Divi recenzia

Divi


Výhody+ Intuitívne vizuálny editor, u ktorého pri tvorbe vidíte presne to, čo dostávate ako výsledok
+ Veľké množstvo vzorových stránok (možnosť vytvárať aj svoje vlastné vzory)
+ V cene šablóny sú všetky šablóny a pluginy od ElegantThemes

 

Nevýhody– Obsah je „uzamknutý“ v shortcodes, tým pádom keď budete chcieť neskôr zmeniť šablónu alebo page builder, bude obsah nečitateľný (nutné znovu naformátovať)
– Nie je ideálna pre obrovské weby, kde je veľa podobných stránok (čaká vás veľa manuálneho upravovania v page builderi)

divi-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Ak ste sa do sveta WordPress šablón už trochu ponorili, museli ste počuť o šablóne Divi. Aktuálne v roku 2019 ide o jednu z najobľúbenejších šablón, ktorú používa okrem jednotlivcov aj veľké percento profesionálov pre svojich klientov. Poznávacím znakom šablóny je ich unikátny „page builder“ podobný napr. službe Wix.com. Pracujete totiž rovno vo „frontende“ a priamo tak v reálnom čase vidíte, čo presne tvoríte. Ste tak schopní vytvoriť profesionálne dizajny bez toho, aby ste ovládali HTML či CSS.

Medzi užitočné možnosti šablóny patrí: A/B test dizajnov jednotlivých stránok; možnosť obnoviť neuloženú prácu na webe; rad klávesových skratiek urýchľujúci prácu či možnosť vkladať a ukladať vzory stránok. Za nedostatok považujeme nemožnosť prestať používať Divi v budúcnosti – všetok obsah z page buildera je zamknutý v shortcodes. Tiež je trochu otravné, ak máte množstvo rovnakých stránok a chcete urobiť na všetkých rovnakú zmenu v dizajne – s Divi je nutné toto robiť manuálne.

Hoci pre masívne obsahové weby nemusí byť Divi vhodnou voľbou, pre menšie firemné weby, blogy či drobné projekty to môže byť skvelá cesta, ako sami a jednoducho vytvoriť profesionálne vyzerajúci web.

 

Najznámejšia WordPress šablóna v roku 2019 s inovatívnym page builderom

Financie

Spolu s Divi zároveň vždy dostávate všetky pluginy a šablóny od ElegantThemes, pričom platíte buď ročne 89 $ či 249 $ jednorázovo.

Spôsob plateniaRočná či jednorazová platba za všetky šablóny a pluginy od Elegant Themes
Cena89 $ ročne či 249 $ doživotne

Dôležité parametre

Keďže porovnávame viacúčelové šablóny, považujeme za významné parametre to, či majú page builder a jednoduché Drag&Drop ovládanie. Ďalej tiež hodnotíme responzivitu a podporu dvoch rozšírených pluginov: WooCommerce (plugin pre vlastný e-shop) a BuddyPress (plugin pre pokročilé fóra).

Page builder
Drag & drop
Responzivita
Podpora WooCommerce
Podpora BuddyPress

Pokročilé možnosti

Vybrali sme viac ako desiatku najpoužívanejších funkcií, ktoré ľudia na svojich weboch využívajú. Ponúka šablóna Divi všetky funkcie, ktoré potrebujete?

Vlastný font (písmo)
Hotové vzory stránok
Customizácia farieb šablóny
Tlačidlá pre zdieľanie na soc. sieťach
Viac variantov zobrazovania blogu
Sticky bar menu (CSS)
Možnosť vloženia skriptov
Slider
Predpripravená sekcia na portfólia
Možnosť ukladať elementy ako vzory
Mega menu (CSS)
Integrácia ikon "Font awesome"
CSS editor

Obľúbenosť šablóny

Počet užívateľských recenzií-
Užívateľské hodnotenie
Počet stiahnutí šablóny-

Nie ste spokojní s funkciami, ktoré ponúka šablóna DIVI? Skúste sa pozrieť na ďalšie WordPress šablóny.

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

1 Response

  1. Anton píše:

    Dobrý deň, máte tip na web developera – Divi profíka?

    Dík.

  1. 5. 4. 2019

    […] Enfold je dizajnovo vyladená a minimalistická šablóna, ktorá je zároveň našlapaná všelijakými pokročilými možnosťami. Globálne nastavenia, ako napr. vzhľad archívu príspevkov či logo, nastavujete v Theme Options. Ak chcete vyšperkovať konkrétnu stránku, využijete Aria Layout Builder, ktorý nahrádza základný textový editor (môžete však používať oba dva). Nie je potrebná znalosť kódu – takmer všetko, na čo si spomeniete, môžete upraviť v nastaveniach. Na výber máte aj niekoľko vzorových stránok, na ktorých môžete ďalej stavať – zďaleka tu však nie je toľko vzorov ako napr. V BeTheme či Divi. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.