Blockchain Wallet recenzia

Blockchain Wallet


Výhody
+ Aplikácia patrí k tým najjednoduchším na trhu, administrácia je v češtine a je tiež najpoužívanejšou online peňaženkou vôbec

Nevýhody
– Oproti hardvérovým peňaženkám v sebe zahŕňa risk vďaka účasti tretej strany a podporuje iba Bitcoin

blockchain-wallet-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Ak hľadáte spoľahlivú online peňaženku, kam môžete relatívne bezstarostne vložiť menšie sumy v Bitcoinoch, potom s touto aplikáciou nešliapnete vedľa. Ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, v ktorej sa počas krátkej doby zorientuje aj absolútny krypto nováčik. Peňaženka Blockchain nepodporuje iné meny ako Bitcoin, ale na bežné fungovanie a platenie v tejto mene je viac než dostačujúca. Používať môžete ako mobilnú, tak i webovú aplikáciu. Blockchain je jedna z najobľúbenejších online Bitcoin peňaženiek vôbec.

 

Kompatibilita – 8,6/10

Aplikácia pre web i smartfón

Blockchain – Bitcoin wallet je vhodná pre tých, ktorí hľadajú mobilnú alebo webovú aplikáciu, vďaka ktorej môžete platiť v Bitcoinoch. Neslúži k uchovávaniu väčších súm, pretože tu existuje malá pravdepodobnosť hackerského útoku či iného vonkajšieho zásahu – vaše privátne kľúče vlastní totiž tretia strana. V aplikácii môžete priamo aj kupovať Bitcoiny vďaka integrovanej zmenárni. Výhodnejšie však nakúpite v zmenárňach, napríklad SimpleCoin.com. Aplikácia podporuje český jazyk.

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia
Desktop klient
Je v slovenčine?

Zabezpečenie – 5/10

Súkromné kľúče vlastní tretia strana

Rovnako ako u väčšiny online peňaženiek aj tu existuje riziko, že o vaše kryptomeny prídete. Privátne kľúče totiž drží tretia strana a tým sa zbavujete plnej kontroly nad svojimi peniazmi. Pre menšie čiastky je však online peňaženka nenahraditeľná vďaka svojej jednoduchosti a možnosti využiť ju kdekoľvek a kedykoľvek (stačí mať pri sebe telefón). Pre prístup do aplikácie zadávate vami zvolený PIN alebo stačí zadať Touch ID na iPhone. Je tu možnosť zálohy pomocou seedu (12 náhodných slov, ktoré si zapíšete v danom poradí).

Poskytovateľ nevlastní vaše bitcoiny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptomien – 5/10

Iba Bitcoin

Aplikácia podporuje iba Bitcoin, čo z nej robí pomerne úzko zameraný projekt. Na akúkoľvek inú menu je potrebné stiahnuť si inú online peňaženku.

Podporuje viac mien?
Aké kryptomeny podporuje?Bitcoin

Reputácia – 6/10

Najobľúbenejšia Bitcoin peňaženka na iOS a Android

Keďže je Blockchain Wallet jednou z najpoužívanejších online peňaženiek vôbec, ide o veľmi obľúbený nástroj s ktorým sú ľudia po väčšinou spokojní. Aplikácia je zadarmo a na portáli CryptoCompare.com dostala 24 pozitívnych recenzií z celkového počtu 32. Ľudia si aplikáciu cenia ako Bitcoin peňaženku, ale nikdy si ju nemôžu ceniť inak – nepodporuje totiž žiadne iné digitálne meny.

Hodnotenie na Amazone, Cryptocompare.comC: 3,5/5
Pomer pozitívnych recenzií24 (75 %)
Pomer negatívnych recenzií8 (25 %)

Skúste sa pozrieť na ďalšie Bitcoin peňaženky na našom portáli.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Kompatibilita - 8.6/10
  8.6/10
 • Zabezpečenie - 5/10
  5/10
 • Podpora kryptomien - 5/10
  5/10
 • Reputácia - 6/10
  6/10
6.2/10
Sending
User Review
1 (1 vote)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.