Webnode recenzia

Webnode


Výhody
+ Webnode má rozsiahlu databázu šablón a tiež môžete vytvoriť neobmedzený počet webov na jednom účte

Nevýhody
– Nástroju chýba možnosť web zabezpečiť pomocou SSL

webnode-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Ak hľadáte jednoduchý nástroj, s ktorým ste schopní vytvoriť plnohodnotný web, môže byť Webnode vaším favoritom. Patrí medzi najlepšie na trhu a pokiaľ ide o slovensky lokalizované nástroje, ide podľa nás vôbec o ten najlepší. Ideálny pre tých, ktorí chcú vytvárať viac webov, keďže ich počet na účte nie je obmedzený.

 

Propagácia a marketing – 7,2/10

Webnode ponúka množstvo funkcií, ktoré využijete pri propagácii vášho webu. Máte možnosť vytvoriť vlastný blog, doplniť meta dáta k stránkam a pridať tlačidlá pre rýchle zdieľanie. Pri Webnode nájdete tie najdôležitejšie funkcie pre SEO, ktoré očakávate od kvalitného nástroja na tvorbu webu. Napojenie Google Analytics, Google Search Console alebo externého nástroja na email marketing je samozrejmosťou.

Tlačidlá pre rýchle zdieľanie na soc. sieťach
Možnosť blogu
Meta dáta u príspevkov
Meta dáta u stránok
Meta dáta pre kategórie
Meta dáta u obrázkov
Email marketing
FB pixel
Google analytics
Google search console
Kontaktný formulár

Customizácia – 7,5/10

Ako užívatelia si môžete vybrať zo 75 responzívnych šablón a máte možnosť upraviť celý rad drobností – od rozloženia webu, farieb až po typ písma. Naopak tu napríklad nenájdete editor na úpravu CSS, čo môže byť pre náročnejších užívateľov problém. Ak chcete stvoriť viacjazyčný web, potom s Webnode tiež nešliapnete vedľa.

Počet šablón zadarmo75
Responzivita
Možnosť pridať rozšírenia (pluginy)
Vlastné css
Možnosť viacjazyčnosti webu
Manipulácia s rozložením webu
Vlastné písmo
Úprava farebného rozloženia

Jednoduchosť – 8/10

Tento nástroj prešiel dlhú cestu a po celú tú dobu bolo cieľom vytvoriť nástroj, s ktorým je schopný každý vytvoriť kvalitný web priebehu niekoľkých hodín. Užívateľské prostredie je pomerne intuitívne a keďže je Webnode kompletne v slovenčine, nie je tu žiadna jazyková bariéra. Všetko uľahčuje jednoduché Drag&Drop ovládanie a rozsiahla databáza FAQ. Užívateľská prívetivosť je veľmi dobrá.

Sprievodca spustením webu
FAQ/nápoveda
Drag & drop ovládanie
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť (5 je najviac)4

Dôležité parametre – 7,5/10

Ako jeden z mála nástrojov ponúka Webnode vytvorenie neobmedzeného počtu webov na jednom účte (za rovnakú cenu!). Cena je teda veľmi prívetivá. Čo však zamrzí je veľkosť na disku, ktorá je len 2 GB. Veľkosť si však môžete za príplatok navýšiť. Chýba tu možnosť SSL zabezpečenia (leto 2017). Na druhú stranu máte v cene vlastnú doménu a pravidelné zálohovanie. Webnode má aj verziu zadarmo, ktorá má však niekoľko obmedzení.

Cena9,95€
Veľkosť na disku2 GB
Doména 2. rádu
Doména 3. rádu
SSL zabezpečenie
Možnosť e-shopu
Zálohovanie webu
Vyskúšanie zadarmo
Počet webovneobmedzený
Oznámenie cookies

Podpora – 7/10

Zákaznícku podporu zachytíte na e-maili a pomocou autorizovanej požiadavky. Je v slovenčine a reaguje maximálne do druhého dňa. Sú ústretoví a dokážu pomôcť, keď je treba.

Rýchlosť odpovede1 deň
Počet zodpovedaných otázok5/5
Odpoveď do ďalšieho prac. dňa?
Majú live chat?
Majú e-mail?
Majú telefón?
Majú autorizovanú požiadavku?
Podpora v slovenčine

Ak vám u Webnode chýbajú nejaké parametre – sme si istí, že v našom porovnaní nástrojov na tvorbu webových stránok si vyberiete. Tvorba webových stránok.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Propagácia a marketing - 7.2/10
  7.2/10
 • Customizácia - 7.5/10
  7.5/10
 • Jednoduchosť - 8/10
  8/10
 • Dôležité parametre - 7.5/10
  7.5/10
 • Podpora - 7/10
  7/10
7.4/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

1 Response

 1. Dobrý deň,

  Odporúčali by ste použiť webnode aj pre jednoduchší eshop?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.