Ledger Nano S recenzia

Ledger Nano S


Výhody
+ Nie je pripojená k sieti, je teda veľmi zabezpečená a má o niečo väčšiu ponuku podporovaných kryptomien

Nevýhody
– Niektorí zákazníci sa sťažujú na mierne lacný vzhľad a ovládanie je o niečo menej intuitívne ako na Trezore

ledger-nano-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Hardvérové peňaženky sa v mnohom nelíšia. Rovnako ako Trezor alebo KeepKey majú vysokú úroveň zabezpečenia vďaka svojmu offline režimu. Svoje kryptomeny vlastníte vy a nie nejaká tretia strana v podobe Bitcoin burzy či online peňaženky. Líšia sa však v počte podporovaných kryptomien, ktorých teraz Ledger ponúka viac ako desať rôznych. Ide o najlacnejší variant hardvérovej peňaženky a funkcionálne sa nelíši od iných. Je to bezpečné úložisko vášho krypto bohatstva (vhodné aj pre veľké sumy).

 

Kompatibilita – 7,4/10

Ovládanie cez webovú aplikáciu

Princíp hardvérovej peňaženky sa nelíši od Trezoru. V čom sa líšia je predovšetkým užívateľské prostredie a mierne odlišný spôsob autentizácie. Po zapojení peňaženky k počítaču pomocou USB si nainštalujete Chrome rozšírenie podľa inštrukcií. Po zakúpení redukcie je možné Ledger využiť spolu s mobilnou aplikáciou na telefóne. Kedykoľvek, keď chcete poslať kryptomenu, stačí pripojiť zariadenie k PC a pomocou webovej aplikácie zadať príkaz.

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia
Desktop klient
Je v slovenčine?

Zabezpečenie – 9,8/10

Neprelomiteľná ochrana

Peňaženku si chránite zvoleným PIN kódom, ktorý si musíte pamätať. Ak ho zabudnete, prístup k privátnemu kľúču získate pomocou seedu, ktorý si treba zapísať pri prvotnom zapnutí zariadenia. Ide o offline peňaženku a teda o tú najbezpečnejšiu formu uloženia Bitcoinov vôbec. Zariadenie nemá baterky, zapína sa len pri zapojení k PC alebo mobilu. Vylučuje sa možnosť, že by ste o svoje kryptomeny prišli pri vybití zariadenia.

Poskytovateľ nevlastní vaše bitcoiny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptomien – 9/10

Peňaženka s najširšou ponukou kryptomien

Ledger Nano S patrí medzi hardvérové peňaženky s najväčším počtom podporovaných digitálnych mien. Uchovávať si tu v súčasnej dobe môžete Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, LiteCoin, Dash, DogeCoin, Zcash, Ripple, Stratis a Komodo. Medzi menami prepínate ľahko. Stačí si stiahnuť rozšírenie menom Ledger Manager, v ktorom si vyberáte, akú menu chcete spravovať. Pre každú menu máte potom vlastné rozhranie.

Podporuje viac mien?
Aké kryptomeny podporuje?Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, LiteCoin, Dash, DogeCoin, Zcash, Ripple, Stratis, Komodo

Reputácia – 6,5/10

Dobré meno, nízka cena

Hoci sa na trh dostal o niečo neskôr ako Trezor, Ledger Nano S sa pomaly dostáva do širokého povedomia krypto komunity. Zlých skúseností s Ledgerom nájdete na internete len pomenej. Keď však nájdete, týkajú sa väčšinou lacného vzhľadu alebo mierne neintuitívneho ovládania. Na Amazone obdržal hodnotenie 3,9 z 5, pričom tu recenzovalo približne 120 zákazníkov. Je treba povedať, že pre mnoho ľudí je Ledger atraktívny vďaka najnižšej cene na trhu s hardvérovými peňaženkami.

Hodnotenie na Amazone, Cryptocompare.comA: 3,9/5
Pomer pozitívnych recenzií89 (72 %)
Pomer negatívnych recenzií34 (28 %)

Ledger Nano S patrí bezpochyby k najlepším krypto peňaženkám na trhu. Ak však chýba kompatibilita s niektorými kryptomenami – pozrite sa na porovnanie krypto peňaženiek.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Kompatibilita - 7.4/10
  7.4/10
 • Zabezpečenie - 9.8/10
  9.8/10
 • Podpora kryptomien - 9/10
  9/10
 • Reputácia - 6.5/10
  6.5/10
8.2/10
Sending
User Review
5 (1 vote)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.