It’s my life Recenze

Vyhody

+Sprievodca chudnutím zadarmo – stiahnuť vo formáte PDF
+Kvalitná strava plná vitamínov a minerálov

Nevyhody

– V ponuke jedál nemajú pečivo (bielkovinové pečivo)
– V neskorších fázach diéty musíte investovať viac osobného času a variť zdravé a diétne jedlá.

 

Logo Its My Life

Pozrite si naše pravidelne aktualizované najlepšie keto diéty.

Zhrnutie:

Môj život sa zaoberá výživovým poradenstvom v súvislosti s keto diétou. Majú prehľadnú webovú stránku, ktorá sa rýchlo ovláda, ľahko nájditeľnú kalkulačku BMI, ktorá vám vypočíta, či máte nadváhu a aký typ stravy je pre vás najlepší. E-shop ponúka aj diétne balíčky pre konkrétne typy diét – od diéty S až po diétu XXL. Sú rozdelené na jednotlivé týždne a každý týždeň obsahuje určitý počet jedál. Vzhľadom na to, že balíčky sú rozdelené podľa týždňov, ich cena môže vzbudzovať dojem, že sú oveľa nižšie ako ceny diétnych balíčkov konkurencie. Priemerná cena za jedno jedlo v reštaurácii It's my life je 47 Kč, čo je v podstate na úrovni konkurencie.

Financei – 10/10

Ak chcete účinne schudnúť bez jojo efektu, bez hladu, únavy a nevoľnosti, keto diéta je ideálnym riešením. It's my life, podobne ako iné podobné spoločnosti, ponúka e-shop plný kvalitných a chutných vysokoproteínových potravín, ako aj balíčky vhodné pre rôzne typy diét. Ľudia, ktorí potrebujú schudnúť len pár kíl a vyladiť si postavu, ako aj ľudia, ktorí bojujú s obezitou, si tu prídu na svoje. 

It's my life ponúka niekoľko typov diét. Od diétneho plánu S až po diétny plán XXL. Každý z týchto plánov obsahuje iný počet porcií za týždeň. Zatiaľ čo iné spoločnosti majú diétu vždy rozdelenú podľa fáz, takže máte napríklad balíček pre prvú fázu, ktorá trvá niekoľko týždňov, tu sú balíčky pripravené vždy na jeden týždeň. V závislosti od toho, v akej fáze sa nachádzate a akú diétu držíte, sa líši počet porcií – jedál v balení. Preto je pomerne ťažké porovnávať ceny balíkov s konkurenciou.

Aby sme mohli porovnať ceny jednotlivých balíkov, pozrime sa na približnú cenu jedného jedla. Ak balíček na 1. týždeň pre diétu S obsahuje 35 porcií a jeho cena je 1649 Kč, potom cena jednej porcie je 47 Kč. Ak porovnáme cenu balenia pre 1. týždeň diéty L, t. j. vydelíme 3149 Kč 70 porciami, cena jednej porcie je menej ako 45 Kč. Môžeme teda zhrnúť, že ceny za jednu porciu od spoločnosti It's my life sú podobné ako u iných spoločností zameraných na keto diéty a niekedy sú dokonca nižšie. Ceny väčšiny konkurentov sa pohybujú okolo 50 Kč, ale aj 52 – 55 Kč za jedlo.

[table “1547” not found /]

Pozor!

Obsah týždenných balíčkov jedál sa postupne mení v závislosti od toho, v akej fáze sa nachádzate. V druhom prípade máte len jedno keto jedlo denne, takže musíte počítať s časom navyše, ktorý strávite prípravou jedál. 

Predtým, ako začnete s objednávaním, musíte zistiť, akú diétu by ste si mali vybrať. Najjednoduchší a najpresnejší spôsob je vypočítať si BMI, teda ideálnu hmotnosť. Kalkulačku nájdete na webovej stránke It's my life a stačí zadať svoju výšku, hmotnosť a to, či ste muž alebo žena. Čo nám úplne nevyhovovalo, bolo vloženie e-mailu. Bez nej by sa nedala vypočítať naša ideálna hmotnosť. Po výpočte zistíte, či máte nadváhu alebo ste už obézni, a tiež aký typ stravy vám vyhovuje. Odporúčali nám napríklad diétu S.

Ak sa nechcete obťažovať s kalkulačkou BMI alebo už viete, koľko potrebujete alebo chcete schudnúť, môžete sa tiež orientovať len podľa požadovaných kilogramov. Diétne balenia S sú určené na chudnutie do 5 kg, balenia M do 10 kg, balenia L do 15 kg, diétne balenia XL do 20 kg a ak potrebujete schudnúť ešte viac, je vhodná diéta XXL.

