Shoptet recenzia

Shoptet


Výhody
+ Veľmi rýchla implementácia všetkých noviniek na trhu

Nevýhody
– Ako hlavnú nevýhodu môžeme brať pomerne malé množstvo šablón pre štýlovanie e-shopu

shoptet-logo

Navštíviť web →

Zhrnutie:

Shoptet je prvotriedne e-shopové riešenie, ktoré poskytuje svojim klientom maximálnu podporu. Vďaka tomu sa môžu majitelia e-shopu 100 % zamerať na svoj biznis a samotný predaj a nechať technické záležitosti na niekom inom. No a takto presne by to malo fungovať. Samozrejmosťou je, že si za kvalitu priplatíte.

 

Jednoduchosť inštalácie – 10/10

Shoptet ponúka možnosť „vyskúšať zadarmo“, teda je možné si ohmatať celé e-shopové riešenie, a tak stačí zadať len e-mail. Po 30-dňovej skúšobnej lehote zistíte, ktoré funkcie budete nekompromisne potrebovať a ktoré nie a potom zvolíte verziu, ktorá vám najviac vyhovuje. E-shop, ktorý ste za 30 dní vytvorili, sa vám preklopí do platenej verzie a môžete bez výpadkov ďalej predávať. Po inštalácii sa automaticky spustí veľmi pekne a prehľadne spracovaný sprievodca, ktorý vás prevedie základným nastavením vášho e-shopu.

Ide vidieť, že sa u e-shopu snažili dať veľký dôraz na užívateľskú prívetivosť a na grafické spracovanie.

InštaláciaNa klik (e-mail)
Sprievodca spustením e-shopu
Je v slovenčine?
Užívateľská prívetivosť5
Vyskúšanie zadarmo

Marketing – 9/10

Marketing má Shoptet zvládnutý na vysokej úrovni. Dnes je už štandardom napojenie na známe porovnávače tovaru, možnosť vložiť Facebook pixel a napojenie na Google tag manažér. Za nadštandard považujeme napojenie na e-mailový nástroj Mailchimp, napojenie na live chat Smartsupp a možnosť pracovať s opustenými košíkmi priamo v administrácii e-shopu. Čo nás veľmi prekvapilo a potešilo je možnosť zriadenia vlastného affiliate programu priamo v administrácii e-shopu – poprípade napojenie na české cloudové riešenie Affilbox.cz a možnosť napojenia na Dropshipping.cz. Čerešničkou na pomyselnej torte je napojenie na Facebook e-shop.

Google analytics
Facebook pixel
Má export pre známe porovnávače
Možnosť importu produktovxlsx, csv, xml
SEO meta dáta
WordPress
Blog
EET
SSL
Facebook obchod
Live chat

Customizácia – 8/10

Množstvo šablón, ktoré Shoptet má, je značne obmedzené (v čase hodnotenia 7). Je to oveľa menej, než jeho konkurencia. Na druhú stranu je možné zvoliť farebnú schému, rozloženie hlavnej stránky e-shopu, kategórií i detaily produktu a možno aj rozmiestňovať ľubovoľne prvky pomocou Drag&Drop ovládania. Farby si môžete do istej miery upraviť aj podľa seba. Čo nám chýba, je možnosť upraviť si CSS kód podľa seba, avšak túto vlastnosť ocenia užívatelia znalejší kódu.

Počet šablón zadarmo7
Platené šablóny
Zdrojový kód
Úprava CSS
Vlastné rozloženie panelov

Rýchlosť hotového e-shopu – 9/10

Rýchlosť je jednou z najdôležitejších metrík, ktoré berie Google do úvahy pre hodnotenie webu. Je tiež v mnohých štúdií dokázané, že doba načítania stránky má priamy vplyv na návštevnosť – je to aj logické. Keď sa web bude načítať príliš dlho, s najväčšou pravdepodobnosťou ho zatvoríte ešte predtým, než sa plne načíta.

Vzali sme 10 e-shopov, ktoré používajú platformu Shoptet a zmerali ich rýchlosť. Priemerná rýchlosť je 1,928 sekundy, čo nielen získava prvé miesto medzi nami hodnotenými riešeniami, ale je to aj nadpriemerný výsledok čo sa e-shopov všeobecne týka.

Rýchlosť načítania e-shopov (sekundy) 1928

Kvalita a rýchlosť pomoci – 8/10

Pre komunikáciu s podporou Shoptet je možné zvoliť telefón vo všedné dni od 9 do 17 hodín, alebo e-mail. Čo by sme uvítali, je možnosť živého chatu a predĺženie pracovného času i na víkendy. Veľmi sa nám páčila rozsiahla odpoveď z podpory, ktorá plne pokryla naše otázky. Odpoveď z podpory prišla za 2 hodiny a 43 minút, a tento čas stačí na predposledné miesto.

Čas odpovede2 hod 43 min
Forma dotazuaut. požiadavka
Počet zodpovedaných otázok10/10
Majú online live chat?
Kvalita odpovede z podporykvalitná a obsiahla

Shoptet patrí bezpochyby k najlepším e-shopovým riešeniam na slovenskom trhu. Ak vám však chýbajú nejaké funkcie, pozrite sa na stránku, kde porovnávame prenájom e-shopov.

Viac informácií →

Naše hodnotenie
 • Jednoduchosť inštalácie - 10/10
  10/10
 • Marketing - 9/10
  9/10
 • Customizácia - 8/10
  8/10
 • Rýchlosť hotového e-shopu - 9/10
  9/10
 • Kvalita a rýchlosť pomoci - 8/10
  8/10
8.8/10
Sending
User Review
1.5 (2 votes)

Viac informácií →

5naj.sk redakcia

Redakcia 5naj.sk sa skladá zo skúsených copywriterov a online marketingových špecialistov, ktorí venujú maximum svojho úsilia a času na vytvorenie kvalitného obsahu. Naše porovnanie a recenzie sú vytvárané nezaujato a tak aby šetrili váš čas. Ak sa chcete dozvedieť viac o našom tíme, prečítajte si sekciu "Kto sme" v pätičke nášho portálu. Ak sa vám naše porovnanie a recenzie páči, nebojte sa nám dať hodnotenie alebo rovno napísať e-mail. Každé spätnej väzby si vážime!

No Responses

 1. 28. 3. 2019

  […] e-shop, zaistí vám aj napojenie na obchody iných služieb (Prestashop, Eshop-rychlo.sk, Shoptet…). V cene tarify máte neobmedzený počet internetových obchodov a čo viac, môžete ich […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.