Porovnanie nástrojov na tvorbu webu

Tvorba webu – najlepšie nástroje 2022

Ak hľadáte ten pravý nástroj na vytvorenie webových stránok, ste na správnom mieste. Otestovali sme desiatky nástrojov a vybrali najlepších päť. Celkové poradie je dané našou známkou, ktorá je súhrnom piatich najdôležitejších oblastí: marketing, customizácia, jednoduchosť, kvalita podpory a ďalšie dôležité parametre.

5naj-porovnanie

MioWeb

Wix

Webnode

Mozello

Zombeek

Finálne hodnotenie

8,28,17,47,26,2
1. miesto2. miesto3. miestoFinalistaFinalista
BalíkStandardUnlimitedStandardPremiumBez starostí

Propagácia a marketing

Tlačidlá pre rýchle zdieľanie na soc. sieťach
Možnosť blogu
Meta dáta u príspevkov
Meta dáta u stránok
Meta dáta pre kategórie
Meta dáta u obrázkov
Email marketing
FB pixel
Google analytics
Google search console
Kontaktný formulár

Customizácia

Počet šablón zadarmo2840075487
Responzivita
Možnosť pridať rozšírenia (pluginy)
Vlastné css
Možnosť viacjazyčnosti webu
Manipulácia s rozložením webu
Vlastné písmo
Úprava farebného rozloženia

Jednoduchosť

Sprievodca spustením webu
FAQ/nápoveda
Drag & drop ovládanie
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť (5 je najviac)45443

Dôležité parametre

Cena15€ (395 Kč)12,50€9,95€6€3,33€
Veľkosť na disku3GB10 GB2 GB50 GB5 GB
Doména 2. rádu
Doména 3. rádu
SSL zabezpečenie
Možnosť e-shopu
Zálohovanie webu
Vyskúšanie zadarmo
Počet webov1neobmedzený11
Oznámenie cookies

Podpora

Rýchlosť odpovede1 hod1 deň1 deň23 min1 deň
Počet zodpovedaných otázokvšetky2/25/57/88/8
Odpoveď do ďalšieho prac. dňa?
Majú live chat?
Majú e-mail?
Majú telefón?
Majú autorizovanú požiadavku?
Podpora v slovenčineskoro

Ako vybrať nástroj na tvorbu webu?

Tvorba webových stránok je v dnešnej dobe jednoduchšia ako kedykoľvek predtým, ale ak nemáte správne nástroje, bude vám aj tá dnešná doba k ničomu. Ponúka sa nespočet možností ako vytvoriť web vlastnými silami bez znalosti kódu. Ak hľadáte skutočne jednoduché riešenie, potom jediným riešením je práve online nástroj na tvorbu webu. Sú tu síce aj iné spôsoby, napríklad o niečo zložitejšia a pokročilejšia metóda pomocou redakčného systému WordPress, na ten ale ešte bude priestor v ďalších článkoch.

Čo znamená nástroj na tvorbu webu?

Ide o hotové riešenie, vďaka ktorému je schopný každý vytvoriť web podľa svojich predstáv. To všetko sa deje online a bez znalosti kódu. Spravidla za používanie platíte mesačný poplatok. Medzi najznámejšie patrí napr. Webnode, MioWeb alebo Wix. Ocenia ho predovšetkým ľudia, ktorí chcú vlastný web, ale nemajú veľa skúseností s kódom. Alebo sa vám budú hodiť vtedy, keď potrebujete rýchlo vytvoriť web a nechcete sa príliš zdržovať technickými záležitosťami.

Otázky, ktoré si klásť pri výbere:

Zostavili sme krátky zoznam otázok, ktoré je dobré si položiť pred samotným nákupom. Keďže si môžete u všetkých nástrojov vyskúšať verziu zdarma, odporúčame si vždy nejakú dobu nástroj bezplatne vyskúšať.

1) Čo je cieľom môjho webu?

Podľa toho aký web chcete, sa odvíja aj rozsah funkcií, ktorý od nástroja budete potrebovať. Ak chcete vytvoriť magazín, oceníte keď tu bude kvalitne spracovaná blogovacia platforma. Pokiaľ ale napr. vytvárate firemné stránky s hlavným cieľom predstaviť vašu firmu, budete pozerať predovšetkým na dizajnové prevedenie a originalitu šablón.

2) Ako sa mi pracuje v administrácii nástroja?

Vyskúšajte si verziu zadarmo a skúste si v nástroji chvíľu pracovať. Niet nad vlastnú skúsenosť a pocit, ktorý z nástroja máte. Administrácia je u každého nástroja iná, preto je potrebné vybrať takú, ktorá vám vyhovuje.

3) Do akej miery mi umožňuje nástroj upraviť web podľa seba?

