AWeber recenzia

AWeber


Výhody
+ Akceptujú affiliate marketing, majú veľmi pokročilú segmentáciu a analytiku; a ponúkajú 30- dňový free trial

Nevýhody
– V porovnaní s inými softvérmi pre email marketing majú horší výber šablón a pri free trial po vás chcú číslo kreditnej karty 

aweber-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

AWeber je jedným z najpoužívanejších softvérov pre email marketing najmä v odvetví info a affiliate marketingu. Vďaka pokročilej a užívateľsky prívetivej segmentácii a analytike je to ideálny nástroj pre profíkov, ktorí majú s email marketingom už nejaké skúsenosti. Nie je to ideálne riešenie pre úplných nováčikov, pretože tu nie je veľa šablón a navyše neponúka tarifu zdarma.

Financie – 7,3/10

Cena patrí medzi štandard – nie je ani extrémne lacná ani drahá. Neexistuje tu však žiadna tarifa kompletne zadarmo ako napríklad v MailChimp alebo MailerLite.

Cena mes. - 500 kontaktov19$
Cena mes. - 2000 kontaktov29$
Cena mes. - 5000 kontaktov49$

Posielanie emailov – 10/10

Bez autorespondera či plánovania e-mailov akoby softvér pre email marketing nebol kompletný, ani AWeber nezaháľa a tieto funkcie tu objavíte. Rovnako tak sa môžete tešiť na štatistiku miery otvorení e-mailov a miery preklikov na odkaz.

Meranie miery otvorenia
Meranie miery prekliku
Plánovanie e-mailov
Autoresponder

Tvorba e-mailov – 8,8/10

AWeber má kvalitný nástroj na tvorbu e-mailov. Nájdete tu nejaké responzívne šablóny, náhľady e-mailov v rôznych zariadeniach, základný editor pre úpravu obrázkov, možnosť zobrazenia e-mailu v prehliadači či vlastný dizajn pomocou HTML a CSS. Nechýba ani funkcia A/B testovanie, ktorá vám pomôže nájsť tie najlepšie fungujúce nadpisy. Ten, kto by chcel využiť služby dizajnéra šablóny na mieru, musí najať externého grafika, pretože to AWeber v ponuke nemá.

Možnosť zobrazenia e-mailu v prehliadačI
Responzívne šablóny e-mailov
Náhľady e-mailu v rôznych zariadeniach
Jednoduchý editor obrázkov
Vlastný dizajn pomocou html a css
Správa súborov
Navrhnutie šablóny mailu na mieru
A/B testovanie

Správa databázy a lokalizácia – 7,5/10

Základom každého dobrého emailového nástroja by mala byť možnosť odhlásenia sa z databázy, čo je pre AWeber samozrejmosťou. Pokiaľ máte už nejaké kontakty, môžete ich bez problémov importovať; rovnako tak ako exportovať. Nemusíte zbierať len e-maily či mená, ale úplne ľubovoľnú informáciu vďaka funkcii vlastných polí. Ak neovládate angličtinu, nebudete však potešení z úplne neexistujúcej lokalizácie do slovenského jazyka.

Import kontaktov
Export kontaktov
Poskytnutie opt-in formulárov
Segmentovanie kontaktov
Možnosť odhlásenia z odberu
Podpora vlastných polí
Web v češtine
Podpora v slovenčine

Nie je AWeber to pravé orechové pre vašu emailovú stratégiu? Skúste sa pozrieť na porovnanie nástrojov pre emailový marketing.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 7.3/10
  7.3/10
 • Posielanie e-mailov - 10/10
  10/10
 • Tvorba e-mailov - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databázy a lokalizácia - 7.5/10
  7.5/10
8.4/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.