sa s vami na ďalšom postupe. Ak nemôžete prísť na ďalšiu schôdzku osobne, tak vás výživový poradca naučí, ako sa správne merať a vážiť, stále tak zostávate v kontakte a konzultácie dostávate online.

Recenzie všetkých výživových poradenstiev:

NATURHOUSE

NATURHOUSE je celosvetová sieť výživových poradní s dlhoročnou tradíciou. Snaží sa napraviť stravovacie návyky klienta a celkovo zlepšiť jeho stav. NATURHOUSE je sieť výživových poradní pôsobiaca v 32 krajinách sveta, na slovenský trh prišla v roku 2008. Výživoví poradcovia z NATURHOUSE prešli kurzmi s akreditáciou od Ministerstva školstva a kurzom priamo od NATURHOUSE. Keď radia svojim klientom, tak sa sústredia na zostavenie jedálnička z bežne dostupných potravín, ktoré sú doplnené o špeciálne doplnky stravy. Ďalej menia stravovacie návyky klientov a učia ich pravidelnosti v jedle, pití a pohybu. Zakladajú si na individuálnom prístupe.

Prejsť na web / Prečítať celú recenziu poradenstva Naturhouse

Svet zdravia

Svet zdravia je sieť výživových poradní. Zameriavajú sa na trvalo udržateľnú výživu človeka a koučing v tejto oblasti. Zákazníci bežne dochádzajú na pobočky za svojimi terapeutmi. Svet zdravia je na trhu od roku 2010 a od svojho vzniku sa neustále rozrastá, okrem Slovenska pôsobí aj v Česku a Poľsku. Od samého začiatku si vo Svete zdravia zakladajú na profesionalite, preto založili Vedecko-lekársku radu Sveta zdravia, ktorá garantuje kvalitu služieb. Každý špecialista musí prejsť Akadémiou Sveta zdravia, kde získa komplexné vzdelanie v oblasti výživového poradenstva. Svet zdravia poskytuje prevažne spoluprácu dlhodobejšieho rázu a to v nasledujúcich oblastiach: výživa detí a športovcov, výživa pri cukrovke, výživa pre zdravie a kondíciu, trvalé schudnutie alebo pribratie.

Prejsť na web / Prečítať celú recenziu poradenstva Svet zdravia


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
1.5 (2 votes)