VyprVPN recenzia

VyprVPN


Výhody
+ Administrácia je užívateľsky prívetivá, majú obrovský počet IP adries a vďaka vlastným serverom poskytujú väčšiu rýchlosť a súkromie.

Nevýhody
– Spoločnosť drží logy po dobu 30 dní, neprijímajú bitcoiny a cena patrí k tým vyšším

vyprvpn-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

VyprVPN má tisíce IP adries, vďaka ktorým sa stáva takmer nemožné zistiť vašu identitu. Služba sa tiež vyznačuje obstojným počtom serverov po celom svete, čo je pre mnohých jeden z najdôležitejších parametrov. Založenie účtu a stiahnutie softvéru je intuitívne, rovnako ako pripojenie sa ku vzdialenému serveru (z PC či mobilného zariadenia). Ide o jedného z najlepších VPN poskytovateľov s vynikajúcou podporou, ktorý funguje 24/7.

Dôležité parametre – 7,1/10

V rozhraní VyprVPN si môžete ľahko vybrať umiestnenie servera, ktorý chcete používať. Rovnako tak je možné pridať obľúbené umiestnenie, čo v praxi zrýchľuje prepínanie medzi servermi. VyprVPN má celkom 700 serverov vo viac ako 70 lokáciách. Famózny je potom počet IP adries t. j. 200,000 adries. Vysoký počet IP adries je žiaduci, pretože čím viac ich poskytovateľ má, o to menšia je pravdepodobnosť, že budú dané IP adresy zablokované (Google, Netflixom, Facebookom…).

Hoci zaznamenávajú logy po dobu 30 dní, výslovne uvádzajú k čomu a prečo to robia vo svojich zásadách ochrany osobných údajov. Máte možnosť fungovať s jedným účtom až na 5 zariadeniach, čo dáva pomerne širokú paletu využitia.

Počet IP adries200,000+
Počet rôznych umiestniení servera70+
Počet serverov700+
Počet zariadení5
Štatistiky serveru
Non-logging (zákaz logov)
Anonymné prihlásenie

Zabezpečenie – 8,3/10

O zabezpečenie sa stará SSL aj TLS. Máte na výber aj zo 128 alebo 256 bitového šifrovania. Hoci 256 bitov zabezpečí vyššiu úroveň bezpečnosti, je o niečo pomalšie ako to 128 bitové. Ak teda nestojíte o veľmi vysoké zašifrovanie, potom vám bez problému postačí to nižšie. Tento poskytovateľ ponúka aj funkciu kill switch, ktorá vás odpojí od internetu ak nastane výpadok na strane VyprVPN. Môžete si tiež aktivovať „website blocker“, ktorý vám zablokuje prístup na weby, ktoré sú známe pre prítomnosť malwarov. Spoločnosť vlastní všetky servery a nie je potrebná teda žiadna tretia strana.

Kll Switch
256 Encryption
L2TP
PPTP
SSL
TLS

Kompatibilita – 9,9/10

VyprVPN spustíte na všetkých známych platformách a operačných systémoch. Či už hľadáte VPN pre smartfón alebo VPN pre notebook, VyprVPN vám urobí radosť. Na druhú stranu nemožnosť platby bitcoinmi nepoteší tých, ktorí hľadajú kompletnú anonymitu.

Windows
Linux
iOS
Android
Mac osx
Platba kreditnou kartou
Prijímajú bitcoin?

Podpora – 7,5/10

VyprVPN má podporu, ktorá beží 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Najviac si ceníme možnosť live chatu a toho, že nech im napíšete v akúkoľvek dennú dobu, odpovedajú bez dlhého čakania. Kontaktovanie cez e-mail nezaberie väčšinou dlhšie ako pár hodín alebo nasledujúci deň. Užitočné informácie nájdete aj na ich užívateľskom fóre. To, čo tu však nenájdete, je telefonická podpora.

Nonstop podpora
Live chat
Telefón
Užívateľské fóra

Hľadáte inú VPN, než je VyprVPN? Skúste sa pozrieť na naše porovnanie VPN.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Dôležité parametre - 7.1/10
  7.1/10
 • Zabezpečenie - 8.3/10
  8.3/10
 • Kompatibilita - 9.9/10
  9.9/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.2/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.