Jedlá – 10/10

Keto diéta It's my life je založená na vylúčení sacharidov z jedálnička a zvýšenom príjme bielkovín. Len tak sa dosiahne stav nazývaný ketóza, ktorý nastane približne 2 až 3 dni po vysadení sacharidov. Musíte piť dostatok tekutín a dodržiavať pravidelnú stravu. 

Keto diéta s It's my life je rozdelená do niekoľkých krokov – fáz, pričom diétne balíčky v e-shope sú pripravené vždy na jeden týždeň. V závislosti od toho, v ktorej fáze sa nachádzate, je počet porcií v balení pripravený podľa toho. Počas prvých týždňov bude teda balíček zahŕňať všetkých päť jedál – päť chodov, t. j. jedlá „z balíčka“ budú obsahovať raňajky, doobedňajšiu desiatu, obed, poobedňajšiu desiatu a večeru. V nasledujúcich týždňoch sa však množstvo bielkovinových vrecúšok zníži a je potrebné ich postupne nahradiť kvalitnými jedlami, ktoré si pripravíte sami. Neznamená to teda, že by ste počas posledných týždňov keto diéty mali jesť len jedno jedlo denne. Naopak. Stále jete rovnaké bežné jedlá. Večer si však dajte jedno jedlo It's my life, aby ste sa vyhli záchvatom večerných chutí a prejedaniu a aby ste si nezničili úsilie, ktoré ste vynaložili na ketózu a chudnutie.

[table “1548” not found /]

Dôležité parametre- 6/10

Hlavnou výhodou keto diéty s It's my life je rýchlosť prípravy jedál a tiež jednoduchosť. Väčšina jedál je instantných, takže stačí naliať vodu do vrecka a môžete začať. Ideálne pre ľudí v časovej tiesni, ktorí nemajú čas na prípravu zdravých a výživných jedál. Upozorňujeme však, že to neplatí počas celého trvania diéty. Keto diéta má niekoľko fáz. Môj život sa delí na týždne. Na každý týždeň dostanete konkrétne balenie podľa vašej diéty (S, M, L atď.), a teda určitý počet porcií. Tieto porcie sú však určené do balíčkov – vrecúšok zakúpených na stránke It's my life. V týždňoch, keď už jete len jednu alebo dve porcie jedla It's my life z tohto diétneho plánu, musíte ostatné jedlá zabezpečiť samostatne. Takže vareniu a hľadaniu zdravých a kvalitných potravín sa aj tak nevyhnete.

Držanie sa plánu je veľmi individuálna záležitosť. Niektorí ľudia nebudú mať žiadne problémy, iní budú bojovať s každým jedlom alebo, naopak, s túžbou porušiť diétu a dať si sladkosti, čipsy alebo alkohol. Výhodou keto diéty z It's my life (ako aj ostatných v našom porovnaní) je, že najmä v prvých týždňoch jete a pijete najmä bielkovinové potraviny špeciálne z diétneho balíčka. Preto máte potrebný počet jedál denne a je jednoduchšie dodržiavať režim. Postupne, ako sa znižuje počet bielkovinových jedál zo stravy a musíte ich nahrádzať varením, môže sa disciplína stať nevyváženou a začať spôsobovať ďalšie problémy.

Keďže keto diéta obsahuje dostatok potravín, ktoré vás zasýtia a obmedzia chuť na sladké, dodržiavanie stravovacieho plánu by nemalo byť problémom. Ale ako sme už písali, každý to máme inak.

O tom, ako pripravovať jednotlivé jedlá, koľko tekutín piť, kedy a ako dopĺňať diétne jedlá zeleninou a inými potravinami, sa dozviete z diétneho plánu, ktorý si môžete bezplatne stiahnuť z webovej stránky It's my life. Nenájdete ho teda v rámci diétneho balíka, ako je to v prípade niektorých iných spoločností.

Chlieb v e-shope It´s my life momentálne nehľadajte, pretože je vypredaný a zatiaľ nie je jasné, či bude opäť k dispozícii. Nájdete ho len v niektorých kamenných prevádzkach spoločnosti.

[table “1549” not found /]

Rozmanitosť jedál – 10/10

It´s my life ponúka vo svojom e-shope pestrý výber potravín, nápojov a výživových doplnkov. Nájdete tu nielen kolagén a detoxikačné doplnky – napr. ostropestrec mariánsky, ale aj ďalšie zaujímavé produkty, ktoré pomáhajú rýchlejšie spaľovať tuky atď. Vráťme sa však k samotnému jedlu. Či už jete len slané jedlá a nemáte radi sladkosti, alebo si život bez sladkostí neviete predstaviť, v tomto e-shope si každý nájde niečo pre seba. Samozrejme, sladkosti nie sú klasické čokolády a sušienky, ktoré si kúpite v bežnom obchode. Nájdete tu rôzne proteínové kaše, pudingy, ale aj proteínové tyčinky a podobne.

