Poloniex recenzia

Poloniex


Výhody
+ Ponúka bezkonkurečnú ponuku obchodovaných kryptomien a dobrú likviditu

Nevýhody
– Neprijímajú FIAT meny a platforma sa niekedy zasekáva

poloniex-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Poloniex je jednou z najkomplexnejších Bitcoin búrz na svete. Obchodovať umožňuje približne s 80 rôznymi kryptomenami, čo je na trhu úplne bezkonkurenčné. Poskytujú vynikajúcu likviditu pre väčšinu altcoinov. Aj napriek miernym technickým nedostatkom je burza dobre zabezpečená. Vstupujte ak chcete obchodovať s mnohými rôznymi kryptomenami. Vklady sú možné iba v Bitcoinoch. Nemožno vkladať FIAT meny.

Spoločnosť funguje od roku 2014 a založil ju Tristan D'Agosta v San Franciscu. CEO však zostáva v anonymite, keďže obchodovanie s kryptomenami inými ako Bitcoin, je stále ešte na hrane zákona a neexistujú na to potrebné licencie. Ich hlavný trh je USA, ale podporujú aj väčšinu európskych štátov (áno, Slovensko medzi ne patrí tiež).

 

TIP: Nakúpte Bitcoin, Litecoin alebo Bitcoin Cash v zmenárni Coinmate.io (s minimálnymi poplatkami) a pošlite si kryptomeny na zmenáreň Poloniex.com. Potom môžete nakúpiť akúkoľvek menu chcete.

S akými kryptomenami možno obchodovať?

Ako to tak býva, vždy je niečo za niečo. Síce tu nakúpite snáď akúkoľvek kryptomenu, na ktorú si spomeniete, ale za to vklady musíte robiť v Bitcoine. Poloniex neprijíma FIAT meny ako euro, dolár či libry – iba Bitcoiny. Treba teda mať aj inú burzu či zmenáreň, kde zameníte Bitcoiny a následne ich prevediete do Poloniexu.

Takže na bankové prevody alebo platby kartou rovno zabudnite. Za ten masívny výber digitálnych mien to však stojí.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Ako je možné platiť?

Poplatky sa odvíjajú podľa objemu obchodovania užívateľa za posledných 30 dní. Využívajú štandardný systém poplatkov makier/takerov. Väčšinou môžete očakávať poplatky okolo 0,4 % za transakciu. Výbery a vklady Bitcoinov sú bez poplatkov.

Vytvorenie účtu na platforme Poloniex je pomerne jednoduché a všetko môže byť vykonané za menej ako 5 minút. Hneď ako zadáte potrebné údaje, otvorte potvrdzovací odkaz, ktorý vám príde na e-mail. Overovací proces je podobný ako u iných búrz a má teda dve úrovne.

Prvá úroveň je spomínané potvrdenie cez potvrdzovací mail. Po tejto akcii už máte prístup k účtu s limitom 2,000 USD. Druhá úroveň overovacieho procesu vám otvorí cestu k limitu až 25,000 USD. Tá vyžaduje už podrobnejšie informácie ako vaše osobné údaje, telefónne číslo, preukaz s fotografiou (občiansky preukaz, vodičský preukaz atď.) a selfie s takýmto typom preukazu. Táto procedúra trvá spravidla niekoľko dní.

Bankový prevod
Platobná karta
Hotovosť
Bitcoin
Litecoin
Ethereum

Aké je zabezpečenie?

Rovnako ako väčšina búrz ponúka dvojfaktorovú autentizáciu a zabezpečenie pomocou protokolu SSL. Až na jedno zlyhanie v roku 2014, kedy bola burza hacknutá a bolo ukradnutých 12 % všetkých ich Bitcoinov, nebol doteraz zaznamenaný iný zásadný problém. Webové stránky sú pomerne pomalé a vývojári tu neodviedli tú najlepšiu prácu. V porovnaní s inými burzami je platforma menej stabilná a niekedy sa zasekáva.

HTTPS
Dvojfaktorová autentizácia

Niečo naviac, špeciálne parametre?

Short sell
Swap
Future constracts

Aká je reputácia?

Svet Bitcoin búrz je divoký západ a aj Poloniex sa potýka s negatívnymi recenziami. Má však veľa stálych užívateľov a priaznivcov, ktorí burze dôverujú. O peniaze s Poloniex neprídete, treba však riadne prečítať ich podmienky, aby vás nič neprekvapilo.

Rok založenia2014
TrustPilot.com2.1/10
CryptoCompare.com1.9/5
Bestbitcoinexchange.net3/5

Poloniex bez debaty patrí k najpoužívanejším Bitcoin burzám na svete – pozrite sa na ďalšie burzy kryptomien v našom porovnaní.

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.