UpGates Recenzia

Upgates Recenzia


Výhody
+ Jednoduché a rýchle riešenie pre skúsených programátorov aj pre úplných nováčikov. E-shop máte vytvorený v priebehu 2 minút. Potom už stačí len vyladiť ho podľa svojich predstáv a importovať tovaru.


Nevýhody
– UpGates má snáď naozaj všetko. Čo možno by sme mohli vytknúť je chýbajúce live chate v aplikácii. Avšak je to naozaj malé mínus.

Upgates logo

Navštíviť stránku →

Zhrnutie:
UPgates je platforma umožňujúca vytvoriť si profesionálne vyzerajúce e-shop pre všetkých, ktorí hľadajú jednoduché a rýchle riešenie. K dispozícii je síce iba obmedzené množstvo grafík a tém, napriek tomu je možné vytvoriť moderný a lákavý vzhľad e-shopu. Pre náročnejších sú k dispozícii služby profesionálnych grafikov, ktorí vytvoria e-shop na želanie.
UPgates poskytuje zázemie, v ktorom sa rýchlo zorientujete aj vďaka sprievodcom a navigačným článkom. Svoj e-shop ľahko napojíte na fakturačné systémy, sociálne siete i EET. Nevýhodou je absencia live chate, ktorý by poskytol možnosť riešenia vašich dotazov okamžite – teda vo chvíli, keď sedíte pri PC a pracujete na svojom projekte. Našťastie je podpora bdelá a zodpovie vaše otázky veľmi rýchlo aj cez email.


Jednoduchosť inštalácie – 10/10

Veľkou výhodou tohto e-shopu je možnosť vyskúšať si jeho prevádzka zadarmo na 30 dní. Máte tak dosť času vyladiť si celý svoj projekt do požadovanej podoby a vyskúšať si, ako sa vám v ňom pracuje aj ako pôsobí na klientov. Mesiac je slušná doba na to, aby ste sa s ním zžili a vyskúšali si všetky dostupné funkcie. Ľahko tak zistíte, ktoré budete potrebovať aj naďalej a ktoré ste vôbec nevyužili. Podľa toho potom zvolíte platenú verziu e-shopu. Ak máte vybranú a zaplatenou ostrú verziu e-shopu, po 30 dňová skúšobná lehote sa vám automaticky nastaví a váš predaj môže ísť bez zastavenia ďalej.
Veľkou výhodou je možnosť importovať do svojho e-shopu dáta. Nie je tak nutné vkladať jednotlivé tovar ručne a zdržiavať sa. Jednoducho vyberiete súbor, ktorý chcete importovať a cez administratívne zázemie ho nahráte. Importovať môžete dáta týkajúce sa tovaru, kategórií i zákazníkov. Ideálne je použiť formát XLM, ale môžete mať aj iný.
Nastavenie e-shopu je veľmi jednoduché. Prostredie administrácia je prehľadné a ľahko a rýchlo sa v ňom zorientujete. Ak by ste predsa len tápali, pomôže vám sprievodca inštaláciou a nastavením a tiež nápoveda, kde nájdete odpovede na všetky dôležité otázky. Posielať otázky na podporu je v prípade tohto e-shopu takmer zbytočné.

InštaláciaNa klik (e-mail)
Sprievodca spustenie e-shopu
Je v slovenčine?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíce)5
Vyskúšanie zadarmo

Marketing – 8/10

UPgates má veľmi dobre zvládnutú marketingovú podporu. Nie je nutné sťahovať žiadne pluginy, aby ste mohli svoj e-shop prepojiť s Facebookom, Googlom a ďalšími portály. Ľahko si nastavíte Facebook pixel a prepojíte e-shop s obchodom na Facebooku. Informácie môžete napojiť aj do známych vyhľadávačov a užitočných portálov, ktoré vám pomôžu priviesť zákazníkov. Menujme Heureku, Glami.cz, Srovname.cz, Zboží.cz, Skrz.cz, Lyoness a ďalšie. Pre zjednodušenie obchodných záležitostí oceňujeme napojenie na systém EET.
Veľmi oceňujeme aj možnosť nastavenia blogu k vášmu e-shopu, ktorý pomôže vďaka kvalitným článkom s vysokou výpovednou hodnotou pritiahnuť veľké množstvo zákazníkov, ktorí by inak váš e-shop vôbec neobjavili.
Pre sledovanie návštevnosti, doby, ktorú klienti trávia na vašom e-shope aj mnohých ďalších kritérií je vynikajúci Google Analytics. Aj ten je tu k dispozícii a môžete ho jednoducho na svoj e-shop napojiť, aby bolo nutné zložito inštalovať nejaký plugin.