[table “1551” not found /]

Náš tip!

Obávate sa, že vám nebude chutiť jedlo z It's my life? Objednajte si zatiaľ len niekoľko kusov potravín – možno od každého druhu – aby ste ich vyskúšali a zistili, ako takéto bielkovinové potraviny chutia. 

K dispozícii sú slané jedlá, polievky a celé hotové jedlá. V ponuke sú rôzne koktaily a nápoje. Ovocie, zelenina a dokonca aj špeciálna káva alebo nealkoholické víno. Alkohol sa pri chudnutí neodporúča a treba sa mu úplne vyhnúť. Nealkoholické víno ho môže nahradiť.

Všetky potraviny sú vysoko kvalitné, ale ich cena je rovnaká ako u väčšiny ostatných spoločností zaoberajúcich sa keto diétou. Nemusíte sa teda obávať, že by boli nejako extra predražené – pozri vyššie. Tieto potraviny obsahujú všetko, čo potrebujete nielen na chudnutie a naštartovanie spaľovania tukov, ale aj to, čo vaše telo potrebuje, aby bolo zdravé a fungovalo tak, ako má. To znamená vitamíny, minerály, vlákninu atď.

Chuť potravín je veľmi individuálna a ťažko sa hodnotí. Niektoré jedlá chutia veľmi dobre a vy si na nich pochutnáte, iné nie sú také dobré. Lenže to, čo sa (ne)páčilo nám, sa vám môže páčiť úplne inak. Väčšine klientov však chutia jedlá z It's my life a radi sa k nim vracajú. Odporúčame vám, aby ste si najprv vyskúšali objednať niekoľko jedál samostatne, z každého druhu jedno, aby ste si vyskúšali, či vám proteínové jedlá chutia. Ak áno, môžete sa do diéty vrhnúť naplno a vybrať si jeden z diétnych balíčkov.

Zážitky-so-životom-mojim

Obyčajní ľudia aj celebrity majú skúsenosti s It´s my life. Väčšina z nich sa zhoduje, že najťažšie boli začiatky. Hoci na začiatku sa zvyčajne kilá strácajú najviac, mnohým ľuďom je ťažké prejsť na pravidelnú stravu a obmedziť potraviny, ako je pečivo, sladkosti, ale aj cestoviny alebo ryža. Na naštartovanie ketózy a s ňou spojeného úbytku kilogramov je mimoriadne dôležité vylúčiť tieto potraviny. Kým to nebudete mať pod kontrolou, kilá nepôjdu dole, alebo nie tak, ako by mali.

Väčšina klientov sa však zhodla na tom, že po zvládnutí nového stravovacieho režimu išli kilá dole. Veľa ľudí si chváli chudnutie s dvoma ľuďmi, t. j. s partnerom, manželkou alebo priateľmi. To je vždy dobré, pretože sa môžete navzájom podporovať a motivovať. Hlavnou výhodou chudnutia s It's my life sú však presne pripravené balíčky jedál, ktoré si môžete jednoducho a rýchlo pripraviť a zjesť alebo vypiť – najmä v prvých týždňoch. Postupne sa naučíte pravidelnosti v stravovaní, budete dostatočne sýti a nebudete mať chuť na sladkosti, čipsy a iné zlozvyky.

Klientom zvyčajne chutí jedlo z It's my life. Samozrejme, nie každému sa páči všetko. Ich jedlá sú však veľmi kvalitné, chutné a predovšetkým zdravé. Preto je väčšina ohlasov na diétu It´s my life pozitívna.

Okrem samotnej diéty sa chváli aj poradenstvo – a my s tým súhlasíme. Či už si necháte poradiť online, alebo navštívite jedno z kamenných centier It's my life, čas sa prispôsobí vašim potrebám. Počas celej diéty dostanete plán šitý na mieru, rady a motiváciu.

Podpora 10/10

Je to môj život má klientsku podporu spracovanú, podobne ako väčšina podobných stránok, veľmi dobre až výborne. S odborníkmi na výživu sa môžete spojiť prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo online chatu, čo považujeme za najjednoduchšie, ak potrebujete len odpovede na niektoré konkrétne otázky, ale nechcete diskutovať o celom svojom stravovacom pláne, metóde chudnutia atď.

Práve sme sa s nimi spojili prostredníctvom online chatu a boli sme veľmi spokojní. Odpovede prišli rýchlo, boli podrobné a boli sme úplne spokojní. Konzultantka nám potom poradila, ako sa lepšie orientovať v rôznych diétnych plánoch a balíkoch, takže sme zistili, že nie je potrebné robiť kalkulačku BMI, ale môžeme si vybrať balík a typ diéty podľa toho, koľko kilogramov chceme schudnúť.

[table “1552” not found /]


Záverečné hodnotenie

It’s my life Recenze
9.2/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Sending