Webgarden recenzia

Webgarden


Výhody
+ Nástroj je kompletne v češtine a môžete mať na účte neobmedzený počet webov

Nevýhody
– Prostredie nástroja je zastarané a nejakú dobu trvá než si na ovládanie zvyknete

webgarden-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Hoci má Webgarden rad funkcií, pôsobí systém trochu zastaralo. Ovládanie nie je tak intuitívne ako u ostatných recenzovaných nástrojov. Aj napriek tomu sa jedná o nástroj ostrieľaný časom a preto tu nájdete množstvo užitočných funkcií, ako napr. chat s návštevníkmi, integrácia Google Analytics alebo editor CSS. Ak hľadáte spoľahlivý nástroj, nepotrpíte si na Drag&Drop ovládanie a zvyknete si na absenciu niektorých funkcií, potom pre vás môže byť Webgarden ten pravý.

 

Propagácia a marketing – 5,4/10

V administrácii je ťažšie sa vyznať, ale akonáhle sa v nej naučíte, nájdete tu spravidla všetko, čo potrebujete. Samozrejmosťou je možnosť obohatiť váš obsah o meta dáta a napojenie takých služieb ako Google Analytics alebo Google Search Console. Návštevníci vás môžu kontaktovať cez zabudovaný kontaktný formulár. Stavba celého webu je však trochu zastaraná a to môže vášmu webu uškodiť.

Tlačidlá pre rýchle zdieľanie na soc. sieťach
Možnosť blogu
Meta dáta u príspevkov
Meta dáta u stránok
Meta dáta pre kategórie
Meta dáta u obrázkov
Email marketing
FB pixel
Google analytics
Google search console
Kontaktný formulár

Customizácia – 7,4/10

Môžete si vybrať z veľkého výberu šablón, ktoré následne pomocou zabudovaného editora upravujete k obrazu svojmu. Je však nutné podotknúť, že šablóny nie sú responzívne. Niektoré sú síce prispôsobené pre mobily, ale do responzivity majú ďaleko. Web ďalej skladáte z rôznych elementov vo WYSIWYG editore. Webgarden v základe nepodporuje viacjazyčnosť webov, preto ak je práve toto pre vás rozhodujúce, siahnite napr. radšej po Mozelle. Čo však poteší pokročilých používateľov je možnosť pridávať vlastné CSS.

Počet šablón zadarmo148
Responzivita
Možnosť pridať rozšírenia (pluginy)
Vlastné css
Možnosť viacjazyčnosti webu
Manipulácia s rozložením webuobmedzená
Vlastné písmo
Úprava farebného rozloženia

Jednoduchosť – 7/10

Užívateľskú prívetivosť sme obodovali zlou známkou preto, že tvorba webu nie je tak intuitívna ako pri konkurenčných nástrojoch. Samozrejme na vás čaká databáza FAQ a sprievodca spustením webu, ale na jednoduchosti to príliš nepridáva. Stačí si však zvyknúť a s nástrojom ste schopní vytvoriť pekný obsahový web.

Sprievodca spustením webu
FAQ/nápoveda
Drag & drop ovládanie
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť (5 je najviac)

Dôležité parametre – 6,8/10

Cena skoro 16 € na mesiac sa môže sprvu zdať vysoká, ale keď si uvedomíte, že na jednom účte môžete mať neobmedzený počet webov, tak to je vcelku výhodné. Za vlastnú doménu je nutné si ešte priplatiť. Veľkosť disku pre web je asi 2 GB a platformu si môžete vyskúšať zadarmo (s obmedzeniami). Čo však zamrzí je absencia SSL zabezpečenia a neexistujúce pravidelné zálohovanie. EÚ určite poteší, že nástroj podporuje pop up upozornenie na využitie cookies.

Cena15€ (395 Kč)
Veľkosť na disku2 GB
Doména 2. rádu, za príplatok
Doména 3. rádu
SSL zabezpečenie
Možnosť e-shopu
Zálohovanie webu
Vyskúšanie zadarmo
Počet webovneobmedzený
Oznámenie cookies

Podpora – 8,4/10

Keďže ide o český nástroj, môžete byť, čo sa jazyka týka, v pokoji. Podpora hovorí česky a zodpovedajú spravidla do jedného dňa. Ochotne odpovedia na všetky otázky a to cez e-mail, live chat aj telefón.

Rýchlosť odpovede2 hod 31 min
Počet zodpovedaných otázok4/4
Odpoveď do ďalšieho prac. dňa?
Majú live chat?
Majú e-mail?
Majú telefón?
Majú autorizovanú požiadavku?
Podpora v slovenčine

Pozrite sa tiež na porovnanie nástrojov na tvorbu webu.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Propagácia a marketing - 5.4/10
  5.4/10
 • Customizácia - 7.4/10
  7.4/10
 • Jednoduchosť - 5/10
  5/10
 • Dôležité parametre - 6.8/10
  6.8/10
 • Podpora - 8.4/10
  8.4/10
6.6/10
Sending
User Review
5 (2 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.