Prodietix Recenze

Vyhody

+Kvalitné jedlo s francúzskou príchuťou
+Diétne balíčky presne „na mieru“
+Ochotní poradcovia na online chate vám okamžite poradia

Nevyhody

Náročnejšia príprava jedál ako pri iných programoch keto diéty
– Nie všetky diéty obsahujú 5 jedál denne
– Náročnejšie na pochopenie celého procesu stravovania a dodržiavania správnych stravovacích návykov

 

Logo Prodietix

Pozrite si naše pravidelne aktualizované porovnanie ketónových diét.

Zhrnutie:

Prodietix je francúzska keto diéta založená na pravidelnej konzumácii jedál z kvalitných prírodných surovín bohatých na bielkoviny, vitamíny a minerály. Väčšina jedál má francúzsku príchuť a klienti si pochvaľujú, že im skutočne chutí. Ak im jedlo nevyhovuje, nie je problém ho nahradiť iným. Táto spoločnosť ponúka na webovej stránke kalkulačku na výpočet vašej ideálnej hmotnosti a získanie odporúčaní pre vašu ideálnu diétu s Prodietix. Podľa toho si môžete vybrať konkrétny balíček na vhodné obdobie, ktorý zahŕňa presný počet jedál v rozpočte na konkrétne dni. Vďaka tomu môžete pohodlne sledovať všetky tri kroky – fázy chudnutia s Prodietixom.

Financie 9/10

Prodietix je keto diétny program, ktorý sa právom dostal medzi našich päť najlepších keto diét. Je to strava založená na kvalitných francúzskych potravinách z najlepších prírodných zdrojov s vysokým obsahom bielkovín, ale aj vitamínov a minerálov. Prodietix ponúka plne funkčnú kalkulačku, ktorá na začiatku vypočíta, aký je váš BMI a koľko kilogramov potrebujete schudnúť. Na základe toho vám ponúkne diétne riešenie na mieru. Klient si tak môže vybrať jeden z balíčkov podľa odporúčanej stravy „S“, „M“ alebo „L“, prípadne si v e-shope zakúpiť proteínové potraviny a zostaviť si jedálniček podľa seba.

Keto Diet Prodietix kombinuje instantné bielkovinové potraviny s „normálnymi“ jedlami bohatými na bielkoviny, takže okrem rýchlej prípravy jedál z prášku musíte investovať trochu svojho času do prípravy ďalších zdravých jedál. Aj napriek tomu je Prodietix vysoko funkčná diéta, ktorá ľuďom vyhovuje nielen vďaka svojej chuti, ale aj vďaka pohodliu a rýchlosti, s akou možno dodržiavať pravidelnosť v stravovaní. Cenovo môže byť o niečo drahšia ako iné keto diéty v našom porovnaní, ale dokáže to vynahradiť chuťou jedál a poradcami, ktorí sú k dispozícii na online chat takmer okamžite. Nemusíte nikde hľadať recepty na „normálne“ jedlá. Ľahko ich nájdete na webovej stránke Prodietix.

Finančne je Prodietix o niečo drahší ako ostatné keto diéty v našom výbere. Majú však množstvo špeciálnych ponúk, takže sa môžete dostať na cenu okolo 50 Kč za jedlo. Čím viac jedál si vyberiete, tým menej zaplatíte. Napríklad 15-dňové balenie obsahuje úmerne menej jedál ako 30-dňové balenie. Cena balíka na dlhšie obdobie tak vychádza lepšie a jedno jedlo stojí približne 50 Kč alebo menej. Nemá však zmysel počítať to takto jednotlivo. Vysvetlíme si trochu, ako to má Prodietix s jednotlivými balíčkami a diétami.

Východiskovým bodom pre každého, kto sa zaujíma o diétu, by mal byť výpočet BMI. Do kalkulačky na hlavnej stránke webovej stránky Prodietix zadáte osobné údaje – hmotnosť, výšku, vek, problémové oblasti atď. Potom zadáte výpočet a program vám sám ponúkne riešenie „na mieru“. Ponúkol nám napríklad možnosť diétneho balíka „S“.

V Prodietixe sú celkom 3 diéty, a to diéta „S“, „M“ a „L“. Pri každej diéte nájdete výber z niekoľkých diétnych balíkov, ktoré obsahujú potraviny na určitý počet dní alebo týždňov. Balík si môžete kúpiť na 15 dní, ale aj na 12 týždňov. Opäť záleží na tom, čo vám poradí kalkulačka. Ak si nie ste istí, je vhodné poradiť sa s odborníkom, čo môžete urobiť v priebehu chvíle, napríklad v online chate.

