SmartEmailing recenzia

SmartEmailing


Výhody
+ Celý softvér vrátane podpory je kompletne v češtine, ponúka pokročilú segmentáciu a možnosť šablóny na mieru

Nevýhody
– Je tu o niečo horší editor obrázkov, v ktorom nemožno orezávať fotografie

smartemailing-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

SmartEmailing je jednoznačná jednotka na slovenskom trhu. Ide o emailový nástroj od českej firmy a preto je administrácia aj komunikácia s podporou nadmieru jednoduchá aj pre anglicky nehovoriacich používateľov. Ponúka všetko, čo by ste od pokročilého nástroja pre email marketing čakali – vrátane pokročilej segmentácie, A/B testovania i autorespondera. V rámci SmartEmailingu môžete čakať široké spektrum dostupných integrácií so službami ako Affilbox, WooCommerce či FAPI. Administrácia je užívateľsky veľmi prívetivá a dizajnovo čistá. Čo sa týka úpravy obrázkov ako orezávanie či zmena veľkosti, SmartEmailing mierne zaostáva.

 

Financie – 7,8/10

Cena sa odvíja podľa počtu kontaktov v databáze. Do doby, kým presiahnete hranicu 200 e-mailov, máte tarifu kompletne zadarmo bez iných veľkých obmedzení. Pre predstavu – za 1000 kontaktov zaplatíte 300 Kč bez DPH, za 2000 kontaktov 600 Kč bez DPH a pri 5000 kontaktoch 1200 Kč bez DPH. Ceny patria medzi štandard – v porovnaní napr. s MailChimp je však o niečo drahší.

Cena mes. - 500 kontaktov300 Kč (cca 12€)
Cena mes. - 2000 kontaktov600 Kč (cca 23€)
Cena mes. - 5000 kontaktov1200 Kč (cca 47€)

Posielanie emailov – 10/10

Bez autorespondera či plánovania e-mailov akoby softvér pre email marketing nebol kompletný. Ani SmartEmailing nesklamal a týmito elementárnymi funkciami disponuje. Rovnako tak tu objavíte štatistiku miery otvorení e-mailov a miery preklikov na odkaz.

Meranie miery otvorenia
Meranie miery prekliku
Plánovanie e-mailov
Autoresponder

Tvorba e-mailov – 8,8/10

Smartemailing má veľmi dobrý nástroj na tvorbu e-mailov. Nájdete tu responzívne šablóny, náhľady e-mailov v rôznych zariadeniach, možnosť zobrazenia e-mailu v prehliadači či vlastný dizajn pomocou HTML a CSS. Nechýba ani funkcia A/B testovanie, ktorá vám pomôže nájsť tie najlepšie fungujúce nadpisy. Ten, kto by chcel využiť služby dizajnéra šablóny na mieru, môže využiť tím v SmartEmailingu, ktorý to pre svojich klientov ponúka. Pri tvorbe e-mailu je však potrebné myslieť na správnu voľbu rozmeru obrázkov, pretože tu nenájdete editor na úpravu obrázkov.

Možnosť zobrazenia e-mailu v prehliadačI
Responzívne šablóny e-mailov
Náhľady e-mailu v rôznych zariadeniach
Jednoduchý editor obrázkov
Vlastný dizajn pomocou html a css
Správa súborov
Navrhnutie šablóny mailu na mieru
A/B testovanie

Správa databázy a lokalizácia – 10/10

Základom každého dobrého emailového nástroja by mala byť možnosť odhlásenia sa z databázy, čoho si je tím SmartEmailingu zrejme vedomý. Pokiaľ máte už nejaké kontakty, môžete ich bez problému importovať; rovnako tak ako exportovať. Nemusíte zbierať len e-maily či mená, ale úplne ľubovoľnú informáciu vďaka funkcii vlastných polí. Ak neovládate angličtinu, našli ste dokonalého kandidáta. Ako administrácia, tak i podpora je kompletne v češtine.

Import kontaktov
Export kontaktov
Poskytnutie opt-in formulárov
Segmentovanie kontaktov
Možnosť odhlásenia z odberu
Podpora vlastných polí
Web v češtine
Podpora v slovenčine

Nezaujal vás SmartEmailing.cz? Pozrite sa na naše porovnanie nástrojov pre e-mail marketing.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 7.9/10
  7.9/10
 • Posielanie e-mailov - 10/10
  10/10
 • Tvorba e-mailov - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databázy a lokalizácia - 10/10
  10/10
9.2/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

No Responses

 1. 5. 4. 2019

  […] Výhodou je jednoduchá integrácia s fakturačným softvérom FAPI, e-mailovým nástrojom Smartemailing či affiliate softvérom ProAffil. Nevýhodou je, že ak máte celý balík služieb od […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.