Trezor recenzia

Trezor


Výhody
+ Bitcoiny sú veľmi dobre zabezpečené, ovládanie je jednoduché a zariadenie podporuje aj iné kryptomeny

Nevýhody
– Trezor je zariadenie, ktoré stojí peniaze. To je nepríjemná zmena oproti online peňaženkám, ktoré sú zadarmo

trezor-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Trezor má v krypto svete vynikajúcu reputáciu. Mnohí investori si ho vyberajú ako hlavné miesto, kde ukladajú väčšie sumy rôznych kryptomien. Cena sa pohybuje okolo 80 Eur, čo z neho robí zlatú strednú cestu medzi hardvér peňaženkou Ledger a KeepKey. Rovnako ako všetky recenzované hardvér peňaženky, aj táto má vynikajúce zabezpečenie. Ak nestratíte samotné zariadenie, potom o svoje kryptomeny skrátka neprídete. Navyše aj keď zariadenie stratíte, je možné Bitcoiny obnoviť pomocou seedu. Ponúka príjemné prostredie webovej aplikácie, pomocou ktorej zariadenie spravujete (odosielate či trebárs prijímate Bitcoiny). Všetky transakcie musíte potvrdiť na samotnom zariadení. Nikto okrem majiteľa zariadenia nemá prístup k Bitcoinom v Trezore.

 

Kompatibilita – 7,4/10

Chrome rozšírenie a mobilné appky

Peňaženku ovládate tak, že ju pomocou USB kábla pripojíte k PC. Na displeji Trezoru sa vám najprv objavia inštrukcie. Navedú vás na webovú adresu Trezoru, kde si stiahnete rozšírenie do prehliadača Chrome. Hneď ako si vytvoríte PIN a zapíšete seed (24 náhodných slov, ktorými môžete obnovovať svoje Bitcoiny), je zariadenie plne funkčné a vďaka tomuto webovému rozhraniu si od tejto chvíle môžete posielať koľko kryptomien len chcete. Pokiaľ si zaobstaráte redukciu, je možné Trezor ovládať aj pomocou mobilnej aplikácie (napr. aplikácia MyCelium).

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia
Desktop klient
Je v slovenčine?

Zabezpečenie – 9,8/10

Len a len vy máte prístup k svojim Bitcoinom

Trezor nemá wifi ani bluetooth. Jediným spôsobom, ako sa môžete dostať k svojmu privátnemu kľúču je cez USB kábel, ktorým zariadenie pripojíte k PC. To je dôvod, prečo je zariadenie tak bezpečné – je nemožné ho hacknúť. Keď si zapamätáte PIN a zapíšete seed, jedná sa o neprelomiteľnú záležitosť. Ak sa obávate toho, že sa Trezor vybije, potom vás môžem upokojiť – Trezor nemá batériu! Trezor sa aktivuje len vtedy, keď ho pripojíte k PC alebo mobilu.

Poskytovateľ nevlastní vaše bitcoiny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptomien – 7/10

Každým rokom podpora nových kryptomien

Zariadenie podporuje tieto kryptomeny: Bitcoin, Zcash, Ethereum, Dash, LiteCoin, DogeCoin, Testnet, Ethereum Classic a na ďalších sa pracuje. Nastavenie jednotlivých kryptomien nájdete vo webovom rozhraní Trezoru. Pre obnovu všetkých kryptomien pri strate zariadenia alebo pri zadaní zlého PINu 3x za sebou využívate rovnaký seed ako pre Bitcoin.

Podporuje viac mien?
Aké kryptomeny podporuje?Bitcoin, Zcash, Ethereum, Dash, LiteCoin, DogeCoin, Testnet, Ethereum Classic

Reputácia – 9/10

Najobľúbenejšia hardvér peňaženka vôbec

Zo všetkých recenzovaných peňaženiek má práve Trezor najlepšie ohlasy. Na Amazone má viac ako 87 % pozitívnych reakcií s hodnotením 4,5 z 5. Všeobecné povedomie v bitcoin svete o Trezore je veľmi silné, keďže Trezor bol prvou hardvérovou peňaženkou na trhu vôbec (od roku 2013). Na záver musíme len odporučiť, že najvýhodnejšie si zaobstaráte Trezor na ich oficiálnom webe s tým, že doba dodania je niečo pod 2 týždne. Ak vám nevadí kúpiť Trezor drahšie, ale za to rýchlejšie, potom oceníte nákup na Alza.sk.

Hodnotenie na Amazone, Cryptocompare.comA: 4,5/5
Pomer pozitívnych recenzií155 (87 %)
Pomer negatívnych recenzií23 (13 %)

Ak vám nestačia funkcie, ktoré Trezor ponúka – pozrite sa na porovnanie Bitcoin peňaženiek.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Kompatibilita - 7.4/10
  7.4/10
 • Zabezpečenie - 9.8/10
  9.8/10
 • Podpora kryptomien - 7/10
  7/10
 • Reputácia - 9/10
  9/10
8.3/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.