Keto diéta sa vykonáva v niekoľkých krokoch. Prvým krokom je vždy prechod do tzv. ketózy, kedy telo začne pracovať iným spôsobom – minimálny príjem sacharidov a naopak vysoký príjem bielkovín začne efektívne spaľovať tuky, a preto dôjde k rýchlemu úbytku hmotnosti. V ďalšom kroku sa strata zníži, ale stále pokračuje. Telo stabilizuje spaľovanie tukov. V poslednom – treťom kroku sa táto fáza zafixuje. Stále znižujete svoju hmotnosť, ale pomalšie.  To rešpektujú aj ponúkané balíčky. Preto je vhodné si pred objednaním konkrétneho balíka dobre prečítať všetky informácie, prípadne sa poradiť s odborníkom.

Ke každému z týchto balíkov si môžete vybrať darček zadarmo. Okrem iného je k dispozícii aj štýlový šejker, ale je jasné, že si ho nebudete vyberať pri každej objednávke. To je výhoda oproti iným keto diétnym programom, kde je šejker pevne spojený s každým balením v e-shopoch.

[table “1537” not found /]

Jedlá 10/10

Pri Francúzskej proteínovej diéte Prodietix je dôležité, aby ste sa stravovali pravidelne a jedli len tzv. povolené potraviny. Všetko o týchto potravinách nájdete na webovej stránke, takže sa nemusíte obávať, že sa stratíte a budete musieť všetko hľadať niekde inde. Predtým, ako sa pustíte do tejto diéty a objednáte si balíčky, je dôležité vypočítať si svoju hmotnosť podľa BMI, aby ste dostali odporúčanie, ktorá diéta je pre vás vhodná. Zistili sme, že diéta „S“ je pre nás podľa tabuľky v poriadku, ale po komunikácii s online poradcom nám bolo odporučené, aby sme ju skombinovali s diétou „M“. V čom sa líšia?

Každá diéta má iný počet odporúčaných jedál denne. Zatiaľ čo pri diéte „S“ vám stačia 4 jedlá denne, pri diéte „M“ môžete jesť 5-krát denne, t. j. dodržiavať klasický režim raňajky, dopoludňajšia desiata, obed, popoludňajšia desiata, večera. Ak ste tak ako my zvyknutí stravovať sa týmto spôsobom, jedenie len štyrikrát denne môže spôsobiť chaos vo vašom jedálničku.

[table “1538” not found /]

Dôležité parametre 9/10

Príprava jedál zakúpených priamo v e-shope Prodietix je rýchla a jednoduchá. Ak hľadáte stravu, pri ktorej nebudete musieť tráviť hodiny pri sporáku alebo nakupovať špeciálne potraviny v obchodoch, potom je to veľmi vhodná voľba. To však neplatí po celý čas držania tejto diéty. Jednotlivé diétne balenia obsahujú len určitý počet jedál, ktoré si vytvoríte z vrecúšok a instantných balení. Zvyšok – najmä v 2. týždni a neskôr – bude potrebné uvariť. Recepty nájdete na webovej stránke a ak sa ponáhľate, nie je problém opiecť si na panvici plátok kuracieho mäsa a doplniť ho povolenou zeleninou. Aj tak však musíte venovať nejaký čas príprave. Na rozdiel od iných keto diét, kde sa balíčky pripravujú kompletne celé dni, tu je potrebná trochu väčšia iniciatíva z vašej strany.

[table “1539” not found /]

Doporučujeme!

Dávate prednosť vareným jedlám pred instantnými pochutinami? Potom bude Prodietix pre vás ideálnou keto diétou. Hoci ponúkajú instantné výrobky rovnako ako ostatní výrobcovia, kladú dôraz aj na samostatne pripravované jedlá bohaté na bielkoviny a zdravé tuky. Množstvo receptov nájdete priamo na ich webovej stránke. 

Posledovanie stravovacieho plánu môže byť pre niekoho ľahké a pre iného náročné. Tu je hodnotenie veľmi individuálne, pretože niektorí ľudia musia bojovať s tým, aby vôbec jedli, iní, aby jedli pravidelne, a na druhej strane sa niektorí ľudia musia obmedzovať v jedení stále a dokonca aj v tom, čo jesť nesmú. Tí, ktorí sú zvyknutí celý deň jesť čipsy, tyčinky, čokoládu atď., budú mať pravdepodobne problémy. Na druhej strane, keto diéta je nastavená tak, že telo je dostatočne nasýtené, nehladuje a má dostatok energie. Zníži sa tým aj vaša chuť na sladké a na sacharidy bohaté potraviny, ktoré je pri keto diéte potrebné najviac obmedziť, ideálne úplne vylúčiť.

Každé balenie obsahuje sprievodcu prípravou jedla, ako aj informácie o tom, kedy, čo a ako pripravovať a jesť. Aby ste neboli zmätení, kedy si môžete dať zeleninu, akú a koľko. Všetko je podrobne vysvetlené v príručke.

