Affilbox recenzia

Affilbox


Výhody
+ Softvér je kompletne v češtine (vrátane podpory)
+ Platformu používa najviac obchodníkov v SR
+ Základné aj pokročilé funkcie, ktoré umožňujú softvér ohnúť podľa potrieb vášho e-shopu

Nevýhody
– Cena nie je jednorazová
– Absencia mobilnej aplikácie

affilbox-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Affilbox je aktuálne najpoužívanejším affiliate softvérom na Slovensku. Skutočne však stojí za to? V prvom rade ide o rýdzo český nástroj a preto môžete čakať, že pomoc aj celý systém je v češtine. Affilbox si zakladá na ľahkej implementácii do všetkých rozšírených e-shopových riešení, pričom musíme pochváliť ich podporu, ktorá je v mnohých prípadoch veľmi ochotná. Máte na výber zo základného tarifu za 8 458 Eur/rok s DPH alebo Affilbox PRO za 24 100 Eur/rok s DPH, ktorý ponúka množstvo pokročilých funkcií (napr. provízie podľa kategórií či affiliate odkazy bez parametrov). Pre potreby väčšiny e-shopov však plne dostačuje základná verzia a nie je potrebné upgradovať ju na PRO.

Klienti Affilboxu si cenia najmä to, že nie je obmedzený počet kampaní, partnerov ani uskutočnených konverzií, čo umožňuje škálovať affiliate program bez navyšovania nákladov za affiliate softvér. Konverzie môžete manuálne schvaľovať, zamietať či k nim písať poznámky. Vďaka napojeniu cez API je však aj tento proces možné zautomatizovať. Doteraz však neexistuje mobilná aplikácia cez ktorú by ste mohli vy alebo vaši affiliate partneri nazerať do systému. Čo sa musí Affilboxu nechať je ich premakaná dokumentácia a prehľadne spracované návody, vďaka ktorým si affiliate program nastavíte často aj bez vonkajšej pomoci. Ďalšou zaujímavou výhodou je možnosť upraviť si administráciu pomocou vlastného CSS, čo vám umožňuje udržať si jednotný branding.

Ak hľadáte rokmi overený český affiliate softvér, ktorý ponúka základné aj pokročilé funkcie, má zmysel Affilbox preskúmať. Platformu navyše máte možnosť si vyskúšať na 14 dní bezplatne. Na druhú stranu majte na pamäti, že nejde o affiliate sieť a partnerov si budete musieť hľadať sami.

 

Najpoužívanejší affiliate softvér v SR a ČR

Financie – 8,5/10

Platba ročne; bez ďalších nákladov pri narastajúcom úspechu affiliate programu

Nech už ste malý či väčší podnik, ktorý chce pridať ďalší marketingový kanál alebo napríklad jednotlivec, ktorého ambíciou je rozbehnúť vlastnú affiliate sieť, vždy je rozhodujúca cena. Platí sa mesačne, ročne alebo jednorazovo? Aké cenové tarify prichádzajú do úvahy? A je možné softvér vyskúšať zadarmo? Nasledujúca tabuľka odpovie, ako je na tom Affilbox.

Tarifa 18 458 Kč (329€)/rok
Tarifa 224100 Kč (939€)/rok
Tarifa 3-
Jednorazová platba?
Na skúšku zadarmo

Dôležité parametre – 10/10

Všetko; iba niektoré pokročilé funkcie sú schované v PRO verzii

Predsa len však nie je múdre vyberať affiliate platformu len iba ceny. Pred výberom je vhodné si najprv určiť svoju stratégiu a vopred si stanoviť, aké funkcie sú pre vás zásadné. Sú súčasťou vašej stratégie zľavové kupóny? Chcete mať možnosť nastaviť rozdielnu výšku provízie k rôznym kategóriám? Alebo máte v úmysle mať viac affiliate programov na niekoľkých weboch? Pozrite sa nižšie a sami preskúmajte, čo Affilbox vie.

Meranie kliknutí a konverzií
Deeplinky
Možnosť pridať meracie parametre
Neobmedzený počet preklikov bez príplatku
Odkazovanie bez parametra (PRO verzia)
Meranie konverzií bez cookies
Provízia podľa kategórie produktov (PRO verzia)
Zľavové kupóny
Viac affiliate kampaní v rámci 1 e-shopu
Viac e-shopov v jednej licencii
Export štatistík
Ručné schvaľovanie provízií
Automatické schvaľovanie provízií
Rozdelenie jednej provízie medzi viacerých partnerov
Multilevel (provízie zo subpartnerov)
API

Kompatibilita – 9,7/10

Jednoduchá implementácia; všetko je v češtine

Väčšina softvérov ide implementovať do každého e-shopového riešenia, pred nákupom však odporúčame vždy kontaktovať podporu a kompatibilitu si skontrolovať. Čo sa týka jazykovej lokalizácie a kompatibility, zoskupili sme niekoľko najpodstatnejších parametrov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere:

WordPress
Najznámejšie e-shopové riešenie
Je softvér v slovenčine?
Je softvér v angličtine?
Mobilná aplikácia platformy

Podpora – 10/10

Česká podpora na všetkých frontoch (ku všetkému aj veľmi ochotná)

Komunikuje podpora cez live chat? Ponúka aj telefonickú či e-mailovú komunikáciu? A majú slovenskú či anglickú podporu? Pozri nižšie…

E-mail
Live chat
Telefón
Je v slovenčine?
FAQ

Hľadáte pre svoj affiliate program niečo iné, než ponúka Affilbox? Skúste sa pozrieť na porovnanie affiliate programov.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 8.5/10
  8.5/10
 • Dôležité parametre - 10/10
  10/10
 • Kompatibilita - 9.7/10
  9.7/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.6/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

No Responses

 1. 3. 4. 2019

  […] je v angličtine, čiže ak je pre vás slovenčina/čeština zásadná, rovno prejdite na recenziu Affilboxu, ktorý je v roku 2019 jednoznačne najrozšírenejším českým affiliate softvérom. Na druhú […]

 2. 3. 4. 2019

  […] majiteľa slovenského e-shopu však odporúčame poobzerať sa po alternatíve ako je napr. Affilbox či […]

 3. 4. 4. 2019

  […] rámci SmartEmailingu môžete čakať široké spektrum dostupných integrácií so službami ako Affilbox, WooCommerce či FAPI. Administrácia je užívateľsky veľmi prívetivá a dizajnovo čistá. Čo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.