123RF recenzia

123RF


Výhody
+ Majú obrovské množstvo pozitívnych užívateľských recenzií
+ Web aj podpora je v češtine
+ Pomer cena/výkon je famózny

Nevýhody
– Nie každé téma je plne pokryté a tým pádom nie vždy nájdete to, čo potrebujete

123rf-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

123RF patrí k najlepších fotobankám už mnoho rokov a za tú dobu stihla nahromadiť okolo 90 miliónov snímok. Po všetkých stránkach je to vynikajúca fotobanka – cena, rozsah služieb aj reputácia. Ide o solídnu firmu, ktorá je plne lokalizovaná pre češtinu (vrátane podpory). Môžete sa dostať na pomerne slušnú cenu v prepočte na jeden obrázok, keď využijete ich mesačné tarify. Majú vynikajúce vektory a máte tiež možnosť nakúpiť aj audio či videá. Čo je asi najdôležitejšie, na internete nájdete nespočetné množstvo pozitívnych recenzií a len málo tých negatívnych. 123RF je skvelá voľba, ak hľadáte veľký počet profesionálnych snímok za pomerne nízku cenu.

 

Financie – 7,5/10

Najlacnejšie riešenie pre nákupy väčšieho množstva fotiek

Za skvelú cenu okolo 70 Eur dostávate 200 snímok mesačne, čo je v porovnaní s konkurenciou až neslušne veľa. Ak hľadáte fotobanku, kde čo najvýhodnejšie nakúpite veľké množstvo kvalitných snímok, potom je 123RF dobrá voľba.

Rovnako ako u väčšiny fotobánk, nie je možné kupovať obrázky samostatne. Máte dve možnosti: 1) kúpiť si kredity a za ne nakupovať fotografie alebo 2) zaplatiť si mesačnú tarifu s nastaveným limitom počtu snímok. Prvá možnosť je v prepočte na jeden obrázok cenovo menej výhodná, ale za to si zábery môžete stiahnuť kedykoľvek chcete (nielen počas jedného mesiaca). Druhá možnosť je výhodnejšia, ale obrázky si musíte stiahnuť v jednom mesiaci resp. nemusíte, ak si predĺžite členstvo do ďalšieho mesiaca (ak nie, prichádzate o nárok na fotky).

Cena mesačne79$ (70€)
Nákup obrázkov samostatne
Nákup na kredity
Cena najvýhodnejšej tarify199$ (176€)
Počet snímok v najvýhodnejšej tarife750/mesačne
Cena 1 snímky v najvýhodnejšej tarife0,23€

Rozsah služieb – 9,4/10

Všetko, čo je potrebné

Web 123RF je plne lokalizovaný do češtiny a k tomu môžete sťahovať snímky pomocou mobilnej aplikácie pre iOS či Android. Niektorí však iste ocenia aj možnosť kúpy videí, hudby či vektorov. Štandardom je potom výber medzi štandardnou a rozšírenou licenciou. Royalty Free licencia je samozrejmosťou (fotku môžete použiť koľkokrát chcete a kdekoľvek chcete). Celkový počet snímok v databáze prekročil 89 miliónov.

Počet obrázkov200 mesačne
Štandardná licencia
Rozšírená licencia
Celkový počet obrázkov vo fotobanke89 milónov
Ďalšie multimédiá (video, hudba...)
Česká lokalizácia
Mobilná aplikácia iOS
Mobilná aplikácia Android

Reputácia – 8,6/10

Neskutočne veľa pozitívnych recenzií

Nie je veľa služieb, ktoré by mali prevažne pozitívne recenzie. Preto ma prekvapilo obrovské množstvo pozitívnych užívateľských recenzií, ktoré objavíte na zahraničnom internete. Firma funguje od roku 2005 a od tej doby postupne dorástla medzi jednu z vedúcich fotobánk na trhu.

Užívateľské recenzie priemer72 %
Trustpilot8,5/10
Sitejabber1,9/5
Iné (Consumersadvocate.rrg, Mystockphoto.org)9,4/10
Mesačná hľadanosť fotobanky (ČR)1300
Obľúbenosť na Facebooku671000 fanúšikov

Podpora – 9,8/10

Slovenská podpora, o to tu ide

123RF by mala byť jasnou voľbou pre Slovákov/Čechov, ktorí nechcú komunikovať v angličtine. Mailová podpora je v češtine. Ak však chcete využívať live chat, musíte sa uspokojiť s anglickým supportom. Na výber je samozrejme aj telefonická podpora. Odpovedajú ochotne a rýchlo.

Live chat
Telefón
E-mail
Reakciaokamžite na chate
Podpora v slovenčine? (e-mail)

Nenašli ste vo fotobanke 123RF to, čo potrebujete? Pozrite sa na všetky najlepšie fotobanky.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 7.5/10
  7.5/10
 • Rozsah služieb - 9.4/10
  9.4/10
 • Reputácia - 8.6/10
  8.6/10
 • Podpora - 9.8/10
  9.8/10
8.8/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.