Porovnanie fakturačných softvérov

Najlepšie fakturačné nástroje 2022

Vybrali sme najlepšie fakturačné nástroje na vydávanie faktúr online, a v našom teste sme porovnali ich sily. Takýto softvér vám nielen ušetrí hodiny, ktoré by ste inak trávili vyplňovaním tabuliek v Exceli, ale často tiež ponúka i pokročilé funkcie, ktoré vám pomôžu procesy zautomatizovať a zefektívniť. Aké najlepšie fakturačné softvéry sú v roku a ktoré z nich sa hodia pre váš biznis?

5naj-porovnanie

IDoklad

Ikros

Superfaktura

MiniFaktura

mPohoda

1. miesto2. miesto3. miestoFinalistaFinalista

Finálna známka

8,78,17,87,76,6

Najvyššia tarifa

Prémiová-PrémiováPREMIUMZdarma

Financie

Mesačný paušál11,6 €/mesačne3 €/mesiac15,90 €/mesačne14,99 €/mesiac0 €

Dôležité parametre

10,09,39,38,07,3
Logo na faktúru
Neobmedzene faktúr
Neobmedzene kontaktov
Prenesená daňová povinnosť
Vlastné číselné rady
QR platby
Viac bankových účtov
Viac firiem na jednom účte
Vlastný prístup pre účtovníka
Načítanie údajov podľa IČ DPH z ORSR
Verzia pre platcu IČ DPH
Overenie solventnosti
Evidovanie nákladov
Prehľadná štatistika príjmov
Elektronické podanie

Kompatibilita

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia - iOS
Mobilná aplikácia - Android
Export do účtovného programu Money S
Export do účtovného programu Pohoda
Export do iných účtovných programovVarioAlfa plus, OmegaMRP, PROLUCiba cez CSV, XLS alebo PDFiba cez XML

Automatizácia

Párovanie platieb - integrácia s bankou
Upomienky neplatičom
Pravidelné faktúry
Integrácia s platobnou bránou GoPay
Integrácia s platobnou bránou PayPal
API

Podpora a zabezpečenie

Live chat
Telefón
E-mail
Autorizovaná požiadavka
Pravidelné zálohovanie

Ako vybrať nástroj na faktúry online?

Podľa čoho vyberať nástroj na vydávanie faktúr online? Každý biznis je unikátny a vždy záleží na jeho potrebách – aj preto sme zoskupili parametre každého zo softvérov, aby ste to mali krásne „na jednom tanieri“.

V poslednej dobe pribudlo takých nástrojov ako húb po daždi. To prináša ako väčší výber a viac funkcií, tak aj možno akési dilema typu: „Ktorý z nich je pre mňa najlepší?“ Zmyslom nasledujúcich riadkov je pomôcť vám určiť ako a podľa čoho by ste mali svoj fakturačný softvér vyberať.

I. Podľa ceny

Prvý bod, na ktorý treba prihliadnuť, je cena. Hľadáte nástroj, ktorý je kompletne zadarmo, pričom ste ochotní upustiť z niektorých pokročilejších funkcií? Alebo vám nevadí platiť niekoľko eur mesačne výmenou za funkcionálne bohatý fakturačný softvér, ktorý vám umožní rad procesov zautomatizovať? Ak bilancujete niekde medzi týmito extrémami, pravdepodobne pre vás bude nástroj s dobrým pomerom cena/výkon:

  1. iDoklad – funkcionálne nadupaný fakturačný nástroj, za ktorý si však mierne priplatíte
  2. mPohoda – kompletne bezplatná služba na vydávanie faktúr online, vhodná pre drobných podnikateľov
  3. SuperFaktúra – softvér s vynikajúcim pomerom výkonu a ceny

II. Podľa parametrov, ktoré sú pre vás dôležité

Nie každý potrebuje našlapané API a automatické zasielanie faktúr. Na druhú stranu, napríklad majiteľ internetového obchodu by takéto služby ocenil, a nie len tie; ale aj funkcie ako: párovanie platieb s bankou, integráciu s platobnou bránou alebo podporu EET. Napríklad, taký človek na voľnej nohe ocení automatické upomienky neplatičom, alebo prístup k faktúram v mobilnej aplikácii.

Nech už je vaše podnikanie akékoľvek, iba vy sami viete, aké funkcie potrebujete. Neplaťte zbytočne za nadupanú službu, ktorú nevyužijete. Rovnako tak nemárnite čas s nástrojmi, ktoré neumožňujú to, čo je pre vás nevyhnutné. Urobte si preto domácu úlohu – pozrite sa na zoznam parametrov v našom porovnaní a spýtajte sa sami seba, ktoré spomínané funkcie považujete za dôležité pre váš biznis. Podľa toho si potom vyberte samotnú službu a tiež cenovú tarifu, ktorá vám postačí (v porovnaní je uvedená len najvyššia tarifa).

