Duolingo recenzia

Duolingo


Výhody
+ Aplikácia je zábavná, šikovne motivuje k výučbe a dokáže upútať pozornosť
+ Duolingo môžete používať ako webovú aj mobilnú aplikáciu


Nevýhody
– Úroveň sa určuje zaraďovacím testom – nemožno si vybrať
– Výučba cudzích jazykov končí pri mierne pokročilých

 

duolingo-logo

Navštíviť web →

Shrnutí:

Duolingo je trochu iná aplikácia než všetky ostatné nami recenzované. Základy cudzieho jazyka sa s touto aplikáciou naučíte s prehľadom. Aplikácia je veľmi kvalitne vytvorená a štúdium cudzieho jazyka vás bude s touto aplikáciou vyložene baviť. Ak je však vaším cieľom nejaký certifikát z daného jazyka, odporúčame sa porozhliadnuť po iných, nami recenzovaných kurzoch. Na výber máte z mnohých jazykov za predpokladu, že viete anglicky. Z angličtiny do cudzieho jazyka nájdete totiž nespočetné množstvo kurzov. Z češtiny do iného jazyka objavíte iba angličtinu.

Financie – 7/10

Duolingo vo verzii zadarmo veľmi obstojne pokryje vaše požiadavky pre kurz cudzieho jazyka. Ak však budete chcieť pokročilejšie lekcie jazykov (angličtina, nemčina, španielčina…), s Duolingom ďaleko nezájdete. Pokiaľ chcete verziu bez reklám a mať možnosť študovať offline, stačí jednorazovo zaplatiť 80 €.

Cena30 €/rok
Verzia zdarma
Časovo neobmedzená verzia zdarma
Prémiová platená verzia
Časovo neobmedzená platená verzianie (1 rok)
Jedna platba za všetky úrovne

Učebné metódy – 10/10

To, čo si možno všimnete ako prvé, je výber z viac ako 30 kurzov. Ak neviete, aký si vybrať, pomôže vám zaraďovací test, ktorý nájdete v demo verzii zadarmo. Tento nástroj sme si skutočne zamilovali, a to práve kvôli jeho rozsahu.

Listening/Posluch
Speaking/Rozprávanie
Reading/Čítanie
Writing/Písanie
Nadštandardné interaktívne funkcie
Škola hrou
Originalita2

Rozsah výučby – 4,4/10

Zhrnuli by sme to tak, že vďaka Duolingu sa môžete naučiť obstojne ovládať angličtinu, nemčinu, španielčinu, francúzštinu, alebo akýkoľvek iný jazyk. Či už písať, čítať, počúvať alebo hovoriť. Ak je však vaším cieľom zvládnuť jazyk skutočne na vysokej úrovni, pravdepodobne v určitom momente narazíte na strop, kedy vás Duolingo už nebude posúvať.

Možnosť výberu obťažnosti
A1
A2
B1
B2
C1
C2
Špecializované kurzy
Príprava na FCE či CAE

Kompatibilita – 10/10

V kompatibilite Duolingo naozaj vyniká. Či už máte PC alebo Mac, alebo akýkoľvek mobilný operačný systém, všade môžete využívať Duolingo. Vaša platforma štúdia jazykov je tak vždy s vami, napríklad aj na cestách.

Webová aplikácia
Mobilná aplikácia
Ide spustiť na PC?
Ide spustiť na mobile a tablete?
Funguje offline?

Jednoduchosť – 8,2/10

Ovládanie Duolinga je veľmi intuitívne a aj bez videosprievodcu sa v ňom vyznáte. Duolingo má svoj motivačný program, ktorý vás „núti“ k vyšším výkonom a častej návšteve. Ďalej v Duolingu nájdete vysvetlivky, ktoré vám pomôžu s hladkým priechodom celej aplikácie.

Ak vás Duolingo ako aplikácia pre výučbu angličtiny online nezaujalo, pozrite sa na naše porovnanie angličtiny online.

Intuitívne ovládanie3
Videosprievodca
Motivačný program
Vysvetlivky

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 7/10
  7/10
 • Učebné metódy - 10/10
  10/10
 • Rozsah výučby - 4.4/10
  4.4/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Jednoduchosť - 8.2/10
  8.2/10
7.9/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

1 Response

 1. Jozef píše:

  Ako je to z Jazykmi? Slovenčinu nepridali za celú dobu čo duo spustili preto som sa na nich vyjebal a radšej budem ako somár chodiť na doučká. Nieje ani v inkubátore, takže sa nedá čakať že čoskoro pribudne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.