Dreamstime recenzia

Dreamstime


Výhody
+ Na zahraničných weboch nájdete predovšetkým pozitívne užívateľské reakcie
+ Sú tu len vysokokvalitné snímky
+ Zakúpené fotky je možné spravovať z mobilnej aplikácie

Nevýhody
– Ide tu pomerne zložitý systém platenia pomocou kreditov
– Web nie je v slovenčine (ani podpora)

dreamstime-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Dreamstime je vysokokvalitná fotobanka, ktorá nemá tak ohromujúci počet snímok ako Shutterstock alebo Fotolia, ale svoje miesto na trhu si už dávno našla. Neorientuje sa iba na fotky, ale aj na videá, ilustrácie a audiá. Hoci majú pomerne zložitý systém platenia pomocou kreditov, vďaka mesačnej tarife sa môžete dostať na veľmi pekné ceny (cca 0,26€ za fotku). Milovníci smartfónov určite ocenia možnosť sťahovať fotky pomocou mobilnej aplikácie. Web nie je v slovenčine – s tým treba počítať. História Dreamstime siaha až do roku 2004 a ak uvažujete nad jeho voľbou, neurobíte chybu ak očakávate kvalitné fotky od serióznej a stabilnej fotobanky.

 

Financie – 7,8/10

Trochu zložitý systém, ale môže byť veľmi výhodný

Rovnako ako u väčšiny fotobánk, nie je možné kupovať obrázky samostatne. Máte dve možnosti: 1) kúpiť si kredity a za ne si kupovať fotografie alebo 2) zaplatiť si mesačnú tarifu s nastaveným limitom počtu snímok. Prvá možnosť je v prepočte na jeden obrázok cenovo menej výhodná, ale za to si zábery môžete stiahnuť kedykoľvek chcete (nie len počas jedného mesiaca). Druhá možnosť je výhodnejšia, ale obrázky si musíte stiahnuť v jednom mesiaci resp. nemusíte, ak si predĺžite členstvo do ďalšieho mesiaca (ak nie, prichádzate o nárok na fotky).

Atypický je potom systém platenia pomocou kreditov, kedy stojí každá fotka inú cenu (podľa počtu predajov). Vďaka výberu tých menej predávaných môžete ušetriť veľa peňazí. Pre fotografov je to výhodné, pretože dostávajú väčšie provízie z fotiek, ktoré sú u zákazníkov obľúbenejšie.

TIP: Kúpte si mesačnú tarifu za 198 Eur, potom máte totiž nárok na 750 snímok počas jedného mesiaca. Ak viac fotiek nepotrebujete, členstvo nemusíte predlžovať. A ak stiahnete všetkých 750 fotiek počas toho jedného mesiaca, potom vás v prepočte jeden obrázok vyjde na krásnych 0,26€. Čo je veľmi slušná cena keď uvážite, že fotky môžete používať v ľubovoľnom množstve pre komerčné účely.

Cena mesačne35€
Nákup obrázkov samostatne
Nákup na kredity
Cena najvýhodnejšej tarify198€
Počet snímok v najvýhodnejšej tarife750/mesačne
Cena 1 snímky v najvýhodnejšej tarife0,26€

Rozsah služieb – 5,9/10

Mobilná aplikácia pre iOS aj Android

V základnej mesačnej tarife dostanete 10 snímok za 35 Eur. Web Dreamstime nie je v slovenčine, ale za to môžete sťahovať snímky pomocou mobilnej aplikácie pre iOS či Android. Niektorí však iste ocenia aj možnosť kúpy videí, hudby či vektorov. Štandardom je potom výber medzi štandardnou a rozšírenou licenciou. Royalty Free licencia je samozrejmosťou (fotku môžete použiť koľkokrát chcete a kdekoľvek chcete).

Počet obrázkov10 mesačne
Štandardná licencia
Rozšírená licencia
Celkový počet obrázkov vo fotobanke67 miliónov
Ďalšie multimédiá (video, hudba...)
Česká lokalizácia
Mobilná aplikácia iOS
Mobilná aplikácia Android

Reputácia – 7,7/10

Dlhoročný velikán na poli fotobánk

Hoci patrí medzi najlepšie fotobanky na trhu, nebol nikdy Dreamstime absolútnou jednotkou. Majú svoju komunitu autorov a stálu zákaznícku základňu, príliš však neexpandujú. Od roku 2004 do roku 2017 nahromadili 67 miliónov snímok, čo je v porovnaní s inými síce priemer, ale rozhodne je z čoho vyberať. Patrí medzi tie, kde je prednejšia kvalita nad kvantitou. Dobrým znakom je aj slušný počet kladných užívateľských recenzií na zahraničných weboch.

Užívateľské recenzie priemer72 %
Trustpilot7,8/10
Sitejabber3,3/5
Iné (Consumersadvocate.rrg, Mystockphoto.org)7,3/10
Mesačná hľadanosť fotobanky (ČR)1000
Obľúbenosť na Facebooku385000 fanúšikov

Podpora – 6,5/10

Komunikujú bez problému v angličtine, ale nemajú live chat

Radi s podporou chatujete cez live chat? Potom na Dreamstime zabudnite. live chat nemajú. Na druhú stranu môžete v angličtine s podporou komunikovať cez e-mail a telefón. Cez e-mail vám odpovedia vždy počas jedného pracovného dňa.

Live chat
Telefón
E-mail
Reakciado 1 prac. dňa
Podpora v slovenčine?

Nie je fotobanka ako fotobanka a preto ak vás Dreamstime nezaujal, skúste sa pozrieť na všetky kvalitné fotobanky na slovenskom trhu.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 7.8/10
  7.8/10
 • Rozsah služieb - 5.9/10
  5.9/10
 • Reputácia - 7.7/10
  7.7/10
 • Podpora - 6.5/10
  6.5/10
7/10
Sending
User Review
5 (1 vote)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.