Google Analytics
Facebook pixel
Má export pre známe zrovnávače
Možnosť importu produktovxml, csv
SEO meta data
Wordpress
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizace – 8/10

UPgates nemá na výber klasickej šablóny, aké môžeme poznať z iných e-shopov či webov. Namiesto toho je k dispozícii 6 grafík, ktoré je možné upravovať podľa ľubovôle. Doplatiť si môžete tiež 12 tém, ktorými grafiky doplníte. Nie je to však nutné. Záleží len na vašom vkuse.
V prednastavených grafikách môžete meniť farby, písmo, zarovnanie, ohraničenie atď. Pre jednotlivé stránky e-shopu (domovská stránka, produkty, kategórie, blog, košík …) môžete meniť rozloženie tak, ako umožňuje prednastavená kategórie, v UPgates označená ako šablóny. Jednotlivé panely si v module Designer nastavíte podľa svojej potreby. Skvelé je, že pri výbere ihneď vidíte náhľad, ako bude web vyzerať vo výsledku. Nechýba tu ani možnosť úpravy CSS kódu.
Pre tých, ktorí nemajú čas zaoberať sa grafikou, aj napriek podrobné návody a sprievodca sa im to nedarí, alebo pre tých, ktorí sú náročnejšie a v ponúkanej grafike si nevybrali, je možnosť využiť profesionálnych grafikov. Môžete si nechať skontrolovať už vami vytvorenú grafiku webu, alebo si objednať kompletnú vytvorenie grafiky celého e-shopu profesionálnym dizajnérom.

Počet šablón zadarmo18
Platené šablóny
Zdrojový kód
úprava CSS
Vlastné rozloženia panelov

Rýchlosť hotového e-shopu – 10/10

Iste sa zhodneme, že rýchlosť, s akou sa váš e-shop načítava, je veľmi dôležitá. Nielen pre klientov, ktorí sú väčšinou netrpezliví, ponáhľajú a vybraný tovar či ponuku e-shopu chcú vidieť čo najskôr, ale aj pre hodnotenie Googlu. Podľa toho, ako rýchlo sa váš e-shop načítava, získava lepšiu či horšiu pozíciu vo vyhľadávačoch. Platí, že čím rýchlejšie e-shop, tým vyššie vo vyhľadávačoch má šancu sa dostať. Tým pádom na neho zrak hľadajúcich zákazníkov padne medzi prvými.
UPgates grafiky sú vytvorené v takom kóde, aby sa načítali čo najrýchlejšie. A to nielen pre PC a notebooky, ale aj pre mobily, pretože čím ďalej viac klientov nakupuje prostredníctvom svojich mobilných zariadení. Naše priemerné meranie rýchlosti e-shopov na platforme UPgates je 1.899, čo je medzi testovanými portály najlepšie rýchlosť.

Rýchlosť načítania e-shopov (sekundy)1, 899

Kvalita a rýchlosť podpory – 9/10

Ak sa stane, že začnete v administratívnom prostredí tápať, máte niekoľko možností. Po pravej strane sú umiestnené ikonky – otáznik a obálka. Ak kliknete na otáznik, čo je nápoveda, zobrazí sa vám emailová adresa, na ktorú môžete zaslať svoj e-mail. Ďalej sú tu informácie, ako vôbec nápoveda funguje a kde ešte môžete nájsť odpovede na svoje otázky. V podstate vás to nasmeruje tamtiež, ako keď kliknete na obálku.
Cez obálku sa dostanete na rozcestník, kde si možno vybrať sprievodcu, kontextovú nápovedu, zoznam funkcií, blog a facebookovej stránky. Ak odpoveď nenájdete, môžete kliknúť na kontaktný formulár a zaslať požiadavku touto cestou. Vo všedný deň dostanete odpovede na email priebehu 1 hodiny. Nie sú však príliš obsiahle. Ak potrebujete vedieť väčšie podrobnosti, nezostáva, než sa pýtať ďalej.

Čas odpovedeDo 1 hodiny
Forma dotazuaut. požiadavka
Počet zodpovedaných otázok10/10
Majú online live chat?
Kvalita odpovede z podporyKvalitné

UpGates patrí bezpochyby k najlepším e-shopovým riešením na slovenskom trhu. Ak vám však chýba nejaké funkcie, pozrite sa na stránku, kde porovnávame prenájom eshopu.

Viac informácií →

 • Jednoduchosť inštalácie - 10/10
  10/10
 • Marketing - 8/10
  8/10
 • Customizace - 8/10
  8/10
 • Rýchlosť hotového e-shopu - 10/10
  10/10
 • Kvalita a rýchlosť podpory - 9/10
  9/10
Sending
User Review
4.25 (4 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.