Shopify recenzia

Shopify


Výhody
+ V Shopify si môžete postaviť e-shop svojich snov s úplne akoukoľvek funkcionalitou, ktorú si vymyslíte

Nevýhody
– Nemožnosť prekladu administrácie do slovenčiny. Preložiť možno iba „frontend“ = to, čo vidí zákazník

shopify-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Shopify je veľmi komplexný a sofistikovaný systém na tvorbu e-shopu. V Shopify môžete takmer všetko upraviť, prerobiť, odstrániť a vďaka obrovskému množstvu free aj platených šablón si e-shop utvoríte presne k obrazu svojmu. V prípade, že vám niečo na e-shope chýba, je tu veľká pravdepodobnosť že už existuje plugin, ktorý váš problém rieši a ktorý si môžete pre svoje Shopify stiahnuť alebo dokúpiť. Vďaka širokej slovenskej komunite okolo Shopify si e-shop dokážete upraviť presne pre potreby slovenského trhu.

 

Jednoduchosť inštalácie – 6/10

Shopify môžete testovať iba 15 dní, čo považujeme za pomerne málo času. Shopify je inštalované počas 5 minút a môžete tak okamžite začať testovať a skúšať. Administrácia je veľmi prehľadná a logicky rozvrhnutá a ihneď sa v nej zorientujete. Správa objednávok, produktov a užívateľov je urobená v duchu jednoduchosti a použiteľnosti.

Inštalácianutná registrácia
Sprievodca spustením e-shopu
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť3
Vyskúšanie zadarmo

Marketing – 7/10

Vďaka širokej slovenskej komunite okolo Shopify je možné urobiť zo Shopify plnohodnotný e-shop ale, bohužiaľ, vás to bude stáť trochu času a googlenia. Napríklad Shopify narozdiel od iných e-shopových riešení neposkytuje napojenie na známej porovnávače tovaru (heureka.sk,…) v základe a je potrebné si stiahnuť plugin s názvom „shoppingfeeder“ (zadarmo) a feed si tu vytvoriť. Nechýbajú rozšírené možnosti pre SEO, napojenie na všetky sociálne siete, vrátane príspevkových feedov, napojenie na Facebook e-shop, jednoducho povedané je možné získať akúkoľvek funkciu, ak máte rozpočet na externé pluginy a prevádzkovú znalosť angličtiny.

Google analytics
Facebook pixel
Má export pre známe porovnávače
Možnosť importu produktovcsv
SEO meta dáta
WordPress
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizácia – 9/10

Shopify poskytuje veľké množstvo šablón zadarmo a ak si nevyberiete, môžete si šablóny aj zakúpiť zo Shopify priestoru. V šablónach možno upravovať aj CSS a do istej miery aj HTML, navyše vďaka širokej komunite a možnosti kontaktovať expertov cez Shopify, zvládnete aj zložitejšie zásahy do štruktúry e-shopu.

Počet šablón zadarmo20
Platené šablóny
Zdrojový kód
Úprava CSS
Vlastné rozloženie panelov

Rýchlosť hotového e-shopu – 8/10

Rýchlosť výsledného e-shopu je dôležitá nielen pri úsilí o najvyššie pozície v Google, ale aj pre lepší zážitok z návštevy vášho webu. Našli sme 10 e-shopov, ktoré využívajú Shopify a zmerali sme rýchlosť načítania stránky. Zistili sme, že Shopify e-shopy majú priemernú rýchlosť 2,167 sekundy, a tým sa radia v našom hodnotení na 3. miesto.

Rýchlosť načítania e-shopov (sekundy) 2167

Kvalita a rýchlosť pomoci – 10/10

Podpora Shopify je vám dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni a to na e-maili, telefóne aj live chate. Navyše pri live chate vidíte aktuálny čas, kedy sa vám začne ich zamestnanec venovať. Podpora je veľmi kvalitná, bohužiaľ, je iba v angličtine, preto odporúčame skôr využiť fórum a podporu slovenskej komunity.

Čas odpovede24 hod
Forma dotazue-mail
Počet zodpovedaných otázok10/10
Majú online live chat?
Kvalita odpovede z podporyžiadna

Ak je pre vás nutnosťou administrácia v slovenčine, tak sa skúste pozrieť na ďalšie služby, ktoré ponúkajú prenájom e-shopu.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Jednoduchosť inštalácie - 6/10
  6/10
 • Marketing - 7.3/10
  7.3/10
 • Customizácia - 9/10
  9/10
 • Rýchlosť hotového e-shopu - 8/10
  8/10
 • Kvalita a rýchlosť pomoci - 10/10
  10/10
8.1/10
Sending
User Review
3.4 (5 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.