BitMEX recenzia

BitMEX


Výhody
+ Nájdete tu pokročilé trading nástroje a systém ponúka mnoho nadštandardných funkcií

Nevýhody
– Systém nie je pre začiatočníkov a prostredie je pomerne komplikované

bitmex-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

BitMEX je medzinárodná bitcoinová burza, ktorá prijíma vklady len v kryptomenách. Aj keď nemôžete vkladať FIAT meny, dostane sa k vám na oplátku jedna z najprepracovanejších trading platforiem, ktorú na trhu nájdete. Objavíte tu nepreberné množstvo profesionálnych trading nástrojov, ktoré vaše investovanie môžu posunúť na novú úroveň.

História spoločnosti siaha do roku 2014, kedy ju založil bývalý bankár Arthur Hayes. Burza má sídlo v Hong Kongu, ale zameriava sa na medzinárodný trh. Slovensko je medzi podporovanými krajinami.

 

TIP: Nakúpte Bitcoiny v zmenárni Coinmate.io (s minimálnymi poplatkami) a pošlite si kryptomenu na zmenáreň Bitmex.com. Potom môžete nakúpiť akúkoľvek menu chcete.

S akými kryptomenami možno obchodovať?

Najväčšia sila Binance burzy je v množstve ponúkaných kryptomien. Môžete obchodovať bezmála so 400 kryptomenami (aktualizované október 2018). Obchodovanie je navyše veľmi prehľadné a tým je vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Ako je možné platiť?

V porovnaní napríklad s burzou Poloniex má pomerne malý výber obchodovaných kryptomien. Aj napriek tomu tu nájdete asi 10 najznámejších digitálnych mien. To, čo stráca na počte obchodovaných kryptomien, získava na nadštandardných funkciách. Treba však spomenúť, že výbornú likviditu môžete očakávať hlavne pri Bitcoine. Pri iných menách sa BitMEX niekedy stretáva s nízky objemom obchodov.

Bankový prevod
Platobná karta
Hotovosť
Bitcoin
Litecoin
Ethereum

Aké je zabezpečenie?

Burza má výborné zabezpečenie cez dvojfaktorovú autentizáciu a HTTPS. Platforma je dobre zaistená proti hackerským útokom a to dokazuje aj zatiaľ čistý štít, čo sa spomínaných útokov týka.

HTTPS
Dvojfaktorová autentizácia

Niečo naviac, špeciálne parametre?

Táto burza patrí medzi tie, u ktorých nájdete absolútne bezkonkurenčné nástroje na trading. Pre predstavu môžeme uviesť niektoré z nich: Market order, Limit order, Stop order, Take Profit, order, Iceberg orders, Hidden orders, Close On, Trigger Orders, Margin Trading, Post Only orders… BitMEX je určený pre pokročilých užívateľov, preto tu nováčikovia príliš nepochodia.

Short sell
Swap
Future constracts

Aká je reputácia?

Užívateľské prostredie vyzerá dobre, ale je príliš komplikované pre úplných začiatočníkov. Platforma je pomerne rýchla a responzívna, teda je vhodná aj pre mobilné zariadenia. Na internete nie je veľa negatívnych recenzií, ale ak áno, týkajú sa predovšetkým jej zložitosti a neprehľadnosti. Ďalšie sťažnosti sa týkajú likvidity, tie sú však väčšinou staršie. Napríklad myslite na to, že je to systém navrhnutý pre profesionálnych traderov, nie je to teda najjednoduchšia platforma. Najdôležitejšie je, že používatelia neprezentujú systém ako spam, ako to tak je u mnohých iných platforiem.

Rok založenia2014
TrustPilot.com5.4/10
CryptoCompare.com3.2/5
Bestbitcoinexchange.net4.5/5

Burza kryptomien BitMEX môže byť pre niekoho neprehľadná. Ak od burzy očakávate niečo iné, skúste sa pozrieť na naše porovnanie bitcoin búrz.

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.