Každý nástroj je iný a môžete na webe upravovať niečo troška iné. V prvom rade sa pozerajte na počet ponúkaných šablón, či má Drag&Drop ovládanie a možnosť úpravy rozloženia. Vždy síce záleží na vašich prioritách, ale miera customizácie by mala byť čo najvyššia.

4) Má všetky funkcie, ktoré od webu očakávam?

Radi si upravujete kód CSS podľa seba? Hľadajte nástroj, ktorý má editor CSS. Budete chcieť rozosielať newslettery? Nájdite si taký, ktorý podporuje email marketing. Budete sa zameriavať primárne na SEO? Obzrite sa po takom, ktorý dobre pracuje s meta dátami. Nech už hľadáte to či ono, v našom zozname piatich najlepších nástrojov na tvorbu webu si môžete porovnať ich parametre.

5) Je pre mňa dôležité, aby bol nástroj celý v slovenčine?

Niektoré nástroje sú zahraničné so slovenskou/českou lokalizáciou. Pri takýchto nástrojoch sa niekedy stretnete s tým, že slovenčina trochu hnevá a je potrebné mierne ovládať angličtinu. Tieto nástroje sú často tie najlepšie, ale pokiaľ je vašou prioritou slovenská administrácia a podpora, potom siahnite radšej po iných.

Aké nástroje pre vytvorenie webových stránok sú podľa nás najlepšie?

MioWeb

MioWeb je unikátna platforma na tvorbu webu, ktorá patrí do skupiny nástrojov od SmartSelling (SmartEmailing, FAPI, ProAffil…). Základom platformy je najznámejší redakčný systém WordPress, ktorý je obohatený o celý rad ďalších funkcií. Či už chcete vytvoriť členskú sekciu s video kurzom, budovať databázu e-mailových kontaktov či svoj malý e-shop, MioWeb je jedno z najlepších riešení na trhu. Počítať treba s tým, že cena patrí medzi tie vyššie a e-shopové riešenie je vhodné skôr pre infoprodukty než fyzické produkty. Navyše, pre každý jeden web musíte kupovať novú licenciu. Služba má jednoznačnú výhodu a to, že je kompletne v češtine. Páči sa nám tiež možnosť web celý exportovať a následne importovať (ideálne pre občasné zálohovanie webu).

Prejsť na web nástroja / Prečítať celú recenziu nástroja Mioweb

WIX

Wix je revolučný nástroj, ktorý umožňuje vytvoriť rýchlo a kvalitne akýkoľvek web. Či už uvažujete o vytvorení vlastného blogu, prezentácie vašej firmy alebo e-shopu, s Wix nešliapnete vedľa. Spoločnosť neustále investuje do vývoja a ide napred trendom. Vďaka rozsiahlej databáze responzívych šablón je tvorba webu ešte o niečo jednoduchšia. Ak však neovládate angličtinu, radšej rozhodnutie ešte zvážte, pretože podpora je iba v angličtine. Aj napriek tomu sa jedná o najkomplexnejší nástroj na tvorbu webu, ktorý na slovenskom trhu nájdete.

Prejsť na web nástroja / Prečítať celú recenziu nástroja Wix

Webnode

Ak hľadáte jednoduchý nástroj, s ktorým ste schopní vytvoriť plnohodnotný web, môže byť Webnode vaším favoritom. Patrí medzi najlepšie na trhu a pokiaľ ide o slovensky lokalizované nástroje, ide podľa nás vôbec o ten najlepší. Ideálny pre tých, ktorí chcú vytvárať viac webov, keďže ich počet na účte nie je obmedzený.

Prejsť na web nástroja / Prečítať celú recenziu nástroja Webnode

Mozello

Mozello je komplexný nástroj umožňujúci tvorbu webov, ktoré vyzerajú ako od profesionála. Ideálne riešenie pre firmy, ktoré si chcú vytvoriť vlastnú webovú prezentáciu a nechcú investovať niekoľko stoviek do jej vývoja. Ak plánujete veľký web (veľa multimédií a obsahu), potom vám iste príde vhod obrovská veľkosť disku pre web. Mozello obsahuje všetko, čo potrebujete pre kvalitnú správu webu.

Prejsť na web nástroja / Prečítať celú recenziu nástroja Mozello

Webgarden

Hoci má Webgarden rad funkcií, pôsobí systém trochu zastaralo. Ovládanie nie je tak intuitívne ako u ostatných recenzovaných nástrojov. Aj napriek tomu sa jedná o nástroj ostrieľaný časom a preto tu nájdete množstvo užitočných funkcií, ako napr. chat s návštevníkmi, integrácia Google Analytics alebo editor CSS. Ak hľadáte spoľahlivý nástroj, nepotrpíte si na Drag&Drop ovládanie a zvyknete si na absenciu niektorých funkcií, potom pre vás môže byť Webgarden ten pravý.

Prejsť na web nástroja / Prečítať celú recenziu nástroja Webgarden


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
5 (3 votes)