The Ark recenzia

The Ark


Výhody+ Šablóna má vlastný page builder s originálnymi možnosťami (napr. tlačidlo „quick save“, vďaka ktorému nemusíte aktualizovať stránku, aby ste videli zmeny)
+ Možnosť upravovať rozvrhnutie inak nemenných častí webu
+ Vynikajúci pomer cena/výkon

 

Nevýhody– Momentálne nie je kompatibilná s pluginom BuddyPress, preto nejde o ideálnu šablónu pre fóra

theark-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

The Ark Theme je viacúčelová šablóna od českých tvorcov, ktorí prerazili na globálny trh. Ide o najlepšie hodnotenú šablónu na ThemeForeste a od svojich konkurentov sa množstvom vecí odlišuje. V prvom rade The Ark nespolieha na externý page builder ako je Visual Composer, ale má svoj vlastný. Šablóna si kladie za cieľ aby k tvorbe webu nebolo treba žiadne (či málo) externých pluginov. Aj vďaka tomu je potom človek s šablónou The Ark schopný postaviť rýchly web, pripravený zobať návštevnosť pomocou SEO. V šablóne sú teda zabudované funkcie o ktoré sa často starajú pluginy, ako napr. slider či kontaktný formulár.

Za prevratnú vec považujeme možnosť upravovať globálne nastavenia pomocou jednoduchého vizuálneho editora (napr. veci ako rozloženie nadpisu, obrázkov a dátumy pridania v archíve príspevkov). Všetko uľahčuje aj možnosť vybrať si z 300 rôznych vzorových demo stránok, ktoré môžete ďalej upravovať. Za zmienku tiež stojí nadpriemerná podpora, ktorú zastihnete jednak v ich facebookovej skupine, jednak cez oficiálnu požiadavku na ThemeForeste. Hoci na ThemeForeste nemajú povinnosť, ponúkajú garanciu vrátenia peňazí do 30 dní.

The Ark je švajčiarsky nožík medzi šablónami. Na jednej strane ide o dobré riešenie pre pre profesionálov vďaka možnosti zasahovať do kódu a nízkej cene za licenciu, ale zároveň vďaka šikovnému video sprievodcovi a jednoduchému užívateľskému prostrediu ide o skvelú šablónu aj pre úplných lajkov.

 

Nadupaná šablóna s dobrým pomerom ceny a výkonu; ideálna pre freelancerov, ktorí robia mnoho webov

Financie

Cenová politika u šablóny The Ark, a všeobecne na ThemeForeste, je jednoduchá: platíte jednorazovo za licenciu, ktorú môžete využiť na jednom webe (konkrétne pri The Ark ide o sumu 29 $). Pokiaľ chcete šablónu aj na inom webe, treba prikúpiť ďalšiu licenciu.

Spôsob plateniaJednorazová platba za licenciu (1 licencia = 1 web)
Cena29 $

Dôležité parametre

Keďže porovnávame viacúčelové šablóny, považujeme za významné parametre to, či majú page builder a jednoduché Drag&Drop ovládanie. Ďalej tiež hodnotíme responzivitu a podporu dvoch rozšírených pluginov: WooCommerce (plugin pre vlastný e-shop) a BuddyPress (plugin pre pokročilé fóra).

Page builder
Drag & drop
Responzivita
Podpora WooCommerce
Podpora BuddyPress

Pokročilé možnosti

Vybrali sme viac ako desiatku najpoužívanejších funkcií, ktoré ľudia na svojich weboch využívajú. Ponúka šablóna The Ark všetky funkcie, ktoré potrebujete?

Vlastný font (písmo)
Hotové vzory stránok
Customizácia farieb šablóny
Tlačidlá pre zdieľanie na soc. sieťach
Viac variantov zobrazovania blogu
Sticky bar menu
Možnosť vloženia skriptov
Slider
Predpripravená sekcia na portfólia
Možnosť ukladať elementy ako vzory
Mega menu
Integrácia ikon "Font awesome"
CSS editor

Obľúbenosť šablóny

Aké má The Ark hodnotenie na ThemeForeste, koľko šablón sa doteraz predalo a koľko webmasterov jej za dobu existencie stihlo dať používateľskú recenziu? Odpovie nasledujúca tabuľka:

Počet užívateľských recenzií404 recenzií
Užívateľské hodnotenie97 %
Počet stiahnutí šablóny10828 stiahnutí

Chýbajú vám niektoré dôležité parametre u šablóny The Ark? Skúste sa pozrieť na ostatné nami recenzované WordPress šablóny.

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.