Shutterstock recenzia

Shutterstock


Výhody
+ Má obrovský počet snímok
+ Rovnako tak aj pokročilé vyhľadávanie
+ A celkovo ide o stabilnú spoločnosť s fotkami vysokej kvality

Nevýhody
– Mesačná tarifa je pomerne drahá v porovnaní s konkurentmi
– V poslednej dobe sa na zahraničných weboch objavujú aj negatívne užívateľské recenzie

shutterstock-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Shutterstock je dlhodobý líder na trhu a aj vďaka tomu ponúka neskutočne veľkú databázu profesionálnych snímok. Za vysokú kvalitu fotografií môže okrem iného prísny schvaľovací proces autorov (odmietajú veľa fotografov). Na druhú stranu z pohľadu fotografov ide o vôbec najzárobkovejšiu fotobanku a majú teda aj veľkú motiváciu pridávať nové a nové kvalitné snímky. Nevýhodou je potom o niečo drahšia tarifa pre samotných zákazníkov. Shutterstock je však vyhlásená fotobanka s českou lokalizáciou a pokročilým vyhľadávaním. Dobrá voľba je to predovšetkým vtedy, keď hľadáte veľmi kvalitné fotografie, nechcete tráviť veľa času hľadaním a zároveň vám nevadí si trochu priplatiť.

 

Financie – 5,7/10

Trochu drahé, ale nie za všetkých okolností

Shutterstock nie je najlacnejšia fotobanka, ale ani sa na to nehrá. Dávajú skrátka prednosť kvalite. Rovnako ako u väčšiny fotobánk, nie je možné kupovať obrázky samostatne. Máte dve možnosti: 1) kúpiť si kredity a za ne si kupovať fotografie alebo 2) zaplatiť si mesačnú tarifu s nastaveným limitom počtu snímok. Prvá možnosť je v prepočte na jeden obrázok cenovo menej výhodná, ale za to si zábery môžete stiahnuť kedykoľvek chcete (nie len počas jedného mesiaca). Druhá možnosť je výhodnejšia, ale obrázky si musíte stiahnuť v jednom mesiaci resp. nemusíte, ak si predĺžite členstvo do ďalšieho mesiaca (ak nie, prichádzate o nárok na fotky).

TIP: Kúpte si mesačnú tarifu za 199 Eur, potom máte totiž nárok na 750 snímok počas jedného mesiaca. Ak viac fotiek nepotrebujete, členstvo nemusíte predlžovať. A ak stiahnete všetkých 750 fotiek počas toho jedného mesiaca, potom vás v prepočte jeden obrázok vyjde na krásnych 0,26€. Čo je veľmi slušná cena, keď uvážite, že fotky môžete používať v ľubovoľnom množstve pre komerčné účely.

Cena mesačne125€
Nákup obrázkov samostatne
Nákup na kredity
Cena najvýhodnejšej tarify199€
Počet snímok v najvýhodnejšej tarife750/mesačne
Cena 1 snímky v najvýhodnejšej tarife0,26€

Rozsah služieb – 9,4/10

Najväčší výber fotiek na trhu

Táto fotobanka je kráľom, čo sa týka počtu snímok v databáze. V základnej mesačnej tarife dostanete 50 snímok za 125 Eur. Web Shutterstock je v češtine a okrem webu môžete svoje stiahnuté obrázky spravovať v mobilnej aplikácii pre iOS aj Android. V dnešnom multimediálnom svete niektorí ocenia aj možnosť kúpy videí, hudby či vektorov. Štandardom je potom výber medzi štandardnou a rozšírenou licenciou. Royalty Free licencia je samozrejmosťou (fotku môžete použiť koľkokrát chcete a kdekoľvek chcete).

Počet obrázkov50 mesačne
Štandardná licencia
Rozšírená licencia
Celkový počet obrázkov vo fotobanke169 miliónov
Ďalšie multimédiá (video, hudba...)
Česká lokalizácia
Mobilná aplikácia iOS
Mobilná aplikácia Android

Reputácia – 8,2/10

Snímky vysokej kvality a dlhá história

Patrí k najznámejším fotobankám na svete a má teda mnoho fanúšikov aj odporcov. Je skutočne najpoužívanejšou fotobankou na svete (aj v SR). Preskúmali sme stovky užívateľských recenzií a je pravda, že medzi tými dobrými sa nájdu aj tie negatívne. Firma funguje od roku 2003 a stále sa drží na vrchole. Keby išlo predsa o nedôveryhodnú spoločnosť, dávno by už neexistovala. To je skrátka fakt.

Užívateľské recenzie priemer53 %
Trustpilot3,2/10
Sitejabber1,5/5
Iné (Consumersadvocate.rrg, Mystockphoto.org)9,6/10
Mesačná hľadanosť fotobanky (ČR)12100
Obľúbenosť na Facebooku606000 fanúšikov

Podpora – 8,8/10

Profesionalita na všetkých frontoch

Na výber máte medzi live chatom, telefónom či e-mailom. Najrýchlejšiu odozvu pochopiteľne dostanete pri live chate a telefóne. Počítať treba s tým, že support je kompletne v angličtine. Väčšinou dostanete kvalitnú a profesionálnu odpoveď.

Live chat
Telefón
E-mail
Reakciaokamžite na chate
Podpora v slovenčine?

Ak Shutterstock nespĺňa vaše očakávania, skúste sa pozrieť na ďalšie fotobanky v našom porovnaní 5 najlepších na slovenskom trhu.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 5.7/10
  5.7/10
 • Rozsah služieb - 9.4/10
  9.4/10
 • Reputácia - 8.2/10
  8.2/10
 • Podpora - 8.8/10
  8.8/10
8/10
Sending
User Review
5 (1 vote)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.