Kým niektoré iné keto diéty obsahujú predovšetkým pečivo alebo dokonca instantné balíčky, ktoré musíte vymiesiť na cesto a upiecť na požadované pečivo, Prodietix má oboje. Tí, ktorí si nechcú nájsť čas na pečenie, si môžu kúpiť hotové proteínové chleby, krekery a iné druhy pečiva podľa svojej chuti a potrieb.

Rozmanitosť jedál 10/10

E-shop Prodietix má naozaj široký sortiment potravín, od slaných po sladké, od hlavných jedál, koktailov, polievok až po dezerty, pudingy atď. Strava je veľmi pestrá a samozrejme nechýbajú vitamíny, minerály a bielkoviny. Na svoje si prídu aj spomínaní milovníci chipsov, čokolády a podobne, pretože okrem proteínových tyčiniek tu nájdete aj nutrinellu alebo proteínové tyčinky, ktoré sú podobné čokoláde. Tieto potraviny sa vyrábajú vo Francúzsku len z najkvalitnejších prírodných zdrojov s vysokým obsahom bielkovín. Napríklad z mlieka, vaječných bielkov, sóje, srvátky atď. Okrem vysokého obsahu bielkovín sú plné minerálov a vitamínov, ktoré ľudské telo denne potrebuje pre správne a zdravé fungovanie.

Niektorí ľudia majú radi bielkovinové potraviny, iní ich nemajú radi vôbec a niektorí ich striedajú – niektoré potraviny im môžu chutiť viac, iné menej. Tu je hodnotenie veľmi individuálne a nemá zmysel písať, či je jedlo Prodietix vynikajúce alebo naopak. Ak chcete zistiť, či vám tunajšie jedlo „sedí“, najjednoduchšie je objednať si niekoľko jedál na ochutnávku. Môžete si vybrať náhodne vybrané jedlá podľa svojich chutí alebo si vybrať jeden zo zvýhodnených degustačných balíčkov. V súčasnosti sú k dispozícii balenia obsahujúce 4, 8 alebo 12 jedál.

Veľkou výhodou je, že ak si objednáte viac jedla a zistíte, že vám nechutí, môžete ho vymeniť za iné. Prodietix dokonca garantuje vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti, čo veľmi oceňujeme.

[table “1540” not found /]

Skúsenosti s Prodietix

Ako sme už spomenuli, to, či potraviny od Prodietix chutia alebo nie, je veľmi individuálne. Väčšina používateľov však jedlo chváli, dokonca aj skúsení kuchári, ktorí ho hodnotia ako „naozaj chutné na jedlo v prášku“. Stručne povedané, Prodietix je chutný, kvalitný a hlavne funguje. To si pochvaľuje aj väčšina používateľov vrátane nás.

Väčšina používateľov sa tiež plánuje zamerať na udržanie svojej hmotnosti po prechode na keto diétu s bielkovinovými aj „normálnymi“ jedlami práve s Prodietixom, takže si pochvaľujú nielen bezplatného poradcu po diéte, ale aj tipy a recepty na množstvo chutných jedál.

Ak budete skutočne dodržiavať stravovací a pitný režim s Prodietixom a nebudete jesť potraviny, ktoré sú pri tejto diéte zakázané, uvidíte veľmi príjemné výsledky pri chudnutí. V prvých týždňoch je to veľmi dôležité, čo je aj cieľom prvého kroku keto diéty.

K okrem chutných jedál, ktoré sa ľahko pripravujú, si zákazníci pochvaľujú aj rýchlosť dodania tovaru z e-shopu. Zvyčajne dorazia hneď na druhý deň po objednaní. Len v niektorých prípadoch sú ľudia menej spokojní s dodávkou správneho množstva jedla. Keďže diétne balíčky majú obsahovať určitý počet jedál na určitý počet dní, radšej si obsah balíčka prepočítajte hneď po doručení. Ak by náhodou niečo chýbalo, máte možnosť ihneď informovať pracovníkov spoločnosti Prodietix, aby mohli chybu opraviť. Koniec koncov – všetci sme len ľudia.

Podpora 10/10

Podpora Prodietix je nastavená veľmi dobre, takmer dokonale. Môžete ich kontaktovať telefonicky a e-mailom, ale najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou je online chat s poradcom. Používali sme ho aj my a boli sme veľmi spokojní. Poradca bol veľmi ochotný, reagoval pomerne rýchlo – v priebehu niekoľkých minút a odpovedal na všetky naše nepríjemné otázky, vysvetlil, čomu sme nerozumeli, a ponúkol riešenia, ktoré boli na mieste.

[table “1541” not found /]


Záverečné hodnotenie

Prodietix Recenze
9.6/10
Sending
User Review
3.86 (7 votes)

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Sending