Depositphotos recenzia

Depositphotos


Výhody
+ Vynikajúci pomer cena/výkon
+ Spoľahlivá nonstop podpora na live chate
+ Na zahraničných weboch nájdete stovky pozitívnych recenzií

Nevýhody
– Mnohí sa sťažujú na obtiažnosť zrušenia mesačnej tarify a tiež na slabší výber fotiek

depositphotos-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Depositphotos je ukážka toho, že nákup profesionálnych fotografií vás hneď nemusí finančne zruinovať. S flexibilným plánom sa dostanete na krásnych $29 mesačne (cca 25 Eur), pričom máte nárok na 30 snímok, ktoré sa vám navyše prelievajú do ďalších mesiacov. Nonstop live chat podpora, mobilné aplikácie a česká lokalizácia je pre Depositphotos samozrejmosťou. Aj napriek tomu, že je tu o niečo menší výber než napr. na Shutterstock, je tu neskutočne veľa kvalitných fotografií s licenciou Royalty free (fotky môžete využívať v akom množstve chcete). Ak navyše neradi platíte viac za väčšie rozmery alebo rozlíšenie, potom ste na správnej adrese – všetky veľkosti sú za rovnakú cenu.

 

Financie – 8,4/10

Kráľ pomeru cena/výkon

Ako som spomenul, čo sa týka ceny, pozeráme na kráľa trhu. Za rozumnú cenu dostanete profesionálne fotky z pomerne slušného výberu. Rovnako ako u väčšiny fotobánk, nie je možné kupovať obrázky samostatne. Máte dve možnosti: 1) kúpiť si kredity a za ne nakupovať fotografie alebo 2) zaplatiť si mesačnú tarifu s nastaveným limitom počtu snímok. Prvá možnosť je v prepočte na jeden obrázok cenovo menej výhodná, ale za to si zábery môžete stiahnuť kedykoľvek chcete (nielen počas jedného mesiaca). Druhá možnosť je výhodnejšia, ale obrázky si musíte stiahnuť v jednom mesiaci resp. nemusíte, ak si predĺžite členstvo do ďalšieho mesiaca (ak nie, prichádzate o nárok na fotky).

TIP: Ak využijete flexibilný plán za $29 (cca 25 Eur), potom máte nárok na 30 snímok mesačne. Ak začínate menší projekt, kde vám vystačí 30 fotiek, potom výhodnejšie 30 snímok nikde nenakúpite. Kedykoľvek môžete mesačnú platbu ukončiť.

Cena mesačne29$ (26€)
Nákup obrázkov samostatne
Nákup na kredity
Cena najvýhodnejšej tarify199€
Počet snímok v najvýhodnejšej tarife750/mesačne
Cena 1 snímky v najvýhodnejšej tarife0,26€

Rozsah služieb – 7,6/10

Všetko, čo treba – až na audio

Vo flexibilnej mesačnej tarife dostanete 30 snímok za $29 (cca 25 Eur). Web Depositphotos je plne lokalizovaný do češtiny a nie je problém spravovať svoje kúpené fotky cez mobilnú aplikáciu (iOS aj Android). Niektorí však iste ocenia aj možnosť kúpy videí či vektorov. Niekomu môže naopak vadiť absencia audia. V Depositphotos potom máte na výber medzi štandardnou aj rozšírenou licenciou. Royalty Free licencia je samozrejmosťou (fotku môžete použiť koľkokrát chcete a kdekoľvek chcete). V databáze tejto fotobanky nájdete vyše 50 miliónov snímok.

Počet obrázkov30 mesačne
Štandardná licencia
Rozšírená licencia
Celkový počet obrázkov vo fotobanke51 miliónov
Ďalšie multimédiá (video, hudba...)
Česká lokalizácia
Mobilná aplikácia iOS
Mobilná aplikácia Android

Reputácia – 8,2/10

Veľmi obľúbená fotobanka v zahraničí aj na Slovensku

Či už sa pozeráte napríklad na TrustPilot alebo na iné zahraničné zdroje, väčšinou nájdete pomerne hojný počet pozitívnych užívateľských recenzií. Depositphotos odštartoval v roku 2009, keď počas jedného mesiaca stihol nahromadiť cez jeden milión snímok. Svoje dobré meno si buduje aj výbornou podporou, ktorá reaguje aj na negatívne užívateľské recenzie. Hoci táto fotobanka nie je tak obrovská ako napr. Fotolia alebo Shutterstock, zaiste sa radí medzi tie najdôležitejšie na trhu.

Užívateľské recenzie priemer81 %
Trustpilot8/10
Sitejabber3,5/5
Iné (Consumersadvocate.rrg, Mystockphoto.org)9,3/10
Mesačná hľadanosť fotobanky (ČR)1600
Obľúbenosť na Facebooku89000 fanúšikov

Podpora – 8,7/10

24/7 a live chat? Žiadny problém!

Nonstop podpora nie je samozrejmosťou pre množstvo fotobánk. Na Depositphotos sa práve takejto 24/7 podpory dočkáte. Máte na výber z live chatu, telefónu alebo e-mailu. Na live chate dostanete odpoveď prakticky okamžite. Je však potrebné počítať, že pomoc nie je v slovenčine a je treba komunikovať v angličtine.

Live chat
Telefón
E-mail
Reakciaokamžite na chate
Podpora v slovenčine?

Ak Depositphotos nemá fotky a obrázky, ktoré hľadáte – skúste sa pozrieť na najlepšie fotobanky na slovenskom trhu.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 8.4/10
  8.4/10
 • Rozsah služieb - 7.6/10
  7.6/10
 • Reputácia - 8.2/10
  8.2/10
 • Podpora - 8.7/10
  8.7/10
8.2/10
Sending
User Review
5 (2 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.