III. Podľa kompatibility

Kompatibilitou mám na mysli hlavne to, s akými účtovnými programami nástroj bez problému komunikuje – čiže doň môžete exportovať faktúry cez XML. Spýtajte sa vášho účtovníka, aký program využíva. Najpoužívanejšie účtovné programy sú: Pohoda, Money S3 a Money S4. Je skutočne treba si to skontrolovať. Napríklad nástroj zadarmo mPohoda komunikuje skvele s Pohodou, ale nie však s Money S3 a S4.

IV. Podľa možností automatizácie

Niektoré typy podnikania vyžadujú automatizáciu viac ako iné. Dnes fakturačný softvér zvláda párovať platby s bankou, komunikovať s vaším e-shopom, automaticky vydávať faktúry, zasielať sms či e-mail upomienky, pravidelné faktúry stálym klientom či trebárs podporu EET. Otázkou však je, čo z toho pre svoje podnikanie skutočne potrebujete?

V. Podľa podpory

Odporúčame pred nákupom skúsiť kontaktovať podporu a zistiť, akým spôsobom s vami komunikuje. Ide o vaše peniaze a chystáte sa kúpiť dôležitý nástroj pre podnikanie. Iste chcete, aby na druhej strane stáli profíci, ktorí sa o vás vedia postarať. Ako nápoveda môže tiež poslúžiť, či komunikujú cez kanál, ktorý vám vyhovuje – je to telefón, live chat alebo napríklad e-mail? Hoci to nie je najdôležitejší parameter, aj tak vám môže pomôcť s rozhodovaním.

Recenzie najlepších nástrojov na faktúry online:

iDoklad

Aktuálne je iDoklad najznámejším fakturačným softvérom na trhu, ktorý ponúka široké spektrum možností. Vďaka tomu postačuje nielen malým živnostníkom, ale aj stredne veľkým firmám, ktoré potrebujú veľa funkcií. Najmä majitelia e-shopov si chvália automatizáciu a vyladené API. Či už váš účtovník využíva Money S3 či S4, Pohodu alebo Vario, s iDoklad môžete všetky dáta bez problému exportovať. Majú však neblaho preslávenú históriu prechodu z kompletne bezplatného softvéru na platený – na toto jednanie firmy si sťažoval rad užívateľov. Teraz síce ponúkajú tarifu zdarma, ale pre bežné fungovanie takmer nikomu nedostačuje.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru iDoklad

SuperFaktúra

Fakturačný softvér SuperFaktura dokáže nespočetne vecí, ktoré uľahčia vaše podnikanie – samozrejmosťou je jednoduché vydávanie faktúr online. Svojím rozsahom funkcií dosahuje kvalít známejších konkurentov ako je iDoklad, alebo Fakturoid. Mesačná cena najvyššej tarify je však o rad lacnejšia, čo z neho robí kráľa v pomere cena/výkon. Okrem štandardných funkcií môžete zasielať faktúry poštou, posielať sms upomienky a zaznamenávať skladové zásoby. Ak vám nevadí, že dizajn administrácie pôsobí mierne zastaralo a hľadáte komplexný fakturačný nástroj, potom tu budete na správnej adrese.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru SuperFaktúra

mPohoda

Bezplatný fakturačný softvér mPohoda je prekvapivo kvalitný nástroj na vydávanie faktúr. Zakladá si na minimalistickom prevedení a kvalitnej mobilnej aplikácii. Vystavovať faktúry z mobilu aj webovej aplikácie je skutočne jednoduché a nie je potrebné zdĺhavé zadávanie údajov – vďaka možnosti uloženia si neobmedzeného počtu kontaktov. Najväčšia prednosť mPohody, čiže jednoduchosť, je tiež jej najväčšou nevýhodou. Ak budete chcieť zautomatizovať párovanie platieb s vašou bankou, alebo napríklad napojiť vystavovanie faktúr na platobné brány typu GoPay či PayPal, potom vám mPohoda stačiť nebude.

Prejsť na web softvéru / Prečítať celú recenziu softvéru mPohoda

Ikros.sk

Prehľadná aplikácia nabitá funkciami. Ak nepotrebujete pokročilejšie funkcie, vystačíte si s verziou zadarmo. Plusy: prehľadné prostredie, mnoho pokročilých funkcií. Mínusy: chýba export do iných účtovných programov, chýbajúci live chat

Prejsť na web softvéru 

MiniFaktura.sk

Veľmi prehľadný a jednoduchý nástroj. Nemá niektoré pokročilé funkcie a v prípade väčšej firmy s externými účtovníkmi je skôr nedostatočný. Plusy: graficky veľmi pekne spracovaný, poskytuje aplikáciu pre rýchle prehľady v telefóne. Mínusy: chýba export do účtovných nástrojov, chýba import údajov o firme z obchodného registra.

Prejsť na web softvéru


Ako sa vám naše porovnanie páči?
Sending
User Review
3.5 (2 votes)