MailChimp recenzia

MailChimp


Výhody
+ Vynikajúca cenová dostupnosť, plánovanie e-mailov podľa časových zón a veľmi intuitívne ovládanie

Nevýhody
– Blokujú účty u ktorých sa zistí, že prevádzkujú affiliate marketing a tiež sú niektoré pokročilé funkcie ukryté do „drahšieho PRO účtu“ 

mailchimp-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

MailChimp patrí medzi klasiku email marketingového sveta. Pretože funguje už od roku 2001, vybudovali si meno stabilnej spoločnosti s dobrou reputáciou. MailChimp je vhodný ako pre majiteľov internetových obchodov, tak i blogerov. Menej vhodný je pre affiliate marketing, pretože sa nezlučuje s ich podmienkami použitia – sú prípady, kedy kvôli tomu mažú aj účty. Je vhodný aj do začiatku podnikania, pretože ponúka pomerne štedrú tarifu zdarma, ktorú si však môžete obohatiť o nejaké funkcie cenovo dostupnou platenou tarifou. Prostredie administrácie je navyše veľmi užívateľsky prívetivé.

 

Financie – 8,8/10

Pokiaľ neočakávate príliš pokročilé funkcie, budú vaše celkové náklady za MailChimp veľmi nízke, čo je napokon aj dôvodom jeho veľkej popularity u blogerov a majiteľov menších podnikov. Pre predstavu: mesačná cena za 500 kontaktov v databáze nepresahuje 9 €; za 2000 kontaktov dáte 21 € a za 5000 kontaktov 42 €.

Cena mes. - 500 kontaktov10$
Cena mes. - 2000 kontaktov25$
Cena mes. - 5000 kontaktov50$

Posielanie emailov – 10/10

Bez autorespondera či plánovania e-mailov akoby softvér pre email marketing nebol kompletný, ani MailChimp nezaháľa a tieto funkcie tu objavíte. Rovnako tak sa môžete tešiť na štatistiku miery otvorení e-mailov a miery preklikov na odkaz.

Meranie miery otvorenia
Meranie miery prekliku
Plánovanie e-mailov
Autoresponder

Tvorba e-mailov – 8,8/10

MailChimp má pomerne sofistikovaný nástroj na tvorbu e-mailov. Nájdete tu responzívne šablóny, náhľady e-mailov v rôznych zariadeniach, základný editor pre úpravu obrázkov, možnosť zobrazenia e-mailu v prehliadači či vlastný dizajn pomocou HTML a CSS. Nechýba ani funkcia A/B testovanie, ktorá vám pomôže nájsť tie najlepšie fungujúce nadpisy. Ten, kto by chcel využiť služby dizajnéra šablóny na mieru, musí najať externého grafika, pretože to MailChimp v ponuke nemá.

Možnosť zobrazenia e-mailu v prehliadačI
Responzívne šablóny e-mailov
Náhľady e-mailu v rôznych zariadeniach
Jednoduchý editor obrázkov
Vlastný dizajn pomocou html a css
Správa súborov
Navrhnutie šablóny mailu na mieru
A/B testovanie

Správa databázy a lokalizácia – 7,5/10

Základom každého dobrého emailového nástroja by mala byť možnosť odhlásenia sa z databázy, čo je pre MailChimp samozrejmosťou. Pokiaľ máte už nejaké kontakty, môžete ich bez problémov importovať; rovnako tak ako exportovať. Nemusíte zbierať len e-maily či mená, ale úplne ľubovoľnú informáciu vďaka funkcii vlastných polí. Ak neovládate angličtinu, nebudete však potešení z úplne neexistujúcej lokalizácie do slovenského jazyka.

Import kontaktov
Export kontaktov
Poskytnutie opt-in formulárov
Segmentovanie kontaktov
Možnosť odhlásenia z odberu
Podpora vlastných polí
Web v češtine
Podpora v slovenčine

Potrebujete nástroj, ktorý rozumie nášmu/vášmu jazyku? Skúste sa pozrieť na najlepšie nástroje pre email marketing.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Financie - 8.8/10
  8.8/10
 • Posielanie e-mailov - 10/10
  10/10
 • Tvorba e-mailov - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databázy a lokalizácia - 7.5/10
  7.5/10
8.8/10
Sending
User Review
0 (0 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

No Responses

 1. 1. 4. 2019

  […] extrémne lacná ani drahá. Neexistuje tu však žiadna tarifa kompletne zadarmo ako napríklad v MailChimp alebo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.