WIX recenzia

WIX


Výhody
+ Nástroj Wix má revolučné ovládanie Drag&Drop a vďaka tomu je jedným z najlepších nástrojov na trhu

Nevýhody
– Slovenská lokalizácia nástroja je nedokonalá a pomoc je zatiaľ iba v angličtine

wix-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Wix je revolučný nástroj, ktorý umožňuje vytvoriť rýchlo a kvalitne akýkoľvek web. Či už uvažujete o vytvorení vlastného blogu, prezentácie vašej firmy alebo e-shopu, s Wix nešliapnete vedľa. Spoločnosť neustále investuje do vývoja a ide napred trendom. Vďaka rozsiahlej databáze responzívych šablón je tvorba webu ešte o niečo jednoduchšia. Ak však neovládate angličtinu, radšej rozhodnutie ešte zvážte, pretože podpora je iba v angličtine. Aj napriek tomu sa jedná o najkomplexnejší nástroj na tvorbu webu, ktorý na slovenskom trhu nájdete.

 

Propagácia a marketing – 9/10

V nástroji od Wix.com nájdete celú škálu užitočných funkcií, ktoré váš web dostanú do popredia výsledkov vyhľadávania aj do feedov sociálnych sietí. Všetky základné aj pokročilé funkcie pre zlepšenie SEO webu sú tu dostupné, napr. meta dáta, blog, tlačidlá pre rýchle zdieľanie a samozrejme čisto napísaný kód webu. Návštevníci vás môžu skontaktovať cez kontaktný formulár a vy ich môžete ďalej retargetovat cez Facebook pixel či email marketing. Wix ide trendom naproti a je vidieť, že spoločnosť investuje veľa úsilia i peňazí do neustáleho vývoja.

Tlačidlá pre rýchle zdieľanie na soc. sieťach
Možnosť blogu
Meta dáta u príspevkov
Meta dáta u stránok
Meta dáta pre kategórie
Meta dáta u obrázkov
Email marketing
FB pixel
Google analytics
Google search console
Kontaktný formulár

Customizácia – 9,5/10

Najprv začnete tým, že si vyberiete z 400 responzívnych šablón. Následne si môžete upraviť všetko, na čo si len spomeniete v revolučnom Drag&Drop prostredí. A ak vám bude nejaká funkcia chýbať, celkom iste ju objavíte v databáze aplikácií, ktoré rozširujú funkcionalitu (podobne ako pluginy vo WordPresse). To, že je tu možnosť pridať vlastné písmo alebo zmeniť farebné rozloženie, ani netreba zmieňovať. Užívateľská prívetivosť je na vysokej úrovni. Síce nemôžete upravovať kód CSS, ale musíme povedať, že to je to posledné na čo vo Wix myslíte.

Počet šablón zadarmo400
Responzivita
Možnosť pridať rozšírenia (pluginy)
Vlastné css
Možnosť viacjazyčnosti webu
Manipulácia s rozložením webu
Vlastné písmo
Úprava farebného rozloženia

Jednoduchosť – 9,2/10

Dostávame sa k jednej z veľkých predností tohto nástroja a tou je práve extrémna jednoduchosť. Nenechajte sa zmiasť, že by to uberalo na funkcionalite. Vďaka intuitívnemu Drag&Drop ovládaniu, šikovnému sprievodcovi pri spustení webu a širokej FAQ databáze web skutočne zvládne vytvoriť každý. Nástroj je síce aj v češtine/slovenčine, ale niekedy táto lokalizácia hnevá. Treba je preto aspoň základná znalosť angličtiny.

Sprievodca spustením webu
FAQ/nápoveda
Drag & drop ovládanie
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť (5 je najviac)5

Dôležité parametre – 5,8/10

Parametre ako vlastná doména, SSL zabezpečenie a dostatočné miesto na disku tu nechýbajú. Na druhú stranu – cena patrí medzi mierne drahšie už len preto, že platíte za každý ďalší web (nie je tu neobmedzené množstvo webov ako napríklad pri Webnode). Wix, bohužiaľ, nemá zatiaľ zvládnuté zálohovanie webu. Oznámenie o používaní cookies tu samozrejme nájdete.

Cena12,50€
Veľkosť na disku10 GB
Doména 2. rádu
Doména 3. rádu
SSL zabezpečenie
Možnosť e-shopu
Zálohovanie webu
Vyskúšanie zadarmo
Počet webov1
Oznámenie cookies

Podpora – 7/10

Hoci s Wix dostávate plnohodnotnú podporu, bohužiaľ, je iba v angličtine. Tu vidíme pre slovenských webmasterov najväčšiu nevýhodu. Každopádne ak ovládate angličtinu, nič vás už neprekvapí a môžete sa bez starostí pustiť do práce. Podpora reaguje max. do jedného dňa a môžete si vybrať medzi telefónom, e-mailom a autorizovanou požiadavkou.

Rýchlosť odpovede1 deň
Počet zodpovedaných otázok2/2
Odpoveď do ďalšieho prac. dňa?
Majú live chat?
Majú e-mail?
Majú telefón?
Majú autorizovanú požiadavku?
Podpora v slovenčine

Ak WIX nie je to pravé pre váš web, skúste sa pozrieť na porovnanie nástrojov na tvorbu webových stránok – Tvorba webových stránok.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Propagácia a marketing - 9/10
  9/10
 • Customizácia - 9.2/10
  9.2/10
 • Jednoduchosť - 9.5/10
  9.5/10
 • Dôležité parametre - 5.8/10
  5.8/10
 • Podpora - 7/10
  7/10
8.1/10
Sending
User Review
5 (2 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.