MioWeb recenzia

MioWeb


Výhody
+ Postavené na stabilnom a známom redakčnom systéme WordPress
+ Možnosť vlastnej členskej sekcie s video kurzom
+ Veľké množstvo predpripravených elementov a šablón


Nevýhody
– Nie je vhodné, ak máte veľmi špecifické požiadavky na dizajn či funkcionalitu; ste obmedzení platformou
– Vyššia cena a navyše je nutné platiť licenciu na každý nový web zvlášť

mioweb-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

MioWeb je unikátna platforma na tvorbu webu, ktorá patrí do skupiny nástrojov od SmartSelling (SmartEmailing, FAPI, ProAffil…). Základom platformy je najznámejší redakčný systém WordPress, ktorý je obohatený o celý rad ďalších funkcií. Či už chcete vytvoriť členskú sekciu s video kurzom, budovať databázu e-mailových kontaktov či svoj malý e-shop, MioWeb je jedno z najlepších riešení na trhu. Počítať treba s tým, že cena patrí medzi tie vyššie a e-shopové riešenie je vhodné skôr pre infoprodukty než fyzické produkty. Navyše, pre každý jeden web musíte kupovať novú licenciu. Služba má jednoznačnú výhodu a to, že je kompletne v češtine. Páči sa nám tiež možnosť web celý exportovať a následne importovať (ideálne pre občasné zálohovanie webu).

Vkladanie vlastných skriptov (napr. Google Analytics) je možné priamo v administrácii. Prostredie platformy je intuitívne a veľmi minimalistické. Weby staviate pomocou Drag&Drop ovládania, predpripravených šablón či elementov a tiež pomocou globálneho nastavenia. Súčasťou je možnosť SEO optimalizácie meta dát a responzivita. Ak máte na web špecifické požiadavky a s tvorbou webu už máte skúsenosti, je väčšia pravdepodobnosť, že vám systém nebude vyhovovať (je minimalistický a má niekoľko obmedzení). Softvér využijete najmä ak máte ambície v predaji digitálnych produktov, blogovaní či e-mailingu, pričom nechcete tráviť dlhé hodiny technickými záležitosťami okolo webu. MioWeb si môžete vyskúšať na 14 dní bezplatne.

 

Vynikajúca platforma na blogovanie a predaj digitálnych produktov.

Propagácia a marketing – 9,9/10

Ak je MioWeb v niečom dobrý, potom práve v marketingových možnostiach. S platformou vytvoríte pekné minimalistické weby, ktoré kladú dôraz na konverziu. Rad funkcií vám pomôže budovať e-mailovú databázu či propagovať svoj vlastný produkt. Vďaka Drag & Drop editoru zvládnete vytvoriť vlastné predajné landing page, rovnako tak ľahko možno vytvoriť minimalisticky vyzerajúci blogový príspevok. Výhodou je jednoduchá integrácia s fakturačným softvérom FAPI, e-mailovým nástrojom Smartemailing či affiliate softvérom ProAffil. Nevýhodou je, že ak máte celý balík služieb od SmartSelling a s online podnikaním začínate, celé sa vám to môže predražiť.

Tlačidlá pre rýchle zdieľanie na soc. sieťach
Možnosť blogu
Meta dáta u príspevkov
Meta dáta u stránok
Meta dáta pre kategórie
Meta dáta u obrázkov
Email marketing
FB pixel
Google analytics
Google search console
Kontaktný formulár

Customizácia – 7,9/10

K dispozícii máte celkom 28 predpripravených šablón orientovaných najmä v oblasti osobných či firemných webov. Web nastavujete pomocou globálneho nastavenia a Drag&Drop editora – využiť môžete aj prostredie WordPressu.

Počet šablón zadarmo28
Responzivita
Možnosť pridať rozšírenia (pluginy)
Vlastné css
Možnosť viacjazyčnosti webu
Manipulácia s rozložením webu
Vlastné písmo
Úprava farebného rozloženia

Jednoduchosť – 9/10

Keďže je platforma stavaná pre marketérov, je prostredie intuitívne a všetko je možné urobiť bez znalosti kódu. Ovládaním vás spočiatku prevedie šikovný sprievodca a ak vám to nebude stačiť, môžete preskúmať MioAcademy či FAQ.

Sprievodca spustením webu
FAQ/nápoveda
Drag & drop ovládanie
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť (5 je najviac)4

Dôležité parametre – 6/10

Nechýbajú tu parametre ako vlastná doména, SSL zabezpečenie a dostatočné miesto na disku. Na druhú stranu cena patrí medzi mierne drahšie už len preto, že platíte licenciu za každý ďalší web (nie je tu neobmedzené množstvo webov ako napríklad u Webnode). Web máte zálohovaný, ale za vyvolanie zálohy platíte jednorazovo 20 Eur. Web máte hosťovaný ich serverom a nemôžete si ho dať na svoj hosting, čo by pre niekoho mohla byť nevýhoda.

Cena15€ (395 Kč)
Veľkosť na disku3GB
Doména 2. rádu
Doména 3. rádu
SSL zabezpečenie
Možnosť e-shopu
Zálohovanie webu
Vyskúšanie zadarmo
Počet webov
Oznámenie cookies

Podpora – 8,4/10

Hoci MioWeb nemá live chat, má vynikajúcu podporu cez e-mail. Komunikujú pomerne rýchlo a ochotne. Na výber máte tiež medzi kontaktným formulárom a telefonickou podporou.

Rýchlosť odpovede1 hod
Počet zodpovedaných otázokvšetky
Odpoveď do ďalšieho prac. dňa?
Majú live chat?
Majú e-mail?
Majú telefón?
Majú autorizovanú požiadavku?
Podpora v slovenčine

Nespĺňa MioWeb vaše požiadavky na tvorbu webu? Pozrite sa na naše porovnanie nástrojov na tvorbu webových stránok.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Propagácia a marketing - 9.9/10
  9.9/10
 • Customizácia - 7.9/10
  7.9/10
 • Jednoduchosť - 9/10
  9/10
 • Dôležité parametre - 6/10
  6/10
 • Podpora - 8.4/10
  8.4/10
8.2/10
Sending
User Review
5 (2 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.